Pagina 2 din 222 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1775

Subiect: Ce biserica sa alegem?

Gabs Guest

Implicit Re: Ce biserica sa alegem?

Am si eu o intrebare. Noi vrem ceremonie afara la gradina unde avem petrecerea, dar stiti cumva preoti care au mai facut ceremoni afara, si costa la fel ca la biserica? Nu de alta, dar am oroare la biserici. Sau daca este sa nu gasesc un preot care vrea sa ma cunune in natura, stit cumva biserici in Galati care sunt mari, spatioase si luminoase, si nu miroase a ceara si moarte...Please, help

Inregistrat
    10.08.2006

Citat Postat de Gabs
    Am si eu o intrebare. Noi vrem ceremonie afara la gradina unde avem petrecerea, dar stiti cumva preoti care au mai facut ceremoni afara, si costa la fel ca la biserica? Nu de alta, dar am oroare la biserici. Sau daca este sa nu gasesc un preot care vrea sa ma cunune in natura, stit cumva biserici in Galati care sunt mari, spatioase si luminoase, si nu miroase a ceara si moarte...Please, help
    ar trebui sa mergi la un preot sa intrebi daca poate oficia in aer liber.pretul e oricum mult mai mare.Eu stiu ce simti in legatura cu bisericile,asa sunt cele ortodoxe nu stiu de unde e lasat sa miroase a lumanare inauntru?eu stiu sigur ca mi se va face rau in biserica ...

Inregistrat
    19.09.2006

Citat Postat de allyy
    Ok, cu restaurantul am rezolvat-o. Dar de biserica ce spuneti?Ca suntem dezorientati!
    Noi ne-am gandit la 2 biserici: Trei Ierarhi si Sf. Nicolae, dar nu reusim sa ne hotaram.
    Sf.Nicolae e mare si frumoasa si are scari la intrare, dar nu are curte.Nu mai stiu insa daca are cor, pt ca asta era unul din motivele pt care am alege-o. Pretul este de 1 milion.
    La Trei Ierarhi biserica e mai micuta, are curte si am auzit ca preotii sunt de nota 10.Pretul este de 500.000.
    Voi ce stiti?
    unde este biserica Trei Ierarhi??? are cor???

Inregistrat
    24.08.2006

Citat Postat de raluk11
    unde este biserica Trei Ierarhi??? are cor???
    Este in spate la Trei Star.Mi se pare ca nu are cor,nu sunt sigura, pt ca ne-am hotarat la Sf.Nicolae noi.

The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return!

poze

Inregistrat
    20.09.2006

Stie cineva cum e la Biserica Greaca? Sunt seriosi? Corul canta frumos? Se respecta programarile?

Inregistrat
    29.11.2006

Eu am ales biserica Sf Nicolae...am fost de Craciun la slujba si mi-a placut cum e...mai ales ca are si cor...m-a costat 250RON.

Inregistrat
    24.08.2006

Citat Postat de carmencita_82 Vezi mesajul
    Eu am ales biserica Sf Nicolae...am fost de Craciun la slujba si mi-a placut cum e...mai ales ca are si cor...m-a costat 250RON.
    Se pare ca vom face nunta amandoua in aceeasi biserica si in acelasi restaurant!
    Ma bucur ca aud si eu in sfarsit o parere despre biserica Sf Nicolae pt ca eram chiar in dubii de acum!Noi nu am rezervat-o inca dar acolo ne-am hotarat si noi sa facem.

The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return!

poze

Inregistrat
    29.11.2006

Citat Postat de allyy Vezi mesajul
    Se pare ca vom face nunta amandoua in aceeasi biserica si in acelasi restaurant!
    Ma bucur ca aud si eu in sfarsit o parere despre biserica Sf Nicolae pt ca eram chiar in dubii de acum!Noi nu am rezervat-o inca dar acolo ne-am hotarat si noi sa facem.
    Am observat coincidentele...si mai e una...am terminat tot LMK-ul chiar daca in ani diferiti...

Pagina 2 din 222 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us