Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 229

Subiect: Nunta amanata

Inregistrat
    04.05.2008

Implicit Nunta amanata

Buna miresici.

Am si eu o mare problema. Dar sa o iau oarecum cu un inceput ca sa va faceti o idee.

Suntem impreuna de aproximativ 5 ani, eu lucrez, ea lucreaza de aproape 1 an, si e si in an terminal la facultate, si de anul trecut din vara, am stabilit nunta pentru septembrie anul asta, am inceput usor-usor pregatirile, am gasit restaurant, am gasit o pereche de nasi minunati, am incept curatenia generala in casa noua, fapt ce ne-a mancat toti banii si am ajuns in situatia in care acum cateva zile ea mi-a spus ca nu mai suporta stresul, si ca vrea sa amanam nunta pentru ca nu mai poate acum. Avem prea multe pe cap si nu avem destui bani sa le facem pe toate.

Poate exista o astfel de scuza pt a amana/anula o nunta ? cu aproximativ 5 luni inainte ?

Astept parerile voastre sincere,
    Multumesc.

Inregistrat
    25.07.2007

Implicit Re: Nunta amanata din cauza stresului?

ufffffffffff....stress exista intotdeauna, asa cum exista acum va exista si anul viitor, dar depinde de capacitatea fiecaruia de a-i face fata...avem aici si miresici care lucreza si sunt studente, care isi renoveaza apartamentul pt nunta, care se pregatesc sa devina mame, sau care sunt mame deja, care au prob cu soacrele...deci, pe scurt care au parte de stress zilnic, dar il pot gestiona astfel incat sa nu afecteze nunta...poate prietena ta e mai prapastioasa si face din tantar armasar si tu ai luat in serios niste vorbe spuse intr-un moment in care simtea ca-i fuge pamantul de sub picioare...
    stati amandoi si ganditi-va de ce faceti nunta, ganditi-va ca va iubiti si ganditi-va la luna de miere, cand va veti odihni...

</EMBED>
    </DIV< p></EMBED>

”Daca ai o alta parere decat majoritatea nu inseamna ca nu ai minte ci ca esti deschis la minte.”

Inregistrat
    07.02.2005

Ma gandesc ca trebuie sa va stabiliti prioritatile,sa vedeti daca corespund. Stres cu nunta oricum este destul,oricand o faci,deci asta presupune sa nu mai faci veci. Daca prioritatea voastra e sa va intemeiati o familie,atunci nu e cazul sa amanati. Daca nu sunteti prea siguri pe ceea ce vreti(si tu si ea), atunci da, poate o amanare ar fi ok. Dar sa o luati de la capat peste cateva luni va fi un stres mai mare. Sa anulati tot ce ati facut pana acum,implica de asemenea un stres. Important e sa stiti dak vreti sa deveniti o familie "cu acte in regula" sau nu. Crezi ca alta data, peste alte luni sau ani va fi mai putin stresata in fata unui asemenea eveniment unic?? Eu nu cred... Ma gandesc ca ar trebui sa discutati,sa faceti impreuna pregatirile pt ca si stresul sa se imparta. Dupa mine,stresul nu e un motiv serios de amanare a nuntii,decat dak tu esti cel care o stresezi..(si sper sa nu fie asa..)
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    04.05.2008

Citat Postat de alicelili Vezi mesajul
    Ma gandesc ca trebuie sa va stabiliti prioritatile,sa vedeti daca corespund. Stres cu nunta oricum este destul,oricand o faci,deci asta presupune sa nu mai faci veci. Daca prioritatea voastra e sa va intemeiati o familie,atunci nu e cazul sa amanati. Daca nu sunteti prea siguri pe ceea ce vreti(si tu si ea), atunci da, poate o amanare ar fi ok. Dar sa o luati de la capat peste cateva luni va fi un stres mai mare. Sa anulati tot ce ati facut pana acum,implica de asemenea un stres. Important e sa stiti dak vreti sa deveniti o familie "cu acte in regula" sau nu. Crezi ca alta data, peste alte luni sau ani va fi mai putin stresata in fata unui asemenea eveniment unic?? Eu nu cred... Ma gandesc ca ar trebui sa discutati,sa faceti impreuna pregatirile pt ca si stresul sa se imparta. Dupa mine,stresul nu e un motiv serios de amanare a nuntii,decat dak tu esti cel care o stresezi..(si sper sa nu fie asa..)

Crede-ma ca ma ocup mai mult decat ea pt majoritatea pregatirilor, inclusiv pt pregatirea casei decat ea pentru ca am mai mult timp liber si sa ii dau ragaz sa-si termine facultatea/licenta. eu nu o stresez, ci din contra, incerc sa o eliberez cat mai mult

Inregistrat
    18.10.2007

Citat Postat de tristul Vezi mesajul
    Buna miresici.

Am si eu o mare problema. Dar sa o iau oarecum cu un inceput ca sa va faceti o idee.

Suntem impreuna de aproximativ 5 ani, eu lucrez, ea lucreaza de aproape 1 an, si e si in an terminal la facultate, si de anul trecut din vara, am stabilit nunta pentru septembrie anul asta, am inceput usor-usor pregatirile, am gasit restaurant, am gasit o pereche de nasi minunati, am incept curatenia generala in casa noua, fapt ce ne-a mancat toti banii si am ajuns in situatia in care acum cateva zile ea mi-a spus ca nu mai suporta stresul, si ca vrea sa amanam nunta pentru ca nu mai poate acum. Avem prea multe pe cap si nu avem destui bani sa le facem pe toate.

Poate exista o astfel de scuza pt a amana/anula o nunta ? cu aproximativ 5 luni inainte ?

Astept parerile voastre sincere,
    Multumesc.
    Eu sincer inteleg, si eu reactionez rau la stres. Nu stiu zau cum m-as descurca cu atatea pe cap...
    Daca ajungeti la concluzia ca e prea mult, eu zic ca puteti sa o amanati la anul.
    Andrada
    Cezara
    Sa acceptam sa invatam
    O colica, doua colici, articulat: COLICILE

Inregistrat
    04.05.2008

Citat Postat de CristinaMM Vezi mesajul
    Eu sincer inteleg, si eu reactionez rau la stres. Nu stiu zau cum m-as descurca cu atatea pe cap...
    Daca ajungeti la concluzia ca e prea mult, eu zic ca puteti sa o amanati la anul.

Da.. dar cum va arata asta in fata parintilor, a nasilor, etc ?
    Pentru ca totusi am implicat atata lume pe langa noi.

Inregistrat
    14.11.2007

Citat Postat de tristul Vezi mesajul
    Da.. dar cum va arata asta in fata parintilor, a nasilor, etc ?
    Pentru ca totusi am implicat atata lume pe langa noi.
    imi place cum gandesti ! felicitari !
    cred ca ar trebui sa mergeti un w-end undeva numai voi 2, sa uitati de tot cateva zile. stati de vorba si iubiti-va ca si in prima zi. sa va mai linisti si puteti incepe iar stresurile din viata de zi cu zi
    multa bafta !
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Inregistrat
    04.05.2008

Citat Postat de Tigrutza Vezi mesajul
    imi place cum gandesti ! felicitari !
    cred ca ar trebui sa mergeti un w-end undeva numai voi 2, sa uitati de tot cateva zile. stati de vorba si iubiti-va ca si in prima zi. sa va mai linisti si puteti incepe iar stresurile din viata de zi cu zi
    multa bafta !

Ar fi o idee !
    Multumesc.

Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us