Pagina 1 din 27 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 209

Subiect: Traditii de nunta in Banat

Inregistrat
    13.08.2006

Post Traditii de nunta in Banat

fetelor unde atzi prefera sa scapatzi de la nunta pentru cateva minute???? un bar, discoteca, party, mall, la o shaworma, kebab, ceva... etc...
    Ultima editare de Kaela : 15.11.2006 20:07:31

Inregistrat
    13.08.2006

Implicit Re: Unde am vrea sa fim duse cand ne fura cin' ne fura

shi unde atzi fost duse fetelor care atzi trecut deja peste marele moment...cum a fost, cine v-a furat.....daca v-atzi lasat furate, daca vretzi sa va lasatzi furate....etc, etc, tot ce tzine de subiect.

Inregistrat
    01.09.2006

dupa mine,avand in vedere faptul ca mai toate miresele se plang ca nu au timp sa manaca la nunta lor eu as vrea sa merg la o shaorma si asa nu risc sa mor de foame toata ziua

Inregistrat
    06.02.2005

La mine a fost putin mai ciudat. Inainte de nunta, planuisem cu ai mei parinti sa punem la cale furatul miresei, cu cineva cunoscut si de incredere, sa nu ma fure eu stiu cine, si sa ceara cine stie ce Dar atunci, in ziua nuntii, cu atatea probleme pe cap, am uitat, nu ne-am mai gandit la asta. Asa ca se facuse ora 1 si nimeni nu ma mai fura; bine, ca nici eu nu tineam mortis sa fiu furata, dar, totusi, asa e traditia Asa ca, pe la 1 si ceva, frate-meu, cu niste prieteni de-ai lui, au planuit, impreuna cu soacra mea (ea a fost cea care m-a scos afara) si am fost furata. Si pt ca cei care m-au furat nu stiau orasul Tg-Jiu (ei fiind din Timisoara), m-au intrebat unde sa ma duca, iar eu, care nu aveam de asemenea nici o idee, mi s-a parut mai util sa merg pana acasa, sa-mi iau niste haine de schimb (nunta am facut-o la un restaurant, unde era si hotel, si am primit cadou un apartament pt noaptea nuntii, din partea casei). Asa ca m-am intors destul de repede la sotiorul meu, care, am vazut pe dvd, se invartea ca leul in cusca Cam asta e povestea mea.

Citat Postat de monicutza
    dupa mine,avand in vedere faptul ca mai toate miresele se plang ca nu au timp sa manaca la nunta lor eu as vrea sa merg la o shaorma si asa nu risc sa mor de foame toata ziua

S-o crezi tu ca o sa poti sa mananci in ziua nuntii! Eu n-am putut sa inghit nimic nici cand as fi avut cateva minutzele libere! Am slabit 1 kil in ziua aia...eram complet deshidratatat ca nici apa n-am baut!!!

Inregistrat
    06.02.2005

Pe mine m-au furat prietenii din Tm, pe la ora 12 noaptea, si am fost intr-o discoteca in aer liber. Eu am vrut sa fiu furata, si nestiind nici o discoteca in Sev, l-am pus pe alex sa ma duca cu cateva zile inainte de nunta sa memorez drumul.
    Cred ca am lipsit cam 1 ora. Am dansat, mi-au luat un pantof ca sa negocieze la restaurant si apoi negociatorii s-au intors cu alex, eu mi-am recuperat pantoful dupa care am mai ramas putin cu totii. Oricum a fost super
    cand m-au furat incercam sa iesim din rest, si tot dadeam nas in nas cu alex, la care alex:
    - Nu sunteti in stare nici mireasa sa o furati!

Inregistrat
    25.06.2006

eu nu vreau sa lipsesc mult de la nunta.....vreau sa ma intotc repede

Inregistrat
    19.09.2006

Nici eu nu vreau sa lipsesc mai mult de 40 minute de la nunta...

Pagina 1 din 27 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us