Pagina 77 din 77 PrimulPrimul ... 2767757677
Rezultate de la 609 la 615 din 615

Subiect: Rochia de mireasa si costumul de mire Suceava

Inregistrat
    30.08.2012

Implicit Re: Rochia de mireasa si costumul de mire Suceava

Citat Postat de DianaBride2be Vezi mesajul
    Miresici, am fost ieri in bazar..."putintel". Asta insemnand ca am ajuns pe la ora 14 fara ceva, cred Am mai gasit doar doua magazine deschise cu rochii de mireasa. Dar vreau sa spun ca am vazut rochii frumoase frumoase...(depinzand acum si de gusturi). In primul magazin in care am intrat era cu etaj, si acolo am probat prima mea rochie de mireasa care mi-a placut la nebunie (m-am indragostit absolut de ea)... Preturi in acest moment al anului de la 300 de lei la 2500 de lei, asa ceva a zis vanzatoarea. Vanzatoare erau doua fete destul de dragute care erau dispuse sa-ti dea sa probezi cam ce vrei, m-au intrebat ce tip de rochie caut, ce-mi place la un model, ce nu... ca sa-si dea seama cam ce-mi doresc si asa am ajuns la rochia pe care am probat-o... mi s-au parut pricepute la sfaturi (dar aici a contribuit si mama care are un ochi f critic de care nu m-as putea lipsi la probatul de rochii). Plus ca daca-ti alegi un model poti sa schimbi la el cam tot ce vrei (de la culoare, la detaliile dantelutei, daca e fara maneci poti sa-i adaugi sau invers, borduri, etc, etc) Deci, se poate! Va sfatuiesc sa incercati, asadar sa mergeti in cautare de rochite in bazar. Eu o sa ma intorc cu siguranta intr-o zi de dimineata ca sa colind toate magazinele. Mi-a parut tare rau ca nu mi-au dat voie sa fac poze cu rochia pe care am probat-o... va aratam si voua. Nu dau voie sa faci poze sub nicio forma (ca poti sa iei modelul si sa te duci altundeva sa ti-o faca.. bla bla...parca nu stiu cine si-ar mai bate capul cu asa ceva din moment ce si-a gasit rochia visurilor, dar in fine, politica lor).
    Ca sa va faceti o idee eu mi-am dorit o rochie nu umflata tare ca sunt mai plinuta si am zis ca o sa ma incarce, dar tot printesa. Mi-au dat un cerc mic, care imi distanta rochita doar de picioare, adica era un singur cerc pe chestia aia si ala era jos, la bordura rochiei. Umerii acoperiti de o danteluta (care nu arata ieftin cum am vazut la alte mirese), corset, bordura de dantela jos, spatele era putin gol cu forma aia de inima dar se poate umple sa nu se vada, in fata avea cupe, si deloc decoltata (pentru ca nu-mi doresc) pana aproape de gat danteluta foarte, foarte frumoasa! Nu stiu daca e de calitate (nu ma pricep) dar cu siguranta arata foarte frumos (nu ca o perdea, cum am mai remarcat pe alte locuri). Rochia costa 1200 lei.

In Zimbru, pentru ca eu n-am mai avut timp, a trebuit sa ma intorc la munca, a fost mama mea si a "cascat putin ochii", uitandu-se cam dupa acelasi model de rochie pe care vi l-am descris si voua, 1800 lei, la fel, aducandu-i orice fel de modificare va trece prin minte.

Desi mi-am propus sa ma duc si in Piatra Neamt si cam prin toate magazinele din oras... trebuie sa spun ca ma gandesc nonstop ca tot la cea din bazar voi ramane... ma reprezenta f bine.

Sper ca nu v-am plictisit. Am vrut doar sa va fac o idee celor care erati in aceeasi ceata ca si mine cu rochia.
    E foarte bine ca ai gasit o rochia care ti se potriveste, cum spuneam si eu am vazut rochii frumoase in bazar, desi inca nu ma incumet sa probez niciuna.. Eu sunt mai mult decat plinuta si sper pana la nunta sa mai dau jos niste kg... Asa incat, la mine bazarul e prima optiune.

Inregistrat
    06.01.2014

Citat Postat de seline_angel Vezi mesajul
    E foarte bine ca ai gasit o rochia care ti se potriveste, cum spuneam si eu am vazut rochii frumoase in bazar, desi inca nu ma incumet sa probez niciuna.. Eu sunt mai mult decat plinuta si sper pana la nunta sa mai dau jos niste kg... Asa incat, la mine bazarul e prima optiune.
    Draga mea, de la magazinul acela cu etaj din bazar mi-am cumparat si eu rochita si e superba..vreau sa zic ca nu am gasit nicaieri in magazine sau pe net modelul.. acolo am probat si eu prima rochita de care m-am si indragostit si normal ca am si cumparat-o. Acum nu stiu scumpului meu logodnic de unde sa ii cumpar costum, vreo idee?

Te inteleg perfect... Si eu sunt super-mega complexata de greutatea mea... mai ales ca miresoiu' meu ii asa slabut...cum ar arata mirele inalt si slab si mireasa ca o galusca...mica si grasa Am inceput sa ies la plimbari alerte/jogging seara prin oras plus un program acasa de minim 30 min exercitii... Tare mult imi doresc sa slabeesc, sper sa reusesc!!!

Inregistrat
    30.08.2012

Citat Postat de MartaO Vezi mesajul
    Draga mea, de la magazinul acela cu etaj din bazar mi-am cumparat si eu rochita si e superba..vreau sa zic ca nu am gasit nicaieri in magazine sau pe net modelul.. acolo am probat si eu prima rochita de care m-am si indragostit si normal ca am si cumparat-o. Acum nu stiu scumpului meu logodnic de unde sa ii cumpar costum, vreo idee?
    Sincer inca nu stim nici noi. Am auzit ca este la Roman nu stiu ce mnagazin cu costume de mire la preturi accesibile sau la Botosani.

Inregistrat
    06.01.2014

Sincer inca nu stim nici noi. Am auzit ca este la Roman nu stiu ce mnagazin cu costume de mire la preturi accesibile sau la Botosani.

Dar acum mai am o problema..nu stiu la ce florarie sa apelez pentru buchet, lumanari si ornamentele de la restaurant..am fost azi la Casa cu flori din centru, e o florarie foarte extravaganta am ramas socata cand am auzit ce sume au cheltuit altii pe flori.. as vrea ceva mai simplu si nu foarte costisitor..aveti vreo idee?

Citat Postat de MartaO Vezi mesajul
    Dar acum mai am o problema..nu stiu la ce florarie sa apelez pentru buchet, lumanari si ornamentele de la restaurant..am fost azi la Casa cu flori din centru, e o florarie foarte extravaganta am ramas socata cand am auzit ce sume au cheltuit altii pe flori.. as vrea ceva mai simplu si nu foarte costisitor..aveti vreo idee?
    Eu vazusem ceva pe net, pachete pentru un nr. de 200 de persoane cu aranjamente florale pt. mese, fete de masa si scaune, perdele de lumini si alte minuni de impodobit sala, 1500 lei... De asemenea, am mai vb. cu o doamna de pe langa Suceava, pentru o nunta de 300 de pers. aprox, cum am intrebat eu, a spus ca face aranjamente pt. mese si pt. masa prezidiu + fete de masa si huse scaune, pentru 1500 lei. Nici eu nu stiu buchetelul unde il voi face... Nu-s nici eu dispusa sa cheltui prea multi bani pentru flori, si restul... am zis ca maxim 2000 lei... Dar avand in vedere ca eu am doar o sala simpla (nu restaurant), pe care trebuie sa o fac eu frumoasa... cine stie cat m-o ajunge...nici n-as vrea sa arate prea anosta...

Inregistrat
    30.08.2012

Citat Postat de DianaBride2be Vezi mesajul
    Eu vazusem ceva pe net, pachete pentru un nr. de 200 de persoane cu aranjamente florale pt. mese, fete de masa si scaune, perdele de lumini si alte minuni de impodobit sala, 1500 lei... De asemenea, am mai vb. cu o doamna de pe langa Suceava, pentru o nunta de 300 de pers. aprox, cum am intrebat eu, a spus ca face aranjamente pt. mese si pt. masa prezidiu + fete de masa si huse scaune, pentru 1500 lei. Nici eu nu stiu buchetelul unde il voi face... Nu-s nici eu dispusa sa cheltui prea multi bani pentru flori, si restul... am zis ca maxim 2000 lei... Dar avand in vedere ca eu am doar o sala simpla (nu restaurant), pe care trebuie sa o fac eu frumoasa... cine stie cat m-o ajunge...nici n-as vrea sa arate prea anosta...

Eu am o lista cu oferte de la 17 furnizori, pe care am prelucrat-o in perioada cand a fost targul de nunti, dar nu stiu cum sa v-o atasezi. Ideea este ca personal nu prea cred ca gasesti toate decoratiunile cu 2000 de lei, daca iti doresti o sala frumoasa si in armonie cu celelate decoruri. Trebuie sa luati in calcul foarte multe, de exemplu eu am luat in calcul pentru 200 de persoane urmatoarele: huse scaune si fete de masa pentru invitati si masa de primire, decoratul mesei mirilor are alt cost, florile cu suport pe mesele invitatilor, buchetul de mireasa, cocarde, bratati domnisoare de onoare, covor rosu, coloane intrare sau arcada cu flori, decoratul masinii mirilor, pahare miri si nasi, lumanarile, cufar sau cutie bani, servetele personalizate, cosuletele pentru flori, petale, suporturile pentru lumanari la sala, artificii tort, artificii vals, gheata carbonica vals. Toate acestea ma costa undeva la 3500 de lei, tinand cont ca florile care vor predomina sunt crizantemele (avand nunta toamna) si care nu sunt foarte scumpe. E drept ca o parte din ele le pot cumpara si singura din alte parti (cum ar fi paharele, cocardele, bratarile, cufar bani, servetele, artificii si gheata carbonica) dar prefer sa le contractez cu aceeasi firma pentru a fi in tonalitate cu tema nuntii.
    Cam asa vad eu lucrurile!

Pagina 77 din 77 PrimulPrimul ... 2767757677

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us