Pagina 21 din 21 PrimulPrimul ... 11192021
Rezultate de la 161 la 166 din 166

Subiect: Miresici din Fagaras

Inregistrat
    13.08.2012

Implicit Re: Miresici din Fagaras

Salutare, fetelor!

Nu sunt din Fagaras, dar am vazut ca aici se discuta despre nunti organizate in zona aceea. Eu sunt din Ploiesti, iar viitorul sot este din Victoria (locuim in Sibiu) si vrem sa facem nunta la Sambata de Sus .
    Aveti idee, se mai oficiaza cununii religioase la Manastirea Brancoveanu?Sunt ceva conditii speciale, lucruri anume care trebuie facute pentru a putea face cununia religioasa acolo?
    Cochetam cu ideea de a face cununia religioasa in aer liber, adica e ok si in zona din jurul Manastririi, data fiind zona de acolo, ideea e ca eu am o adevarata poblema cu lumanarile ... , mai exact cu fumul lor.
    Dat fiind faptul ca cei care vin din partea mea, vin de la ceva distanta, va trebui sa oferim cazare, cel putin celor mai apropiati si eventual transport pentru ceilalti, asta ramane de discutat.
    Noi oscilam intre Pensiunea Miruna si Poiana Izvorului. Aveti ceva recomandari, eventual pro si contra pentru fiecare in parte ( dar mi-ar fi de ajutor pareri ale celor care au fost acolo fie ca personaje principale-miri- fie ca invitati, adica nu din auzite) . Sau daca aveti alta sugestie... .

Va multumesc !
    O zi faina sa aveti!

Inregistrat
    23.02.2009

Citat Postat de ale_X_andra Vezi mesajul
    Salutare, fetelor!

Nu sunt din Fagaras, dar am vazut ca aici se discuta despre nunti organizate in zona aceea. Eu sunt din Ploiesti, iar viitorul sot este din Victoria (locuim in Sibiu) si vrem sa facem nunta la Sambata de Sus .
    Aveti idee, se mai oficiaza cununii religioase la Manastirea Brancoveanu?Sunt ceva conditii speciale, lucruri anume care trebuie facute pentru a putea face cununia religioasa acolo?
    Cochetam cu ideea de a face cununia religioasa in aer liber, adica e ok si in zona din jurul Manastririi, data fiind zona de acolo, ideea e ca eu am o adevarata poblema cu lumanarile ... , mai exact cu fumul lor.
    Dat fiind faptul ca cei care vin din partea mea, vin de la ceva distanta, va trebui sa oferim cazare, cel putin celor mai apropiati si eventual transport pentru ceilalti, asta ramane de discutat.
    Noi oscilam intre Pensiunea Miruna si Poiana Izvorului. Aveti ceva recomandari, eventual pro si contra pentru fiecare in parte ( dar mi-ar fi de ajutor pareri ale celor care au fost acolo fie ca personaje principale-miri- fie ca invitati, adica nu din auzite) . Sau daca aveti alta sugestie... .

Va multumesc !
    O zi faina sa aveti!

Daca ai facebook poti sa arunci o privire si aici
    http://www.facebook.com/hotelrestaurant.poianaizvorului

Inregistrat
    18.09.2010

Salutare, fetelor!

Va multumesc !
    O zi faina sa aveti!
    de ceva timp nu se mai fac cununii la Manastirea Brancoveanu, dar am auzit ca, cu ceva relatii s-ar putea. si eu vreau s afc nunta la poiana izvorului deja am vb cu doamna de acolo. Eu nu am fost la nicio nunta la Miruna am auzit si lucruri pro si contra, acum sincer eu nu cred k o nunta poate fi perfecta din toate punctele de vedere dar cred k la Miruna e mai scump decat la Poiana. V-ati interesat de meniu???

Inregistrat
    14.01.2011

Salutare, fetelor!

Va multumesc !
    O zi faina sa aveti!
    Buna,
    Eu iti recomand Pensiunea Miruna. Noi am organizat la inceputul verii o intalnire cu fostii colegi de facultate (oameni din toata tara) acolo si absolut toata lumea a fost incantata atat de locatie cat si de servicii.

Inregistrat
    03.05.2014

Citat Postat de blonda18 Vezi mesajul
    Ma bucur tare mult ca totul a iesit perfect...casa de piatra imcaodata si astept cu nerabdare pozele !!! M-am gandit tot timpul la tine si eram tare curioasa sa vad ce parere ai avut despre cei de la miruna...noi am fixat nunta tot acolo pe data de 19 mai la sala mica/miruna 2 nu stiu daca o stii...si noua ne-a placut tare mult de patroni..sunt foarte flexibili....as dori sa imi spui pe cine ai avut fotograf/cameraman, noi inca nu am gasut pe nimeni si daca mai cunosti alt DJ bun din zona...DJ Rosca este ocupat pe data noastra offf(((((( daca mi-ai putea sa imi spui si cine te-a machiat si te-a coafat din faga as fi super happy eu chiar nu mai cunosc pe nimeni(((...si daca ai fost multumita de ei/ele...cununia religioasa pana la urma unde ati facut-o? noi ne gandeam sa o facem la biserica din sat..sau daca nu in fagaras..inca nu ne-am hotarat?? ai cazat toti invitatii sau le-ai asigurat transport pana acolo....alta problema majora pentru noi...mersi si weekemd placut..ps.ziceai ca chelmerii au fost de la aro? tu i-ai ales ?
    Hei!Am vazut pe miresici ca ai avut nunta la Miruna mica(adica sala2),am gasit si eu sala libera pentru la anu dar ma intereseaza foarte mult cum a fost?Mi se pare un pic cam mica si stau ingrijorata ca va fii inghesuiala Te rog frumos daca poti sa imi trimiti si niste poze sau eventual un pic din filmare!
    Mersi frumos!

Inregistrat
    03.05.2014

Hey! chiar nu mai este nici o mirisica din zona Fagarasului?? M-ar interesa numarulu de tel. Dj. Rosca, Mersiii

Pagina 21 din 21 PrimulPrimul ... 11192021

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us