Pagina 256 din 256 PrimulPrimul ... 156206246254255256
Rezultate de la 2.041 la 2.047 din 2047

Subiect: Cum/cu ce imbracam bebelushii?

Implicit Re: Cum/cu ce imbracam bebelushii?

Eu nu-i pun sosete dar ii pun genunchiere pentru ca merge numai de-a busilea si isi face genunchii praf. Si al meu are piciorusele reci dar daca ii mai pun si sosete e ca si cum ar avea ciorapi lungi asa ca il las fara. Bine, si degetele le are zdrelite de atata tarat pe jos dar nu chiar asa de rau cum s-ar face la genunchi. De-abia astept sa mearga in picioare!

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
    si eu i dau sosetute fetitei mele (are 4 luni jumate) pt ca asa cum spunea cineva mai sus , fara ele i sunt reci piciorusele. Probabil a mostenit de la mine proasta circulatie la extremitati. O singura data nu i-am dat acum vreo 4 zile, si toata luma m-a intrebat de ce nu are sosetute. Eu zic ca nu se intampla nimic daca poarta sosete pe 30 grade.
    bebelusii au exctremitatile reci datorita faptului ca nu au sistemul de termoreglare a temperaturii corpului dezvoltat, iar ei transpira pe la extremitati: cap, maini, picioare. daca tu ii pui sosete nu mai lasi acest sistem sa se dezvolte natural, iar mai incolo va fi ca si tine: friguros. Tu poti purta sosete la 30 grade??? si daca spune toata lumea ca de ce nu are sosete unde e problema?

Inregistrat
    16.01.2009

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de mihapet Vezi mesajul
    bebelusii au exctremitatile reci datorita faptului ca nu au sistemul de termoreglare a temperaturii corpului dezvoltat, iar ei transpira pe la extremitati: cap, maini, picioare. daca tu ii pui sosete nu mai lasi acest sistem sa se dezvolte natural, iar mai incolo va fi ca si tine: friguros. Tu poti purta sosete la 30 grade??? si daca spune toata lumea ca de ce nu are sosete unde e problema?
    pai tocmai pentru ca nu au sistemul de termoreglare dezvoltat ii dau sosetute, picioare reci inseama frig. Sistemul se dezvolta natural insa asta nu inseamna sa lasi copilul sa raceasca la cateva luni ca sa-si faca imunitate. Nu as putea lasa copilul sa stea cu picioarele reci doar ca sa se caleasca. Mi se pare inuman.
    La 30 de grade nu are piciorusele reci deci nu se pune problema de sosete, dar la 20 de grade da...
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    pai tocmai pentru ca nu au sistemul de termoreglare dezvoltat ii dau sosetute, picioare reci inseama frig. Sistemul se dezvolta natural insa asta nu inseamna sa lasi copilul sa raceasca la cateva luni ca sa-si faca imunitate. Nu as putea lasa copilul sa stea cu picioarele reci doar ca sa se caleasca. Mi se pare inuman.
    La 30 de grade nu are piciorusele reci deci nu se pune problema de sosete, dar la 20 de grade da...
    pai parca era vorba atunci de 30 grade.

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de mihapet Vezi mesajul
    pai parca era vorba atunci de 30 grade.
    unde era vorba de 30 de grade?
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    01.09.2009

@catalina_oana, aici era vb de sosete la 30 grade.
    Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
    si eu i dau sosetute fetitei mele (are 4 luni jumate) pt ca asa cum spunea cineva mai sus , fara ele i sunt reci piciorusele. Probabil a mostenit de la mine proasta circulatie la extremitati. O singura data nu i-am dat acum vreo 4 zile, si toata luma m-a intrebat de ce nu are sosetute. Eu zic ca nu se intampla nimic daca poarta sosete pe 30 grade.
    Cat despre sosete pt ca au picioarele reci, eu nu am aplicat chestia. Fii-mea a purtat soseste pt prima data cand a venit toamna, iar ea se nascuse in luna mai.
    Acum, ca a crescut, nici vorba. Si le scoate singura, inclusiv incaltamintea, daca sta in carucior si o bate putin soarele.

Pagina 256 din 256 PrimulPrimul ... 156206246254255256

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us