Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 245

Subiect: Obiceiuri nunta in Salaj / staroste

Inregistrat
    22.07.2008

Smile Re: Alegerea Nasilor

Citat Postat de adina_mari Vezi mesajul
    ambele perechi se gandeau ca o sa-i chemam si am vorbit cu ei neoficial. dar si noi ne-am gandit tot asa la o sticla de vin si flori cand o sa-i chemam oficial.

si eu ma gandeam sa i scoatem in oras...chiar acum ma gandeam ca ar fi frumos sa mergem la restaurantul italian...sa incercam ceva specialitati italiene... perechea din partea mirelui, s-au oferit ei...in privinta lor cred ca ar fi mai usor.cred si eu ca o sticla de vin, mai ales ca nasu colectioneaza vinuri , ar fi potrivit si un buchet de flori pt nasa...asa cred ca ar fi cel mai bine.apoi la nunta cadouri, nu?

Inregistrat
    29.12.2007

Implicit Re: Alegerea Nasilor

Citat Postat de DENISIA28 Vezi mesajul
    si eu ma gandeam sa i scoatem in oras...chiar acum ma gandeam ca ar fi frumos sa mergem la restaurantul italian...sa incercam ceva specialitati italiene... perechea din partea mirelui, s-au oferit ei...in privinta lor cred ca ar fi mai usor.cred si eu ca o sticla de vin, mai ales ca nasu colectioneaza vinuri , ar fi potrivit si un buchet de flori pt nasa...asa cred ca ar fi cel mai bine.apoi la nunta cadouri, nu?
    normal in zona noastra nu se fac cadouri dar noi cred ca o sa le luam oricum ceva.

Inregistrat
    22.07.2008

Cool Re: Alegerea Nasilor

normal in zona noastra nu se fac cadouri dar noi cred ca o sa le luam oricum ceva.

asa ma gandeam si eu...am 3 prietene care au nunti acum in august si septembrie...o pereche se gandea sa ia nasilor ceva pentru casa , ceva sa le fie util...nu stiu ce sa zic...e o idee buna...pana anul viitor ne putem gandi... o sa gasim ceva potrivit...eu ma gandeam ceva sa i reprezinte pe nasi...inca nu mi am dat seama... mai gandesc

Inregistrat
    29.12.2007

Citat Postat de DENISIA28 Vezi mesajul
    asa ma gandeam si eu...am 3 prietene care au nunti acum in august si septembrie...o pereche se gandea sa ia nasilor ceva pentru casa , ceva sa le fie util...nu stiu ce sa zic...e o idee buna...pana anul viitor ne putem gandi... o sa gasim ceva potrivit...eu ma gandeam ceva sa i reprezinte pe nasi...inca nu mi am dat seama... mai gandesc
    si noi ne gandeam tot la ceva pt casa pt nasii mei care s-au mutat de curand in casuta lor,iar la cei din partea lui ne mai gandim

Inregistrat
    23.03.2007

si noi ne gandeam tot la ceva pt casa pt nasii mei care s-au mutat de curand in casuta lor,iar la cei din partea lui ne mai gandim

La mine e destul de greu pentru ca ambele perechi de nasi stau deja la casa lor si au cam tot ce le trebuie. Si eu mai am doar putin pana la nunta... si e tare greu sa ma decid.

Citat Postat de genoveva_1984 Vezi mesajul
    La mine e destul de greu pentru ca ambele perechi de nasi stau deja la casa lor si au cam tot ce le trebuie. Si eu mai am doar putin pana la nunta... si e tare greu sa ma decid.
    eu am fost la o nunta unde mirii au platit un tort separat nasilor. Credeti ca e prea putin? parintii mei cand au fost nasi au primit un bibelou mare, un porumbel, dar acuma nu mai merge pentru ca asta a fost acum vreo 15 ani cred . Nu se mai poarta bibelourile in ziua de azi. Voi cam ce idei aveti?

Inregistrat
    29.12.2007

Citat Postat de genoveva_1984 Vezi mesajul
    eu as zice ca o rama foto mai deosebita si mai mare,poate dintr-aia din argint eventual.sau ceva cadouri personalizate. sau ceva obiecte mai deosebite de decor, ceva aranjamente de flori uscate si o vaza dintr-aia mare.

noi personal suntem innebuniti dupa rame foto. aaa chiar o rama foto digitala ar fi iar o idee buna de cadou.

Inregistrat
    23.03.2007

eu as zice ca o rama foto mai deosebita si mai mare,poate dintr-aia din argint eventual.sau ceva cadouri personalizate. sau ceva obiecte mai deosebite de decor, ceva aranjamente de flori uscate si o vaza dintr-aia mare.

noi personal suntem innebuniti dupa rame foto. aaa chiar o rama foto digitala ar fi iar o idee buna de cadou.
    Da, ai dreptate...in general, cam la astea ma gandeam si eu. Ideea cu rama e foarte buna, cred ca o sa o si pun in aplicare. Multumesc.

Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us