Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718
Rezultate de la 137 la 144 din 144

Subiect: Biserica Sf. Maria

Inregistrat
    21.02.2011

Implicit Re: Biserica Sf. Maria

Buna!
    Am citit si eu de bine de aceasta biserica. M-am dus am vazut-o, foarte frumoasa intr-adevar. In wekend au fost nasii si au facut rezervare. Habar nu am avut ca nuntile se succed din 30 in 30 de min. Sunt foarte dezamagita. Tot ce mai sper este sa nu fie foarte rau: sa fie bauti, sa manance in timpul slujbei....

Inregistrat
    09.06.2011

Si eu tot la aceasta biserica vreau sa ma cunun..insa nu reusesc sa iau legatura cu parohul, se pare ca numai el programeaza agenda. Am fost de trei ori la biserica si niciodata nu l-am gasit. Incerc si maine!
    Stie cineva care mai este tariful?

Inregistrat
    09.06.2011

Citat Postat de Monicaa Vezi mesajul
    Eu nu stiu ce sa zic deocamdata. din cate am vazut pe forum, au dat cam 200 lei de preot si cam 50 lei/cantaret, sunt 2 cantareti. acum... nasul da cat vrea, poate sa nici nu dea.. totusi e putin penibil sa vina preotul sa zica sa mai puna, am mai citit si din astea.
    Sper sa fie bine.
    400 avans, 200 lei de preot si sunt trei plus 50 pt cei doi cantareti...cam mult pentru 30 min... daca ma intrebati pe mine
    Maine o sa ma duc si eu sa vb cu parohul...sa vedem ce-mi zici

Inregistrat
    09.06.2011

Citat Postat de MISSYM Vezi mesajul
    400 avans, 200 lei de preot si sunt trei plus 50 pt cei doi cantareti...cam mult pentru 30 min... daca ma intrebati pe mine
    Maine o sa ma duc si eu sa vb cu parohul...sa vedem ce-mi zici
    Revin cu noutati.. confimat 400 ron avans, am fost si am discutat cu preotul.
    Sunt usor dezamagita deoarece in ziua in care am fost sa discut aveam la mine doar 350 ron, m-am oferit sa platesc aceasta suma urmand sa vin cu diferenta de 50 ron. Nu a acceptat, preotul a vrut 400 ron...cu titlu de ''donatie''......
    Nu a vrut sa-mi zica despre ce va plati nasul.. a zis ca ramane la atitudinea acestuia...

Inregistrat
    09.06.2011

A trecut nunta si nu pot sa nu scriu impresiile mele! Din pacate..nu am cuvinte de lauda pentru preoti..slujba a tinut fix 20 minute..iar la final nu ne-au adresat nici macar 2 vorbe cum se obisnuieste...nici un sfat pentru miri sau pentru nasi..nimic..doar un semn, deloc discret, catre nas..ca trebuie sa achite nota de plata..si culmea..semnul a venit cand noi inca eram felicitati de invitati...Ne-am simtit dati afari din biserica..caci deja in curte era o alta mireasa cu alaiul ei..preotii programasera o alta nunta la diferenta de 30 minute de a nostra.

La nunta au fost 3 preoti si 2 dascali..va intreb stupefiata inca...pentru doar 20 minute era nevoie de un sobor atat de numeros?!?!?!?

Ocoliti aceasta biserica..daca vreti sa aveti o amintire frumoasa de la cununia religioasa

Inregistrat
    11.03.2013

Nu stiu daca mai intereseaza pe cineva inca o opinie...nu chiar pozitiva, la cate s-au spus deja despre aceasta biserica, insa as dori sa impartasesc cu voi impresiile mele, avand in vedere ca sunt recente - cununia religioasa a avut loc pe 10 mai 2014.

Tin sa subliniez de la inceput ca eu mi-am dorit din tot sufletul sa NU facem nunta in aceasta biserica, insa am acceptat pana la urma pentru nasi si pentru mire, care si-au dorit foarte tare contrariul. Taxa de 400 de ron, platita fara a primi chitanta este inca in picioare.

Noi aveam cununia programata la ora 16:00, insa a trebuit sa asteptam 30 minute in curtea bisericii din cauza unui botez. Nu pot sa spun ca m-a derajat foarte tare, pentru ca astfel am avut timp sa petrecem momente foarte frumoase cu invitatii in curtea bisericii.
    Curtea bisericii este intr-adevar frumoasa, este verde, racoroasa. Poti sa si parchezi acolo! Fatada alba a bisericii cu coloanele si treptele de la intrare este si ea frumoasa. Astea sunt singurele motive, pentru care cineva ar alege aceasta biserica. Biserica inauntru este foarte intunecata iar slujba dureaza foarte putin. Preotul cel mai batran si iubit de acolo va iesi la pensie!

M-am uitat expres la orele cand au fost facute pozele, pentru a vedea cat a durat totul. Am intrat in biserica la ora 16:30, slujba a durat fix 20 de minute, preotii nu ne-au adresat niciun cuvant / nu au tinut nicio predica la sfarsitul slujbei, pur si simplu au invitat parintii sa ne felicite si nasul sa plateasca "nota" Dupa terminarea slujbei am ramas in biserica inca 10 minute si in curticica inca 15, pentru poze.

Nu stiu cat a dat nasul in plus, dar nici nu vreau sa stiu ...presupun ca foarte mult, prea mult pentru ce a fost. Aceasta biserica m-a scarbeste, cand ma gandesc la asta mi se intoarce pur si simplu stomacul pe dos. Jur sa nu mai pun piciorul pe acolo si nu recomand nimanui sa o faca!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    24.02.2014

Citat Postat de Cupid Vezi mesajul
    Nu stiu daca mai intereseaza pe cineva inca o opinie...nu chiar pozitiva, la cate s-au spus deja despre aceasta biserica, insa as dori sa impartasesc cu voi impresiile mele, avand in vedere ca sunt recente - cununia religioasa a avut loc pe 10 mai 2014.

Tin sa subliniez de la inceput ca eu mi-am dorit din tot sufletul sa NU facem nunta in aceasta biserica, insa am acceptat pana la urma pentru nasi si pentru mire, care si-au dorit foarte tare contrariul. Taxa de 400 de ron, platita fara a primi chitanta este inca in picioare.

Noi aveam cununia programata la ora 16:00, insa a trebuit sa asteptam 30 minute in curtea bisericii din cauza unui botez. Nu pot sa spun ca m-a derajat foarte tare, pentru ca astfel am avut timp sa petrecem momente foarte frumoase cu invitatii in curtea bisericii.
    Curtea bisericii este intr-adevar frumoasa, este verde, racoroasa. Poti sa si parchezi acolo! Fatada alba a bisericii cu coloanele si treptele de la intrare este si ea frumoasa. Astea sunt singurele motive, pentru care cineva ar alege aceasta biserica. Biserica inauntru este foarte intunecata iar slujba dureaza foarte putin. Preotul cel mai batran si iubit de acolo va iesi la pensie!

M-am uitat expres la orele cand au fost facute pozele, pentru a vedea cat a durat totul. Am intrat in biserica la ora 16:30, slujba a durat fix 20 de minute, preotii nu ne-au adresat niciun cuvant / nu au tinut nicio predica la sfarsitul slujbei, pur si simplu au invitat parintii sa ne felicite si nasul sa plateasca "nota" Dupa terminarea slujbei am ramas in biserica inca 10 minute si in curticica inca 15, pentru poze.

Nu stiu cat a dat nasul in plus, dar nici nu vreau sa stiu ...presupun ca foarte mult, prea mult pentru ce a fost. Aceasta biserica m-a scarbeste, cand ma gandesc la asta mi se intoarce pur si simplu stomacul pe dos. Jur sa nu mai pun piciorul pe acolo si nu recomand nimanui sa o faca!
    Si eu am avut probleme cu biserica asta. Am dat si noi avans de 400 ron dar am primit chitanta. In ceea ce priveste partea nasilor au spus sa dea cat pot ei dar se pare ca nu a fost asa. Dupa slujba le-a cerut cate 100 ron de caciula (ei fiind 6 la numar). Noroc ca avea nasu ceva mai multi bani la el. Ne-am facut de rusine in fata nasilor chit ca nu a fost vina noastra si nasii la randul lor s-au simtit prost cand a trebuit sa scoata bani in plus. Dupa slujba am patit si noi ca tine adica nu ne-a adresat nici un cuvant si in plus nu a invitat oamenii sa ne felicite, toti eram debusolati. Uitam sa zic ca noi am avut slujba la 19.00 si s-a intarziat aproape o ora din cauza unor miri care au intarziat. La restaurant trebuia sa fim la ora 20.00 si am ajuns la 20.30 si toata lumea ne astepta pe terasa.

Inregistrat
    17.01.2016

Zilele trecute am fost si noi la vestita biserica SF Maria din parcul Regina Maria, cum scrie si mai sus rezervarea este 400 ron, ceea ce mi se pare enorm, asa numitii preoti care ar trebui sa imparta bunatatea pe pamant sunt in stare sa ia si piele dupa toti tinerii la inceput de drum. Imi e sila de aceste specimene. Noi vom cauta in alta parte.

Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us