Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 144

Subiect: Restaurante din Barlad

Inregistrat
    06.02.2008

Implicit Re: locatii de nunta la barlad

pot sa te intreb cam cat te ajunge meniul? si ce intra in el?
    m-ar ajuta sa vad cam ce preturi mai sunt acum

merci mult

Inregistrat
    16.03.2008

Citat Postat de simbel Vezi mesajul
    pot sa te intreb cam cat te ajunge meniul? si ce intra in el?
    m-ar ajuta sa vad cam ce preturi mai sunt acum

merci mult
    La Occident mi-au propus 2 variante de meniu: cu 4 feluri (al meu) 170 ron/de persoana, si cu 3 feluri(adica fara sarmale) 150ron /persoana.Mi-a spus ca preturile e posibil sa mai creasca cu max 10 %, avand in vedere ca eu am facut contractul cu ei anul trecut in august.In meniu intra:

- aperitiv(12 tipuri, intre rulade, preparate, si foarte putin feliat sau deloc, trebuie sa aleg ce anume vreau)
    - antreu cald(file peste cu garnitura si salata,iar trebuie sa aleg salau, somn, pastrav etc, sau in alternativa gratar pui cu ganitura)
    - sarmale cu sunculita prajita cu mamaliguta, smantana, ardei
    - friptura cu garnitura si salata(care iar poti sa o alegi cum vrei: vita, porc, pui,carnaciori, mixta, in tava sau la gratar; eu probabil o sa aleg muschi file de porc impletit cu sos alb si garnitura de ciuperci, mie personal nu imi place cum iese gratarul la nunta, pentru ca e foarte greu sa faci o friptura buna pentru f multe persoane)
    - salata de fructe sau inghetata
    - 2 cafele(eu am suplimentat la 3)
    - tortul
    - prajituri, crantzanele
    - apa minerala/plata si sucuri(pepsi, fanta)
    - aranjatul salii pe culoarea care o alegi, nu stiu dak intra si florile, desi nu cred

Tot ce nu e trecut aduci tu, adica vin,sampanie, whisky, martini,bere si ce mai vrei tu de baut.Deocamdata meniul meu nu e concret, in Mai cand vin stabilesc exact optiunile si cantitatile din fiecare fel, vad ce adaug sau la ce mai renunt, si sa vad si ce pret definitiv imi face pe 2008 ...Sper ca ti-am fost de ajutor!
    Tu unde faci nunta?

Inregistrat
    24.01.2008

Citat Postat de simsim Vezi mesajul
    La Occident mi-au propus 2 variante de meniu: cu 4 feluri (al meu) 170 ron/de persoana, si cu 3 feluri(adica fara sarmale) 150ron /persoana.Mi-a spus ca preturile e posibil sa mai creasca cu max 10 %, avand in vedere ca eu am facut contractul cu ei anul trecut in august.In meniu intra:

- aperitiv(12 tipuri, intre rulade, preparate, si foarte putin feliat sau deloc, trebuie sa aleg ce anume vreau)
    - antreu cald(file peste cu garnitura si salata,iar trebuie sa aleg salau, somn, pastrav etc, sau in alternativa gratar pui cu ganitura)
    - sarmale cu sunculita prajita cu mamaliguta, smantana, ardei
    - friptura cu garnitura si salata(care iar poti sa o alegi cum vrei: vita, porc, pui,carnaciori, mixta, in tava sau la gratar; eu probabil o sa aleg muschi file de porc impletit cu sos alb si garnitura de ciuperci, mie personal nu imi place cum iese gratarul la nunta, pentru ca e foarte greu sa faci o friptura buna pentru f multe persoane)
    - salata de fructe sau inghetata
    - 2 cafele(eu am suplimentat la 3)
    - tortul
    - prajituri, crantzanele
    - apa minerala/plata si sucuri(pepsi, fanta)
    - aranjatul salii pe culoarea care o alegi, nu stiu dak intra si florile, desi nu cred

Tot ce nu e trecut aduci tu, adica vin,sampanie, whisky, martini,bere si ce mai vrei tu de baut.Deocamdata meniul meu nu e concret, in Mai cand vin stabilesc exact optiunile si cantitatile din fiecare fel, vad ce adaug sau la ce mai renunt, si sa vad si ce pret definitiv imi face pe 2008 ...Sper ca ti-am fost de ajutor!
    Tu unde faci nunta?

Pare ok si pretul si meniul!
    Spor la pregatiri!

All the art of living lies in a fine mingling of letting go and holding on.

Ana are blog

Inregistrat
    25.05.2008

eu am nunta pe 5 iulie 2008in loc.tutova la pensiunea Raluca sie super deocamdata de abia au deschis...

Inregistrat
    25.05.2008

fac nunta linga barlad la 20 km ....si eufac nunta la tutova si eu sunt plecata din tara si ma chinui sa reusesc ....pensiunea raluca din tutova e superba...nou nout si frumos pret excelent ...

Inregistrat
    25.05.2008

Citat Postat de adinamadina Vezi mesajul
    ce locatii cunoasteti,eu sunt plecata de ceva timp si nu mai am nici o idee
    draga mea,nici eu nu sunt in tara si fac nunta la barlad pe 5 iulie la tutova...pensiunea raluca ....de visdaca vrei iti dau mai multe relatii....

Inregistrat
    20.05.2008

Implicit help

vreau sa organizez nunta in vaslui, luna septembrie, octombrie 2008. Am nevoie de o sala de vreo 250 de persoane și nu gasesc (de fapt nici zona cu o cunosc prea bine). Poate cineva sa ma ajute cu cateva informatii referitoare la un restaurant mai mare, la un hotel sau pensiune? pls.

Inregistrat
    01.09.2007

Implicit Re: help

http://www.miresici.ro/showthread.ph...ghlight=Vaslui incearca pe acest topic... poate ai noroc

Bafta

Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us