Rezultatele sondajului: Ne asortam cu mirele?

Voturi
333. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

178 53,45%
  • Nu

24 7,21%
  • Pana la un punct

131 39,34%
Pagina 2 din 36 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 281

Subiect: Ne asortam cu mirele?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Haine asortate la nunta - Matching - Partnerlook. Este necesar?

Citat Postat de arekichan Vezi mesajul
    ( as fi vrut o rochie de mireasa rosu inchis, dar cei din jur nu sunt de loc de acord, asa ca am zis ca renunt)
    pai si tu te iei dupa ce zic cei din jur?! este ziua ta, si sunt convinsa ca ai sa regreti daca nu ai rochia visata, asa cum regreti acuma ca ai purtat bej la civila. si eu am o rochie mai neconventionala, dar nimeni n a indraznit sa comenteze.

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    pai si tu te iei dupa ce zic cei din jur?! este ziua ta, si sunt convinsa ca ai sa regreti daca nu ai rochia visata, asa cum regreti acuma ca ai purtat bej la civila. si eu am o rochie mai neconventionala, dar nimeni n a indraznit sa comenteze.
    la mine mirele a strambat din nas, cica "ca fait pas mariage"

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de arekichan Vezi mesajul
    la mine mirele a strambat din nas, cica "ca fait pas mariage"
    pai al meu nici nu stie. imi stie doar corsetul. dar fusta crapata si jobenul ioc. si daca nu i place, ce?! poarta el sau cum?! eu sunt genul ca daca mi spui ca nu ti place sau nu esti de acord, mai abitir fac

Inregistrat
    24.01.2008

pai al meu nici nu stie. imi stie doar corsetul. dar fusta crapata si jobenul ioc. si daca nu i place, ce?! poarta el sau cum?! eu sunt genul ca daca mi spui ca nu ti place sau nu esti de acord, mai abitir fac
    Rya, in acest caz, am nevoie de un sfat!
    1. Rochie alba, princess, cu aplicatii de margele pe bust...ce-mi pun eu in cap sa mearga voaleta si sa nu fie ceva gen palarie...din motive de cununir religioasa
    2. cale mov, trandafiri verzi si orhidee albe in buchet...deci cocarda cu cala mov la mire...ce vesta si lavaliera?...ca mi se pare ca doar costum negru ar da bine.

All the art of living lies in a fine mingling of letting go and holding on.

Ana are blog

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de noangel Vezi mesajul
    Rya, in acest caz, am nevoie de un sfat!
    1. Rochie alba, princess, cu aplicatii de margele pe bust...ce-mi pun eu in cap sa mearga voaleta si sa nu fie ceva gen palarie...din motive de cununir religioasa
    2. cale mov, trandafiri verzi si orhidee albe in buchet...deci cocarda cu cala mov la mire...ce vesta si lavaliera?...ca mi se pare ca doar costum negru ar da bine.
    1. simplu- toca! dar nu stiu daca merge princess cu voaleta.
    2. din moment ce cocarda e colorata, zic vesta si lavaliera cat mai simpla, gen bej.

Inregistrat
    15.09.2006

Implicit Re: Ne asortam cu mirele?

Noi am fost asa:
    La civila- eu rochie cu pete de culoare, el costum albastru inchis (aproape negru, ff frumos..in general costumele bleumarin mi se par de contopisti, dar asta a mers foarte bine) cu cravata galbena (eu avand si galben in rochie).
    La cununia religioasa si implicit la nunta..eu rochie ivoire, el costum negru (smoching) cu brau si papion ivoire...foarte frumos de asemenea
    In general nu ne asortam, decat la petreceri importante sau nunti.

Inregistrat
    24.01.2008

1. simplu- toca! dar nu stiu daca merge princess cu voaleta.
    2. din moment ce cocarda e colorata, zic vesta si lavaliera cat mai simpla, gen bej.
    Well...
    1. nici toca nu merge ca tre sa ne puna popa coroana... Eu ma gandeam la ceva cu niste pene...niste ceva mai turbat
    2. Cat de bezmetica e ideea de vesta si lavalera aubergine???

All the art of living lies in a fine mingling of letting go and holding on.

Ana are blog

Inregistrat
    15.09.2006

Citat Postat de noangel Vezi mesajul
    Well...
    1. nici toca nu merge ca tre sa ne puna popa coroana... Eu ma gandeam la ceva cu niste pene...niste ceva mai turbat
    2. Cat de bezmetica e ideea de vesta si lavalera aubergine???

1. Ceva turbat cu pene cred ca o sa incurce popa si mai mult, si asa au probleme cu coafurile.
    2. Nu ar mai iesi in evidenta floarea, ar fi prea egal. Sunt de acord cu Rya, ivoire.

Pagina 2 din 36 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us