Pagina 1 din 32 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 253

Subiect: Ce biserica va alegeti si de ce?

Inregistrat
    18.07.2006

Implicit despre bisericuta din centrul brailei

cum este? as vrea mai mult acolo ...si nu la sf c-tin cum am scris.....m-am razgandit ! care-s scorurile acolo.....astept pareri miresici din braila!
    un copil...o mare binecuvantare!

Inregistrat
    21.08.2006

Implicit Re: despre bisericuta din centrul brailei

Bisericuta din centrul vechi, Sf. Arhangheli, este mica, ca o grota. Cobori putin cand intrii in ea. Acolo este parintele Tugui.
    Dupa cum vezi, si eu am ales Biserica Sf. Constantin, dar eu nu imi schimb ideea Imi place aici. Nu stiu de ce te-ai razgandit tu. Sunt doi preoti: Pr. Dragan si Pr. Mazare. E biserica pe care eu o frecventez, e intima si iti da un sentiment placut. Sunt si moaste ale Sf. Haralambie acolo. Sper sa ne ajute!Pupici

Inregistrat
    21.08.2006

Smile Ce biserica va alegeti si de ce?

Dragele mele, sunt nou nouta pe aici, iar la anul voi fi miresica, ca si voi. Va doresc o nunta de vis, sa zambiti tot timpul, sa nu lasati pe nimeni si nimic sa va intristeze, sa fiti fericiti si sa va intelegeti de minune pana la nunta de aur
    Noi am ales Biserica Sf. Imparati Constantin si Elena. Asa cum am mai spus in alte discutii, a fost singura care ne-a dat un sentiment de acasa, de liniste si pace. Imi plac cei doi preoti: Pr. Dragan si Pr. Mazare iar slujba este slujba nu "idei principale". Am inteles ca pretul serviciului nu este nici piperat. Mirii platesc taxa - o sa va informez cat este, pentru ca nu am platit-o eu ci Puiul meu, iar nasii trebuie sa achite un milion, dupa slujba. Banii se impart la 3-2 preoti si dascalul.Noua nu ni se pare mult. Avand in vedere ca are bolta si aleea din fata, nu se va suferi de cald si se poate si amenaja ceva dragut la intrare.
    Voi ce spuneti?
    Ultima editare de kala_elena : 22.08.2006 09:31:05

Inregistrat
    18.09.2006

Implicit Re: Ce biserica va alegeti si de ce?

buna fetelor voi fi si eu mireasa la anul in 2007 si sper ca toate viitoarele mirese sa aiba o nunta asa cum isi doresc.va rog si eu sa imi dati niste lamuriri.
    cine stie ceva despre rest continental ?mai faceti vreuna din voi nunta la continental?
    iar la biserica noi ne-am hotarat sa facem tot la sfintii imparati sper sa fie frumos .intr-adevar e biserica mea de suflet
    va pup si ast un rasp

Inregistrat
    21.08.2006

Smile Re: Ce biserica va alegeti si de ce?

Citat Postat de lucig
    buna fetelor voi fi si eu mireasa la anul in 2007 si sper ca toate viitoarele mirese sa aiba o nunta asa cum isi doresc.va rog si eu sa imi dati niste lamuriri.
    cine stie ceva despre rest continental ?mai faceti vreuna din voi nunta la continental?
    iar la biserica noi ne-am hotarat sa facem tot la sfintii imparati sper sa fie frumos .intr-adevar e biserica mea de suflet
    va pup si ast un rasp
    Bine ai venit alaturi de noi! Si eu iti doresc o nunta minunata!Atunci cand am facut "studiu de piata" pentru restaurante, am fost la Continental - acolo mi-as fi dorit sa imi fac nunta, dar prima conditie a fost sa am peste 150 de persoane, conditie pe care nu am putut sa o indeplinesc - sper sa am in jur de 120.
    Sora mea a facut in 2003 nunta acolo. A iesit foarte frumoasa. Trebuie sa ai mare atentie la numarul portiilor si la bautura. Noua ne-a permis sa avem persoane la bucatarie, si cu toate astea tot au furat vine si altele. Eu trec zilnic, in drum spre servici, pe langa restaurant, iar cand am asteptat o colega sa isi cumpere niste medicamente de la Iris, am avut ocazia sa vad cum unul dintre angajati a plecat acasa cu o sacosa plina cu diferite chestii, inclusiv flori si multe alte astfel de ciudatenii. Trebuie sa iti faci o strategie in a sti numarul de persoane care iti vin.
    Muzica e superba, pe toate gusturile. Daca mai ai intrebari le astept cu drag. Pupici.
    Ultima editare de kala_elena : 19.09.2006 07:49:30

Stefania Mihaela

Inregistrat
    18.09.2006

Question Re: Ce biserica va alegeti si de ce?

iti multumesc frumos pentru sfat si am sa fiu foarte atenta.tu unde faci nunta?Ai vorbit pentru aranjamente? Cat te costa aranjatul restaurantului, cu invitatii, marturii,buchete ? Tu pui la toti invitatii flori in piept sau combini cu marturiile ? Si mai am o intrebare de unde pot gasi niste modele frumoase de verighete? iti multumesc.

Inregistrat
    18.09.2006

Implicit Re: Ce biserica va alegeti si de ce?

tu iti aranjezi biserica ? cum si cu cine ? please

Inregistrat
    21.08.2006

Smile Re: Ce biserica va alegeti si de ce?

Citat Postat de lucig
    iti multumesc frumos pentru sfat si am sa fiu foarte atenta.tu unde faci nunta?Ai vorbit pentru aranjamente? Cat te costa aranjatul restaurantului, cu invitatii, marturii,buchete ? Tu pui la toti invitatii flori in piept sau combini cu marturiile ? Si mai am o intrebare de unde pot gasi niste modele frumoase de verighete? iti multumesc.
    Hai sa le luam pe rand: nunta mea va fi la Dacia-hotel Traian. Nu am vorbit pentru aranjamente, considerand ca e prea devreme, dar "strang" relatii. Marturiile vreau sa le fac eu, sau sa vad, poate le cumpar-ma voi ocupa tot anul viitor. O sa pun flori naturale "actorilor principali", restul vor primi floricele artificiale. Marturiile le vor primi toti invitatii.
    Modele frumoase? Te orientezi fie la Galati fie la Bucuresti.
    Pupici.

Stefania Mihaela

Pagina 1 din 32 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us