Rezultatele sondajului: artisti / preot / fotografi - ii invitam la masa sau nu?

Voturi
54. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

51 94,44%
  • Nu

3 5,56%
Pagina 2 din 155 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1233

Subiect: Meniu pt foto, dj, cameraman...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

noi am dat meniu complet la fiecare...asha mi s-a parut normal mai ales ca atat cameramanul cat si fotograful stau in picioare dupa fundurile nstre sa filmeze si sa fotografieze tot...iar dj-ul vine de super devreme sa aranjeze tot si tre sa manance si el, n-o sa stea cu sanvisuri dupa el...ma rog, chestia asta cred ca se poate negocia daca iti cere prea mult, ii zici ca ii oferi meniu si sa mai scade din pret ;), daca nu vrea nu ii dai meniu, da macar sa stie omu dinainte...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Si eu te sfatuiesc sa le dai meniu intreg, desi la inceput mi-am pus si eu aceeasi problema.
    Chiar mi-am intrebat fotografii cum se procedeaza si ei (pe jumatate in gluma) m-au intrebat daca vreau sa vad prin restaurant doi fotografi lesinati de foame... Si au dreptate.
    Acum cand aflu ca mi-au facut cu mai mult de jumate decat numarul care il agreaseam poze in plus nu regret deloc.

Inregistrat
    10.05.2006

Implicit

Eu nici macar nu mi-am pus problema asta: daca le dau sau nu meniu complet. Pentru mine meniul complet pentru cei trei (dj, cameraman, foto) a fost si este de la sine inteles. Nici prin cap nu-mi trece sa ii tin pe oamenii aia cu un aperitiv si o friptura toata noaptea.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Pai da, dar mie nu imi convine sa stea toata noaptea de dezosat pestele si taiat friptura. Poate sa le alcatuiesc un meniu special din chestii frugale pe care le pot manca in timp ce lucreaza.

Inregistrat
    10.05.2006

Implicit

Pai, ma gandesc ca or sa manance atunci cand mananca toata lumea. Moment in care oricum lumea sta la masa si ei nu au ce sa filmeze si fotografieze. Ca doar n-or sa o fotografieze pe Tanti Nuti in timp ce se lupta cu friptura. Si oricum ei nu vor filma si fotografia non-stop deci au timp sa si manace.

Inregistrat
    14.06.2006

Implicit

Si eu mi-am pus problema asta. Nu cred ca este cazul sa criticam pe nimeni care este de alta parere, cine stie - fiecare are bugetul ei si poate unora li se pare mult, depinde acum si de pretul meniului. Eu oricum m-am gandit k o sa le dau si lor un meniu, asa mi se pare corect, tinand cont ca muncesc o noapte intreaga, Nu as putea sa ii las sa se uite la ceilalti invitati cum mananca, pur si simplu nu se face.
    La restaurantul pe care mi l-am ales eu este o masa mai separata de toate celelalte unde vor sta dj-ul, cameramanul si fotograful.
    Cat despre faptul ca o sa stea toata noaptea sa manance - pai ce ? asta o sa faca si invitatii mei? Nu! Se mananca mai putin si se danseaza mai mult si atunci cand se danseaza sau se intampla alte evenimente mai interesante ei pot sa isi faca meseria.

Inregistrat
    04.07.2006

Implicit

E INUMAN ce spui tu!!!! Nu te supara pe mine, dar m-ai lasat ....!!!! E MAI MULT DECAT NORMAL sa manance si ei, k doar oameni sunt, si in plus muncesc pentru tine (contra cost, bineinteles). Iar dak ei nu sunt multumiti, s-ar putea sa nu fii nici tu multumita de ceea ce ti-au facut.
    Discriminarea asta....
    Cat despre treaba cu focul de artificii....nu stiu cum ai putut s-o spui!!!
    Sper sa nu te superi pe mine dar eu nu gandesc asa!!!

Implicit

si noi facem la fel, le dam meniu intreg desi noi avem trei oameni... dar nici nu ne-am pus vreo secunda problema sa facem altfel.. chiar nu vreau sa am oameni nemultumiti in nunta, fie el nuntas, ospatar sau invitat.
    si nici nu vreau sa-si faca meseria in dorul lelii mort de foame si poate si cu vreo durere de stomac... pentru ca s-ar putea sa fac poze in care ba imi lipseste vreun cap sau mai stiu eu ce asa ca inca 3 meniuri in plus din cele pe care le facem de rezerva nu ma saracesc..

Pagina 2 din 155 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us