Pagina 1 din 31 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 245

Subiect: Obiceiuri nunta in Salaj / staroste

Inregistrat
    29.12.2007

Implicit Re: miresici din zalau ?? :)

fetelor dar la staroste v-ati gandit?eu la toate nuntile la care am fost nu am vazut un staroste care sa nu faca ceva gafe. acum nu ma astept sa nu greseasca nimic ca e si el om dar sa nu exagereze. si are un rol destul de important tinand cont ca el cere mirele, mireasa, ureaza bun venit invitatilor,etc. si nu as vreau unul care sa zica poezii de alea de pe vremuri, vreau ceva mai elegant, mai de zilele noastre.

Inregistrat
    07.05.2007

Citat Postat de adina_mari Vezi mesajul
    fetelor dar la staroste v-ati gandit?eu la toate nuntile la care am fost nu am vazut un staroste care sa nu faca ceva gafe. acum nu ma astept sa nu greseasca nimic ca e si el om dar sa nu exagereze. si are un rol destul de important tinand cont ca el cere mirele, mireasa, ureaza bun venit invitatilor,etc. si nu as vreau unul care sa zica poezii de alea de pe vremuri, vreau ceva mai elegant, mai de zilele noastre.
    noi nu am avut staroste, si nici muzicanti, pentru ca nu am vrut...bine, situatia noastra a fost mai speciala, pentru ca sotul meu nu e roman si era mai dificil cu traducerea... plus ca am vrut ceva cat mai simplu.... de intretinerea atmosferei s-au ocupat cei cu muzica... dar sunt sigura ca vei gasi pe cineva care sa nu exagereze cu povesti si poezii de pe vremuri...

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de christina Vezi mesajul
    noi nu am avut staroste, si nici muzicanti, pentru ca nu am vrut...bine, situatia noastra a fost mai speciala, pentru ca sotul meu nu e roman si era mai dificil cu traducerea... plus ca am vrut ceva cat mai simplu.... de intretinerea atmosferei s-au ocupat cei cu muzica... dar sunt sigura ca vei gasi pe cineva care sa nu exagereze cu povesti si poezii de pe vremuri...
    Nici noi nu am avut staroste. Si muzicanti am avut doar pana la primarie, la insistentele soacrei, dar a fost ok, eu una nici nu i-am auzit, si ma bucur. Cateva cuvinte frumoase la mire si la mine acasa a spus fotograful ( Marius Salajean ), si la sala tot el s-a ocupat de intretinerea atmosferei. A fost f bine, a coordonat el totul, a dat indicatii daca a fost cazul...Noi am vrut sa fie ceva simplu, fara tot felul de "povesti"...

Inregistrat
    05.01.2008

Buna fetele!Eu mi-am chemat tarostele din Cugir jud Alba si cu muzica si pozele si filmatul vine unchiul viitorului meu sotior care se pricepe tare bine la treburile astea si lucra destul de ieftin si fain.Nu de mult imi spunea ca vrea sa-si cumpere masinuta de facut baloane si multe alte chestii.Dc vreti sa vedeti poze sau dvd-uri pot sa fac rost de nr lui de tel si sa vi-l dau.merita sa vedeti in mai multe locuri parerea mea

Inregistrat
    23.03.2007

Citat Postat de STEFANIA86 Vezi mesajul
    Buna fetele!Eu mi-am chemat tarostele din Cugir jud Alba si cu muzica si pozele si filmatul vine unchiul viitorului meu sotior care se pricepe tare bine la treburile astea si lucra destul de ieftin si fain.Nu de mult imi spunea ca vrea sa-si cumpere masinuta de facut baloane si multe alte chestii.Dc vreti sa vedeti poze sau dvd-uri pot sa fac rost de nr lui de tel si sa vi-l dau.merita sa vedeti in mai multe locuri parerea mea
    Din curiozitate am sunat si eu la cineva care isi oferea serviciile de staroste.. nu ca as dori neaparat asa ceva pentru ca eu as vrea ceva simplu, fara inflorituri, poezii si alte chestii, dar eram curioasa sa vad cum sunt preturile... si mi-a cerut 100 euro, plus un meniu la nunta ( desi eu i-am spus ca nu vreau sa vina la nunta, ci numai la miri acasa). Nu mi-a venit sa cred... adica nu numai ca vrea 100 de euro pentru cateva minute in care isi spune poezia, dar trebuie sa mai dau vreo 200 ron pentru mancarea lui. Ei, asta mi se pare o aberatie si nu vad rostul unei astfel de cheltuieli.

Inregistrat
    05.01.2008

Eu am vb cu tarostele dar nici nu am intrebat cu cat vine da ii prieten de familie cu unchii mei de acolo si a fost la toti verisorii mei la nunta si a fost super.in legatura cu pozele dc vreti pot sa fac rost de oferta completa si explicita si puteti sa vedeti poze dvd-uri si puteti sa comparati,nu strica

Inregistrat
    23.03.2007

Am si eu o intrebare, poate ma puteti ajuta voi: viitorii mei nasi vor avea si ei nunta in iulie anul viitor in Cluj si problema loe este ca ambele lor perechi de nasi sunt necasatorite. Inca nu au vorbit cu un preot, dar eram curioasa ar accepta preotul oare sa-i cunune in aceasta situatie? M-am gandit ca poate stiti voi mai multe despre asta. Eu am vorbit la Biserica si mi s-a spus ca daca avem 2 perechi de nasi si una este casatorita este in regula, dae nu stiu ce se intampla daca ambele prechi sunt necasatorite...

Inregistrat
    29.12.2007

Citat Postat de genoveva_1984 Vezi mesajul
    Am si eu o intrebare, poate ma puteti ajuta voi: viitorii mei nasi vor avea si ei nunta in iulie anul viitor in Cluj si problema loe este ca ambele lor perechi de nasi sunt necasatorite. Inca nu au vorbit cu un preot, dar eram curioasa ar accepta preotul oare sa-i cunune in aceasta situatie? M-am gandit ca poate stiti voi mai multe despre asta. Eu am vorbit la Biserica si mi s-a spus ca daca avem 2 perechi de nasi si una este casatorita este in regula, dae nu stiu ce se intampla daca ambele prechi sunt necasatorite...
    da si eu stiu ca e suficient ca o pereche sa fie casatorita, dar daca ambele sunt necasatorite ... nu stiu daca se poate. probabil depinde si de preot. poate e dispus sa-i cunune chiar si asa.

Pagina 1 din 31 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us