Pagina 1 din 62 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 491

Subiect: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui, cat se implica

Inregistrat
    02.08.2006

Implicit Reactia mirelui - ce e in sufletul lui, cat se implica

Am vazut atatea mesaje despre noi, ce vrem, cum facem, cum obtinem, cum ca e ziua miresei. Eu totusi as zice ca e ziua mirilor, nu doar a miresei. Alesii vostri cum reactioneaza la toate pregatirile? Se implica, lasa totul dupa voi, au dorinte si vise cum avem noi? Al meu e asa fericit parca el ar fi mireasa. Nu-mi vine sa cred, de obicei fetele vor sa fie "luate" si baietii nu vor sa le ia. La noi (suntem de 7 ani impreuna) de 5 ani aud doar sa ne casatorim, iar anul asta m-au convins el cu mama mea. Acum ma bucur si abia astept momentul, dar mi-a fost tare groaza sa pregatesc tot, si nu sunt genul de persoana care sa accepte sa faca altul ceva ce vreau sa fac eu.

Inregistrat
    08.08.2006

Implicit Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

Al meu e la fel de ametit si turmentat, ca si mine. Sunt atatea de facut, incat am uitat de romantism si de esenta nuntii - avem in cap doar aspectul organizatoric. Uneori am impresia ca "m-a gabjit" si s-a relaxat, de-acum isi indreapta eforturile spre chestii mai pragmatice - gen nunta, casa, bani, etc. Cred ca e normal, da mi-i trist oricum..

Inregistrat
    07.02.2005

al meu are in ultimele zile alte prioritati...dar, el e mult mai stresat decat mine....si nu intelege calmul meu....
    imi spunea ca ajuns sa aiba cosmaruri noaptea, ca ajungem la restaurant si ba nu vine nimeni, ba vine prea multa lume,ba ca nu vrea sa ne cunune preotul...etc
    oricum, eu sunt multumita ca e ocupat cu noua lui 'jucarie' si ca nu-mi mai transmite starea lui de stres

Inregistrat
    08.08.2006

al meu nu se poate relaxa si trebuie sa isi bage nasul in toate chestiile, nu ma va mira daca va discuta in detalii numarul de flori de pe tort si numarul de petale de pe fiecare floare... ma omoara, de parca nu ar avea incredere in mine... asa ca, in adancul sufletului, cand il vad stresat, imi zic ca asa ii trebuie

Inregistrat
    07.02.2005

In mod uimitor, al meu e de acord cu orice nazdravanie propun eu. Si nu ma asteptam sa fie nevoie de atat de putina putere de convingere. Nu e foarte stresat de nunta si tot repeta ca vrea ca nunta noastra sa fie speciala. Nu ne intelegem la verighete insa (el vrea simple de platina, eu vreau combinatie) si s ar putea sa avem verighete diferite. Ati mai pomenit asa ceva?! Mie mi se pare ca alea de platina par ieftine si lui i se pare ca astea combinatie par inzorzonate. Si ieri seara ce i s a nazarit?!!!! Ca el vrea sa poarte verigheta dupa cununia civila!!! Ca el crede ca ii confera mai multa prestanta la munca (el e mai singurul necasatorit de acolo si nu e neaparat cel mai tanar) si ca l-ar putea ajuta sa aiba un job mai bun acuma ca fostii lui sefi au fost dati afara (cu ajutorul unei masinatiuni gandite de macchiavelli ryanaro - ce naiba sa fac si eu, stau acuma toata ziua acasa in vacanta deci trebuie sa ma gandesc la modalitati prin care sa dau jos conducerea bmw uk LOOOOOOOL ). Revenind la verigheta dupa cununia civila- eu nu stiu ce sa zic. Voi ce ziceti? Eu daca as purta, as purta pe mana dreapta oricum. Dar sunt oameni care se casatoresc doar civil si poarta verigheta....

Inregistrat
    07.02.2005

Al meu este foarte fericit, dar ii pare rau ca, fiind la servici nu participa la toate cautarile. Eu sunt in vacanta acum, si eu aleg tot, lui doar ii prezint ideile si alegem impreuna. In schimb, numai despre asta vorbim tot timpul liber, a inceput si el sa viseze nunta aproape in fiecare seara, ce mai, e super extaziat!

Ryanaro, eu zic sa nu-ti faci probleme cu verighetele. In Anglia (mama mea traieste acolo, si eu merg mereu la ea) chiar se poarta verighete diferite. Asa e obiceiul la ei, femeile au mai mult un inel, cu pietre, mai finut, iar barbatii au o verigheta mare, care sa se vada! Asa are si mama cu sotul ei. Asa ca daca intentionati sa ramaneti acolo, va fi un lucru normal.

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

al meu a fost mai emotionat ca mine, eu nu am vrut sa stie ca mi-am luat rochia, ca sa nu vrea sa o vada si nu i-am spus ca am luat-o si ma tot intreaba, mergeam in oras, el: nu vrei sa intram si aici, ia uite ce rochitze frumoase au , intr-un sf mi s-a facut mila de el cand a inceput sa aibe comaruri ca e ziua nuntii si eu nu am rochie . In plus m-a ajutat cu tot ce am facut ptr nunta, multe le-a facut singur ptr ca eu am un program mai incarcat...

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

aaa, si mi-a placut reactia lui cand m-a vazut aranjata, era cu gura cascata si toata lumea ii zicea ca sa vina sa imi aduca buchetul, si nu se misca deloc, a stat asha cred ca vreo 5 minute

Pagina 1 din 62 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us