Pagina 3 din 26 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 201

Subiect: Piata de flori

Inregistrat
    28.07.2006

Implicit Re: piata de flori

nu e un buchet care se preteaza pt o nunta....ci e buchetul pe care i l-am dat mamei de ziua ei, recent, din pta de flori si pe care am dat 60ron cu tot cu verzituri si ambalaj.....avea 21 lalele, si alte flori care nu stiu cum se numesc, in total au fost 35 de fire.... n-am alta poza, era imens buchetul si arata f bine! adica, mie mi-a placut .... si mamei mele
    Imagini atasate Imagini atasate

Cineva care a fost recent prin piata de flori...ne poate da si noua niste detalii despre preturile florilor?Pe mine m-ar interesa in mod special calele, dc se gasesc si la ce pret!Dar orice preturi, orientative , m-ar ajuta!Mersi!

Inregistrat
    05.09.2006

Citat Postat de miresik Vezi mesajul
    Cineva care a fost recent prin piata de flori...ne poate da si noua niste detalii despre preturile florilor?Pe mine m-ar interesa in mod special calele, dc se gasesc si la ce pret!Dar orice preturi, orientative , m-ar ajuta!Mersi!
    Cale mici 70.000 lei firul.
    Gerbera turceasca 12.000
    GErbera olandeza 15.000
    CRini 80-100.000
    TRandafiri 30- 60.000
    Orhidee thailandeza 25.000
    CRizantema olandeza 25.000
    Gipsofila (Floarea miresii) 750.000 pachetul
    Lalele 15.000
    FRezii 12- 20.000
    Anthurium 70.000

Inregistrat
    21.10.2006

Citat Postat de mada Vezi mesajul
    Cale mici 70.000 lei firul.
    Gipsofila (Floarea miresii) 750.000 pachetul
    Pachetul? Ce inseamna asta? Eu as vrea sa-mi fac cocarde cu floarea miresii. Nu se vand si la fir?

Inregistrat
    10.10.2006

Citat Postat de noramadalina Vezi mesajul
    Pachetul? Ce inseamna asta? Eu as vrea sa-mi fac cocarde cu floarea miresii. Nu se vand si la fir?
    nu se vand la fir, ci doar la pachet cu 25 fire si astazi era 700.000 pachetul. Daca vrei la fir, gasesti doar la florarii si costa 30-40.000, depinde de zona unde se afla floraria.

Inregistrat
    21.10.2006

Citat Postat de abicute Vezi mesajul
    nu se vand la fir, ci doar la pachet cu 25 fire si astazi era 700.000 pachetul. Daca vrei la fir, gasesti doar la florarii si costa 30-40.000, depinde de zona unde se afla floraria.
    Multumesc mult!

Inregistrat
    07.06.2006

Eu ma gandeam sa o trimit pe mama vineri inainte de nunta sa imi ia trandafiri. Eu am nevoie de 34 buc galbeni si portocalii pt decorarea meselor (o sa pun cate un trandafir intr-un bol cu apa pe fiecare masa si inca unul va fi folosit pt petale). Ma gandesc ca daca ii ia vineri dupa ora 21 rezista oare pana duminica dimineata cand se termina nunta? Voi ati cumparat trandafiri de-acolo? Cat au rezistat pusi normal, in apa?

Inregistrat
    10.10.2006

Citat Postat de perfect_wife Vezi mesajul
    Eu ma gandeam sa o trimit pe mama vineri inainte de nunta sa imi ia trandafiri. Eu am nevoie de 34 buc galbeni si portocalii pt decorarea meselor (o sa pun cate un trandafir intr-un bol cu apa pe fiecare masa si inca unul va fi folosit pt petale). Ma gandesc ca daca ii ia vineri dupa ora 21 rezista oare pana duminica dimineata cand se termina nunta? Voi ati cumparat trandafiri de-acolo? Cat au rezistat pusi normal, in apa?
    daca sunt tinuti la rece+intuneric si aici ma refer la un beci eventual si nu la frigider cum zicea o miresica pe aici, trandafirii tin si o saptamana. Daca sunt proaspeti, nu ai de ce sa iti faci probleme, vor rezista cu siguranta 2 -3 zile, restul depinde de cat de cald va fi in locul in care ii depozitezi. Bafta.

Pagina 3 din 26 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us