Pagina 1 din 26 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 201

Subiect: Piata de flori

Inregistrat
    07.02.2005

Post Piata de flori

am o nelamurire si va rog sa ma ajutati. stiu ca piata de flori este la george cosbuc. stiu si unde este dar am fost aseara, am intrat prin spate (pe langa beker brau) si nu am gasit decat cateva tarabe acolo in spate. aveau trandafiri crini si garoafe.. fie nu am fost eu unde trebuia, fie m-am asteptat la mai mult.
    ma ajutati si pe mine cu un loc de unde pot lua flori pt nunta, multe si variate, fie si alta piata de flori, daca exista.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: piata de flori

p-ta de flori este la Cosbuc, intr-adevar si este singura. nu punem la nr tarabele din pietele agroalimentare.

insa...tb mers dimineata!

Inregistrat
    07.02.2005

pai stiu ca e la g cosbuc. dar unde ca eu nu am gasit decat cateva tarabe in spatele pietei propriu zise si oferta de flori nu era f bogata.

Kralizec Guest

Stie cineva pe la ce ora ar trebui sa ajung dimineata in "Piata de Flori" George Cosbuc pentru a putea cumpara flori direct de la cei de la care se aprovizioneaza si toate florariile astea mici care se gasesc peste tot?

Si in plus sunt doar anumite zile cand vin in piata cei care aduc flori angro sau in fiecare dimineata?

Merci

Kralizec Guest

Implicit Piata de Flori

Stie cineva pe la ce ora ar trebui sa ajung dimineata in "Piata de Flori" George Cosbuc pentru a putea cumpara flori direct de la cei de la care se aprovizioneaza si toate florariile astea mici care se gasesc peste tot?

Si in plus sunt doar anumite zile cand vin in piata cei care aduc flori angro sau in fiecare dimineata?

Merci

Inregistrat
    12.10.2006

Citat Postat de valen
    pai stiu ca e la g cosbuc. dar unde ca eu nu am gasit decat cateva tarabe in spatele pietei propriu zise si oferta de flori nu era f bogata.
    Buna..daca vrei sa iei flori de acolo trebuie sa mergi vineri noapte f tirziu(atunci vine transportul din Olanda) dar eu nu te-as sfatui....e o debandada totala si oricum nu stiu daca te lasa cineva sa iti alegi sau sa iei fire putine..Cel mai bine este sa mergi vineri diminata....in general gasesti cam ce vrei. Si inca ceva...intra in incinta pietei...in spatele tarabelor si o sa gasesti un fel de hala mai mica...acolo sunt. A...si ai grija ca o sa iti dea oricum la un pret mai mare....(in general ei se cunosc cu patronii de florarii si daca nu te stiu o sa incerce sa iti dea o marfa mai veche).Spor la cumparaturi

Inregistrat
    27.07.2006

Oare toate florariile se aprovizioneaza de la Piata Cosbuc.....? eu m-am interesat si de alti importatori de flori din Olanda dar nu am reusit sa aflu nimic. Poate stie cineva..... nu de alta dar am fost la Cosbuc si cred ca tig.nii abia asteapta sa vanda marfa proasta unor "incepatoare" ca noi. Si nu cred ca vrea vreo mireasa sa munceasca la cocarde cu o seara inainte de nunta si sa se trezeasca ca dimineata s-au ofilit toti trandafirii. Poate e pe forum vreo mireasa din domeniu care ne poate vinde niste ponturi in sensul asta. Adica: unde gasim un en-gros civilizat de flori, cum pastram proaspete florile de pe o zi pe alta etc.

Inregistrat
    05.09.2006

La Piata Cosbuc e bine sa te duci seara dupa ora 21.00. In general transporturile de marfa din Olanda, Turcia sau Italia vin in zilele de miercuri, joi, vineri si duminica. In spatele economatului din fata pietii sunt niste hale in care se vand florile. La tarabe in general este marfa mai veche si mai scumpa. Si nu este direct de la importator. Dar depinde cate fire vreti sa luati pt ca nu se vand decat la pachete, cutii. Trandafirii mari sunt cate 20 la pachet, mini rose sunt 10 sau 20 la pachet, orhideele thailandeze(mici, mov, alb...) sunt cate 10, crinii sunt 10 la pachet, gerbera 50 la cutie, garoafele 20 la pachet, crizantemele olandeze 5 la pachet, frezii 50 la pachet, lishiantus 10 la pachet. IN jurul p[ietii sunt mai multe magazine si hale cu flori, pana la intersectia cu sebastian. Oricum celor pe care nu ii cunosc si care iau cantitate mica le spun preturi mai mari. Dar mai mici ca in florarie. Si verdeata are preturi cuprinse intre 60000 si 300.000 rol.

Pagina 1 din 26 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us