Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 42

Subiect: Luna de miere in Maroc

Inregistrat
    10.06.2008

Implicit Re: luna de miere in MAROC

Citat Postat de higgs Vezi mesajul
    Depinde de oras. In orasele mai mici si nu numai conteaza cum te imbraci. Nu te simti bine daca esti singura femeie pe strada in fusta mini si maiou Sau poate ca am fost eu prea sensibila. Cat am stat pe acolo, am avut fuste mai lungi, rochite, pantaloni de in In unele locuri nu te lasa sa intri daca esti prea dezbracat.

nu nu ai fost prea sensibila asa este.Dupa cum am spus si ma repet eu am fost doar in FES deci acolo nu era interzis nimic numai ca nu erai in largul tau sa mergi imbracata cu fusta mini dar eu am stat in pantaloni scurti si maieu ma deranja ca se uitau toti la mine dar imi era cald nu aveam ce face.

Inregistrat
    25.01.2007

Citat Postat de topo Vezi mesajul
    imi doresc f mult un circuit in Maroc nu neaparat ca luna de miere ci pentru sufletul meu.
    as dori sa aflu pareri din partea celor ce au mai fost (caci agentiile iti pot vinde o imagine frumos ambalata);imi place sa fiu cat mai informata inainte de a lua o decizie.
    E frumos! Pareri am multe Poze, cred ca am pus mai devreme, daca nu le repet aici :
    morocco
    Am ramas impresionati dupa vacanta in Maroc. Noi am mers neorganizati, dar ne-am facut multi prieteni pe parcurs. Pastram si acum legatura. Nu as rata Marrakech, Essaouira, dar si experienta din desert a fost de neuitat
    Ai ce vizita, timp sa ai. Mancarea este foarte buna la un pret bun pentru turisti. In afara de Casablanca cand am ajuns, am avut parte de cazare buna
    Daca mai ai intrebari sa nu eziti sa intrebi

Inregistrat
    13.11.2006

Fetelor, nu trebuie sa ratati Marocul. Eu am locuit 2 ani acolo...si pur si simplu mi-a placut la nebunie. Nu are cum sa nu te impresioneze cultura, locatiile, traditiile lor. Departe de ei prejudecatile legate de femeile din alta religie decat a lor. Au fost ocupati mult timp de francezi si asta le-a schimbat mult conceptia invechita a musulmanilor.Pe mine m-au acceptat, chiar erau curiosi sa afle cat mai multe. Au si litoral, munte, desert; orase pline de aerul acela misterios...arabesc.

Inregistrat
    10.11.2006

Am ramas impresionati dupa vacanta in Maroc. Noi am mers neorganizati, dar ne-am facut multi prieteni pe parcurs. Pastram si acum legatura. Nu as rata Marrakech, Essaouira, dar si experienta din desert a fost de neuitat
    Ai ce vizita, timp sa ai. Mancarea este foarte buna la un pret bun pentru turisti. In afara de Casablanca cand am ajuns, am avut parte de cazare buna
    Daca mai ai intrebari sa nu eziti sa intrebi [/quote]

Super pozele!
    M-ar interesa si aspectele "tehnice'', tinand cont ca ati mers pe cont propriu- avion, transport intre statiuni, cazare...
    Noi am fost in luna de miere in Tunisia, anul asta in Egipt, iar pe lista mea ar urma Marocul...(doar ca o sa fie cam greu de convins sotiorul...)

Inregistrat
    25.01.2007

Citat Postat de Marussia Vezi mesajul
    Super pozele!
    M-ar interesa si aspectele "tehnice'', tinand cont ca ati mers pe cont propriu- avion, transport intre statiuni, cazare...
    Noi am fost in luna de miere in Tunisia, anul asta in Egipt, iar pe lista mea ar urma Marocul...(doar ca o sa fie cam greu de convins sotiorul...)
    In realitate e si mai frumos

Avionul l-am luat din Amsterdam spre Casablanca. Cred ca a fost in jur de 600 pt doua persoane, dar acum 4 ani! Uau! Au trecut deja patru ani de atunci! Ce repede trece timpul fetelor...

Transportul intre orase e bun, sunt autobuze mereu, au autogari unde te poti interesa, lua bilete, lasa bagaj. Daca erau distante scurte am luat grand taxi. E un taxi impartit cu alte persoane ce merg in aceeasi directie. Sunt usor de gasit si impartit. Noi am impartit si cu turisti gasiti la colt de strada sau in desert, dar si cu localnici. Este o experienta.
    Am avut cazare planificata doar pentru primele doua nopti in Casablanca, a fost cam nasol, dar dupa am planificat mereu cu o zi sau doua inainte. Am avut un ghid cu noi, o cartela de telefon locala si planuiam dupa cum am simtit noi sau dupa cum am fost sfatuiti.
    E o tara usoara, iti gasesti usor cazare, masa etc. Daca nu iti place poti sa pleci la un alt hotel. Poti intreba turistii si iti dau si ei sfaturi. In orasele mici platesti mai putin si calitatea este mai buna. Esti hartuit mai putin, dar in orasele mari ai mai mult de vazut.
    Noi am combinat vacanta, un oras mare, pauza in munti, alt oras mare, pauza in desert, oras mare, pauza in canion.
    Daca te decizi sa pleci, sa imi zici, am un prieten care locuieste acolo. Ne-a ghidat si pe noi putin cand am fost.
    Intre timp e ghid cu acte Are si pagina web
    E o tara tare frumoasa.

Implicit Re: Dar Maroc?

Noua nu ne-a placut casablanca deloc Era prea modern (in sens negativ), multe blocuri. Cladirile vechi erau distruse. Mizerie..
    Ne-au placut mult mai mult Fes, Marrakech, Essaouira , Azrou, Agadir

Nu e frumos in Casablanca ?Noi vom merge intr-o croaziera si una dintre opriri este aici.Chiar ma bucuram.Macar poti sa-mi recomanzi ceva frumos acolo?

Inregistrat
    25.01.2007

Citat Postat de timamg Vezi mesajul
    Nu e frumos in Casablanca ?Noi vom merge intr-o croaziera si una dintre opriri este aici.Chiar ma bucuram.Macar poti sa-mi recomanzi ceva frumos acolo?

OK...Cate zile stai? Pe noi ne-a impresionat http://en.wikipedia.org/wiki/Hassan_II_Mosque Va recomand sa mergeti sa o vizitati
    Puteti sa va plimbati prin Casablanca putin. Pe noi ne-a dezamagit rau medina veche. Era saracie, caini bolnavi pe la usi, un fel de colt din lipscani de 100 de ori mai rau. Poate au reconstruit putin.
    Medina noua este ok. Va puteti pierde ceva timp pe acolo. Am fost la piata lor de curiozitate. Poti sa incerci patiseriile din Casablanca, au o gramada de bunatati.
    Va mai opriti si in alt oras din Maroc?

OK...Cate zile stai? Pe noi ne-a impresionat http://en.wikipedia.org/wiki/Hassan_II_Mosque Va recomand sa mergeti sa o vizitati
    Puteti sa va plimbati prin Casablanca putin. Pe noi ne-a dezamagit rau medina veche. Era saracie, caini bolnavi pe la usi, un fel de colt din lipscani de 100 de ori mai rau. Poate au reconstruit putin.
    Medina noua este ok. Va puteti pierde ceva timp pe acolo. Am fost la piata lor de curiozitate. Poti sa incerci patiseriile din Casablanca, au o gramada de bunatati.
    Va mai opriti si in alt oras din Maroc?
    in Maroc stam doar de la 7 la 23 seara, uite aici, traseul,Genova,Barcellona,Casablanca,Tenerife,Func hal-Madeira,Malaga,Citavecchia,Genova, poate imi mai recomanzi ceva.Merci

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us