Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415
Rezultate de la 113 la 120 din 120

Subiect: Studio foto

Inregistrat
    11.08.2009

Implicit Re: Studio foto

noua nici macar o secunda nu ne-a trecut prin cap sa alegem studioul pt poze ...

mi se pare ok si varianta parcului pt pozele din ziua nuntii mai ales pt cine nu are TTD, noi de ex am facut sesiunea foto de logodna in parc si nu am in poze nici catei, nici cosuri de gunoi ... evident ca aici fotograful joaca rolul principal , daca e sa fie un agarici care e si el pozar de nunti n-ai ce sa-i ceri mai mult

Inregistrat
    25.03.2011

Citat Postat de alexcaranfil Vezi mesajul
    Cum nici un fotograf cu tiglele pe casa nu ofera sedinte foto de test sunt foarte bune sfaturile - veniti la mine ... eu am timp liber si cand ne intalnim facem si un test in parc sa vedeti ce bine face aparatu pozele.
    Am citit sfaturile tale de pe aici si am ramas "masca". De bun simt atunci cand cineva iti cere o parere despre un fotograf ii spui despre el... nu cautati si in alta parte... poate poate dai si de mine sau PM.
    De tine am dat, am discutat si intr-adevar ai ramas masca, mai ales ca ai primit multi clienti trimisi de mine. Cum iti poti exprima parerea despre cineva pe care nu cunosti? Poate am inteles gresit mesajul tau, dar imi facusem o parere foarte buna despre tine si profesional si ca partener de socializare pe discutiile foto. Nu ai intalnit "fotografi" care au gresit si au lasat oamenii fara acele amintiri mult dorite? Eu am intalnit destule cazuri, chiar multe care au venit plangand de la fotograf. Fiind o tara in care nu se verifica gradul de profesionalism, consider ca cel mai bine este sa incerci fotograful. Scuze daca te-au lasat "masca" comentariile mele.

Citat Postat de moncaprice Vezi mesajul
    De tine am dat, am discutat si intr-adevar ai ramas masca, mai ales ca ai primit multi clienti trimisi de mine. Cum iti poti exprima parerea despre cineva pe care nu cunosti? Poate am inteles gresit mesajul tau, dar imi facusem o parere foarte buna despre tine si profesional si ca partener de socializare pe discutiile foto. Nu ai intalnit "fotografi" care au gresit si au lasat oamenii fara acele amintiri mult dorite? Eu am intalnit destule cazuri, chiar multe care au venit plangand de la fotograf. Fiind o tara in care nu se verifica gradul de profesionalism, consider ca cel mai bine este sa incerci fotograful. Scuze daca te-au lasat "masca" comentariile mele.
    WOW
    Ce inseamna masca internetului...
    1. Nu am nici un prieten fotograf care sa stea sa alerge dupa mancare sau sa vina cu pachetelul la nunta.
    2. Un profesionist nu are timp de sedinte de test... eventual se da o sedinta gratuita... Daca ar fi dupa tine de la inceputul anului aveam 200 de sedinte test si cateva zeci de mii de km parcursi.
    3. De cand fac nunti am avut doar 3 persoane cu care am colaborat si cu toate ca intru de fun pe acest forum nu cred ca persoanele de care am mentionat ar face atata... "fun"

Intradevar am ramas masca la prima fraza pe care ai scris-o si sincer nu stiu, la ceea ce postezi pe aici, cum crezi ca poti pescui clienti. Sa revenim... am rams masca la ce? Ai reinventat fotografia? Daca ti-ai facut o parere buna despre mine inseamna ca trebuie sa ti-o mentii. Nu cred ca am scris ceva ce nu este adevarat si ma repet... Un profesionist nu face sedinte foto gratuite in parc. Eu zic ca e simplu ori faci poze bune ori proaste ori furi portofolii si faci poze proaste. In primele doua cazuri e la alegerea mirilor. In ultimul caz se poate verifica foasrte simplu... ii ceri unui fotograf o nunta cap coada la rezolutie maxima... dar eu tind sa refuz un astfel de client.

P.S. Acest mesaj nu aduce in mod direct nici un ajutor miresicilor dar este un simplu raspuns care cred ca trebuie sa il dau.

Inregistrat
    01.02.2012

Citat Postat de radu26 Vezi mesajul
    Sedinta foto iese clar mai bine in aer liber decat in studio. Studio? Atitudine crispata si falsa, timp pierdut aiurea cu setup-uri pretentioase, decoruri superficiale sau nenaturale, tonalitati ale pielii in functie de ce o da domnu' sa aiba meseriasu de acolo pe post de lumini de studio. S-au facut ceva afirmatii aici cu privire la anumite fotografii (vezi mirii privind in viitor si pe scaun). Daca mai vreti exemple va mai dau, pentru ca sunt nenumarate.
    Eu merg pe sedinta in natura in calitate de fotograf desi pot spune ca detin un studio...dar ...e alceva in natura!

Inregistrat
    30.03.2010

Citat Postat de joitalucian Vezi mesajul
    Eu merg pe sedinta in natura in calitate de fotograf desi pot spune ca detin un studio...dar ...e alceva in natura!
    daca este timp nu strica si cateva cadre in studio

Inregistrat
    04.01.2012

Pozele reusite sunt cele instantanee, daca alegeti varianta la studio e mai demodata desi cred ca pozele sunt mai clare.

Inregistrat
    11.08.2012

Buna fetelor,
    Ma puteti ajuta cu o idee pentru o sedinta foto? Am cununia civila anul acesta la sfarsit de noiembrie, pe 24, in Bucuresti!
    As avea nevoie de idei pentru o sedinta foto! Problema este ca as dori o sedinta foto in interior, pentru ca afara cred ca va fi exagerat de frig!
    Multumesc si astept sugestii de la voi!
    Ultima editare de deeapushkin : 12.10.2012 08:57:06

Inregistrat
    27.01.2013

Daca vreti sa faceti poze in studio ar trebui sa mergeti la un fotograf care face si poze in studio cu modele si stie sa se joace cu luminile alea. Sunt greu de gasit astia, pentru ca majoritatea sunt fotografi de nunti si atat. Din cate stiu eu Bogdan Nemes e unul care face si fashion ca l-am vazut intr-o revista (parca tabu). . Daca vreti doar o sedinta foto in studio eu zic sa va duceti la un tip care face doar poze in studio chiar daca nu face nunti si ati rezolvat problema

Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 5131415

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us