Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 110

Subiect: Majestic

Inregistrat
    27.01.2008

Implicit Majestic

BUNA! FETELOR CE PARERE AVETI DE RESTAURANTUL MAJESTIC? A FACUT CINEVA NUNTA ACOLO? CUM ESTE SERVIREA? MANCAREA...... ETC? MA INTERESEAZA IN SPECIAL INFORMATI DESPRE SALA DE SUS, PTR CA ACOLO VA AVEA LOC NUNTA MEA noastra va poop

Inregistrat
    27.01.2008

Implicit Re: nunta la restaurantul MAJESTIC

ma refer la restaurantul din sibiu.... am gresit cand m-am inscris nunta va avea loc in sibiu defapt.

Inregistrat
    07.02.2005

Ok, informatii calde despre Majestic, ca toata lumea vrea sa stie dar inca nu cred ca a scris nimeni despre el, nu?
    E vorma despre sala de jos, dar nu cred ca are nici o importanta, difera prea putin si oamenii-s aceiasi.

Mentionez ca sunt pareri personale formate ieri in urma unei "severe" atentii, stiam ca multa lume pe forum vrea sa stie ce si cum e.

Buline albe:
    - arata extraordinar odata ce ai intrat
    - mancarea e buna, servirea bunicica. Am auzit si pro si contra la servire, la aceeasi nunta. personal mi s-a parut ok, exceptand faptul ca numai la grand am mai vazut chelneri asa incruntati
    - nu exista ora la care sa fie oprita muzica/dati afara invitatii. s-a terminat dupa 1 si nimeni nu a comentat nimic.

Am o constatare pe care nu stiu unde s-o bag, la + sau la - :
    - sunt f atenti la detalii (buchetele miresei si al nasei au fost puse in niste vaze inalte , cu cristale colorate inauntru... Dragut, de obicei la sali ti se da o cupa oarecare de vin pt buchete :P )
    - pe de alta parte, legat de detalii .... Suportii lor de flori de pe mese au 4 brate pt lumanari si un aranjam floral la mijloc. Au fost puse lumanari numai pe cate 2 brate, iar la masa noastra au lipsit complet lumanarile. Sotul meu era de parere ca arata groaznic bratele cu tepuse si fara lumanari. presupun ca ideea era sa nu arda florile, dar, oricum, ar fi trebuit puse macar lumanarile ca s anu se vada atat de rau bratele goale.

Buline negre:
    - de multlaudata limuzina va puteti lipsi cu incredere Adica stiu miri suparati ca n-au mai primit limuzina gratis. Nici o pierdere!! soferul s-a purtat f urat cu mirii de ieri. Nasa si-a aprins tigarea (intr-o limuzina care avea scrumiera de cristal pe masuta) si soferul s-a isterizat, a oprit alaiul, s-a dat jos, a aruncat tigarea si a vorbit urat cu mirii/nasii ... Cred ca o rugaminte sa stinga tigarea ar fi fost suficienta. La cererea lor de a ridica geamul intre sofer si partea din spate li s-a spus ca nu se poate ca acum trebuie sa iese fumul . Evident ca restul plimbarii in limuzina s-a facut in tacere, intr-o atmosfera demna de o nunta.
    - Atentie mare la sedinta foto/video cum o programati, pt ca veti afla in ultimul moment (adica dupa biserica) ca programul vostru e stabilit de cei de la sala, si anume "la fara 10 va faceti intrarea ca la fix intra cealalta nunta". Adica asta e o chestie pe care fiecare ar trebui s-o stie dinainte. Nu exista sala care sa-ti impuna ca la ora cutare sa fii acolo. daca vreau sa fac poze pana la 3, pana la 3 fac. Nu a fost cazul, sedinta foto a durat 5 minute pt ca programul a trebuit respectat, degeaba planurile mirilor de a avea si amintiri frumoase imortalizate .
    - In goana de a ajunge la fara 10 la sala masina cameramanului a depasit la un mom dat limuzina (in tromba ca altfel n-o prindea) pt ca, evident, trebuia filmata din fata, trebuia prinsa intrarea in sala. Neee, la primul semafor limuzina a gasit cealalta banda mai libera si a depasit cameramanul pt ca, vezi tu, programul e program si sigur de fapt fotograful vroia numai sa-i arate ca poate conduce mai repede ca el pe drumurile bune romanesti . A ramas la latitudinea cameramanului daca sa se ia la concurs cu limuzina sau sa o lase naibii sa se duca, doar dupa inca o depasire poate o lua soferul ca pe un afront personal si iesea la bataie.
    - In urma goanei pt intrare in sala, covorasul rosu scos din portbagaj pe care trebuia sa coboare mireasa a fost desfasurat de catre acelasi sofer asa, cam de un metru, restul sulului fiind impins sub masina. ceilalti 2 metri pana la intrare n-aumai fost desfasurati... Te mai uiti, nu observa nimeni, doar se grabeau ...

Restul nuntii a decurs ok, dar e nasol sa strici inceputul pt niste amanunte pe care le poti spune mirilor dinainte. Adica daca stii ca la fara 10 ti se impune sa intri in sala iti programezi altfel ziua. Aviz celor care aveti nunta acolo: spuneti de la inceput: eu vreau sa intru la si jumate, vedeti cum programati cealalta nunta (intrarea e comuna la ambele sali, de-aia problemele astea). Nu exista sa ti se spuna in ziua aia ca tu trebe sa iesi mai devreme din biserica sau mai stiu eu de pe unde esti pt ca la fara 10 intri in sala orice-ar fi.

Inregistrat
    07.02.2005

A, inca 2 chestii:
    - nu va faceti planuri de artificii, baloane de sapun sau alte efecte la dansul mirilor pt ca nu aveti voie, se poarta "natur"
    - a fost o chestie ciudata la servire: la un mom dat am fost intrebata care dintre pahare le folosesc (aveam 4 pahare frumoase, cu picior, de toate dimensiunile dorite). Am spus ca folosesc paharul in care aveam apa minerala. Ca urmare, celelate au fost luate Nu m-am prins de ce, dar am fost atenta toata ziua, evident, sa termin apa din pahar cand am vrut sa trec pe suc, sa nu le amestec . Asta nu s-a mai intamplat nimanui la masa mea, m-or fi vazut asa, mai mica, si s-or fi gandit ca oricum nu beau eu asa mult Sau nu mai aveau pahare curate?

Inregistrat
    05.03.2007

subscriu, laura.
    in plus: clima. rece in exces, mi-a inghetat capul, nu glumesc deloc !! am capatat o raceala zdravana.
    vorbesc de sala de jos. invitatii din sala de sus se plangeau de caldura.

nu stiu cine si pe ce topic intreba de dj-ul lor. eu stiu ca prietenii mei au avut dj care a folosit echipamentul lor si nici macar nu mergeau 2 boxe in acelasi timp, situatia a fost mai mult decat penibila pt bietul om, cablurile erau nefunctionale, se tot oprea muzica, dj-ul era suparat ca toata lumea il injura ca-i nepriceput etc. deci atentie la pomul laudat

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de tot_tot_claire Vezi mesajul
    subscriu, laura.
    in plus: clima. rece in exces, mi-a inghetat capul, nu glumesc deloc !! am capatat o raceala zdravana.
    vorbesc de sala de jos. invitatii din sala de sus se plangeau de caldura.

nu stiu cine si pe ce topic intreba de dj-ul lor. eu stiu ca prietenii mei au avut dj care a folosit echipamentul lor si nici macar nu mergeau 2 boxe in acelasi timp, situatia a fost mai mult decat penibila pt bietul om, cablurile erau nefunctionale, se tot oprea muzica, dj-ul era suparat ca toata lumea il injura ca-i nepriceput etc. deci atentie la pomul laudat
    Cand ai fost la nunta respectiva? Din cate am inteles acum vreo 3-4 saptamani le-a pus cineva la punct sculele. Nu stiu ce inseamna asta ca nu ma pricep deloc asa ca ...

Inregistrat
    05.03.2007

nunta a fost in 1 iunie

Inregistrat
    27.01.2008

merci mult de tot chiar ati fost atente la detaliu.... si sper sa nu transpir prea tare in sala de sus si covorul acela rosu sa il desfaca tot ca il ia mama d.....ui ( de data aceasta fac eu crize de isterie nu soferul) va multumesc pentru tot

Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us