Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 15

Subiect: traditii de nunta in bistrita....

Implicit traditii de nunta in bistrita....

fetelor eu sunt din mures sotul din bistrita si v-as ruga sa ma ajutati cu mai multe detalii despre nuntiile din zona voastra...

Implicit Re: traditii de nunta in bistrita....

vad ca fetele din bistrita sunt super ocupate cu organizarea nuntii...

Inregistrat
    09.11.2009

Eu am avut nunta acum de curand in 19 septembrie. Nu am avut nici un obicei aparte de care am tinut cont si nu am sesizat ca ar fi fost important pentru invitati. Ba tocmai am adus un obicei de la straini am cerut preotului (Biserica d ela coroana - sotul tau stie ) sa ma lase sa intru la bratul tatalui pe muzica de Wagner.

Inregistrat
    09.11.2009

Daca imi aduc aminte de ceva intre timp o sa iti mai scriu. Spor la pregatiri.

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de angee Vezi mesajul
    Daca imi aduc aminte de ceva intre timp o sa iti mai scriu. Spor la pregatiri.
    Posturile fetei cu care discutai sunt de mai demult.Ea a avut nunta acum ceva timp.
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    07.05.2009

Question Re: traditii de nunta in bistrita....

Buna fetelor...am si eu o dilema: la noi (in Bistrita) si mirii trebuie sa aiba lumanari la fel ca nasii? ...eu am fost la mai multe nunti si cam toti aveau...insa am auzit ca de fapt doar nasii trebuie sa aiba lumanari mari .... voi ce stiti in legatura cu acest subiect?

Inregistrat
    18.02.2010

Citat Postat de 26oana26 Vezi mesajul
    Buna fetelor...am si eu o dilema: la noi (in Bistrita) si mirii trebuie sa aiba lumanari la fel ca nasii? ...eu am fost la mai multe nunti si cam toti aveau...insa am auzit ca de fapt doar nasii trebuie sa aiba lumanari mari .... voi ce stiti in legatura cu acest subiect?
    buna oana. miri nu o sa aiba lumanari, doar nasii. de fapt in zona mea, lumanarile sunt duse de catre o pereche aleasa de nasi, acea pereche fiind finii nasilor.

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de 26oana26 Vezi mesajul
    Da, la noi in Bistrita am avut si noi si nasii lumanari,exact la fel pt toti.
    "I wish I could save time in a bottle "

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us