Pagina 1 din 13 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 100

Subiect: Darul de nunta in Buzau

Inregistrat
    17.11.2007

Post Darul de nunta in Buzau

Am si eu o dilema.Voi avea cateva nunti anul acesta in Buzau si as vrea sa stiu cat mai este darul la nunta, daca ma puteti ajuta.

Inregistrat
    31.03.2007

Implicit Re: Dar la nunta

Citat Postat de florence Vezi mesajul
    Am si eu o dilema.Voi avea cateva nunti anul acesta in Buzau si as vrea sa stiu cat mai este darul la nunta, daca ma puteti ajuta.

Buna

Nu stiu daca este un standard ptr dar........si eu voi avea 2 nunti in buzau in vara si una in bucuresti.....si voi darui cam 6 jumatate pt fiecare....sper doar sa fie multumiti.

Inregistrat
    09.11.2007

Fetelor eu din ce am auzit, cica nu ar sari darul de 500ron in Buzau, comparativ cu alte orase e super putin, e bine pt cei ce daruiesc, dar rau pt cei care primesc . Imaginati-va daca um meniu costa 150 ron+bauturi, tort, fructe si multe alte cheltuieli si o familie iti da 500ron la nunta, cred ca scot jumatate din banii pe care i-au investit.

Inregistrat
    03.02.2008

Citat Postat de VALYS Vezi mesajul
    Fetelor eu din ce am auzit, cica nu ar sari darul de 500ron in Buzau, comparativ cu alte orase e super putin, e bine pt cei ce daruiesc, dar rau pt cei care primesc . Imaginati-va daca um meniu costa 150 ron+bauturi, tort, fructe si multe alte cheltuieli si o familie iti da 500ron la nunta, cred ca scot jumatate din banii pe care i-au investit.
    Ai dreptate...La Bz darul e cam mic...La Ploiesti de exemplu darul merge cam de la 8-9 mil in sus/familie..acum depinde si de locatia in care are loc evenimentul..de meniu..etc.

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de camyfoton Vezi mesajul
    Ai dreptate...La Bz darul e cam mic...La Ploiesti de exemplu darul merge cam de la 8-9 mil in sus/familie..acum depinde si de locatia in care are loc evenimentul..de meniu..etc.
    Intr-adevar depinde de locatie, dar multe familii cand aud ca faci nunta la restaurant se feresc sa vina, pt ca zic ca la rest. se dau bani multi si ei nu-si permit. Chiar sunt curioasa sa vad cat se va da la mine la nunta, iar eu sunt de conceptia: cum sunt multumita, asa multumesc si eu la randul meu.

Inregistrat
    31.03.2007

Io ma gandesc ca daca dau 650 ron...le ramane destul si mirilor....meniul este max 170 ron*2=340 ron familie......deci las cam 300 ton peste ceea ce cred ca este bine....macar de ar fi si la mine asa....tot ce ma rog e sa nu ies in paguba

pupici

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de raluca_vatcu Vezi mesajul
    Io ma gandesc ca daca dau 650 ron...le ramane destul si mirilor....meniul este max 170 ron*2=340 ron familie......deci las cam 300 ton peste ceea ce cred ca este bine....macar de ar fi si la mine asa....tot ce ma rog e sa nu ies in paguba

pupici
    Si eu la fel sper, macar sa scot banii investiti... sper sa nu am parte de dezamagiri. Ce bine a fost de cei care pana acum vreo 7 ani, reuseau cu banii stransi dupa nunta si un mic adaos isi luau apartament, acum ne rugam sa nu iesim in pierdere... asta e, avem viata inainte sa muncim sa ne facem un rost, doar pt asta traim. Pupici.

Inregistrat
    17.11.2007

Si eu la fel sper, macar sa scot banii investiti... sper sa nu am parte de dezamagiri. Ce bine a fost de cei care pana acum vreo 7 ani, reuseau cu banii stransi dupa nunta si un mic adaos isi luau apartament, acum ne rugam sa nu iesim in pierdere... asta e, avem viata inainte sa muncim sa ne facem un rost, doar pt asta traim. Pupici.
    Cam ai dreptate,in privinta banilor stransi la nunta acum 7 ani. Eu m-am casatorit acum 6 ani jum. si,cu banii stransi dupa nunta iti puteai cumpara apartament. Asta in cazul in care te ajutau parintii cu cheltuielile de nunta cum ne-au ajutat si pe noi. Va multumesc ca m-ati ajutat sa aflu si eu cum mai merge darul la nunta. Pupici

Pagina 1 din 13 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us