Pagina 37 din 37 PrimulPrimul ... 27353637
Rezultate de la 289 la 292 din 292

Subiect: Putem avea 2 perechi de nasi?

Inregistrat
    29.09.2014

Implicit Re: Putem avea 2 perechi de nasi?

Si eu am discutat despre posibilitatea de a avea doua perechi de nasi, dar nu mi-am pus problema cine tine lumanarile (nici nu stiam de partea cu parintii spirituali). Dar de curiozitate o sa intreb in Ardeal unde e traditia asta, ei cum fac sa aibe uneori si 4-5 perechi de nasi

Inregistrat
    10.11.2010

Citat Postat de pitic26 Vezi mesajul
    Si eu am discutat despre posibilitatea de a avea doua perechi de nasi, dar nu mi-am pus problema cine tine lumanarile (nici nu stiam de partea cu parintii spirituali). Dar de curiozitate o sa intreb in Ardeal unde e traditia asta, ei cum fac sa aibe uneori si 4-5 perechi de nasi
    Buna
    Noi am avut placerea sa nasim impreuna cu un alt cuplu, la o nunta in Reghin. Legat de tinutul lumanarilor, fiecare am avut cate una in mana( cu cele ale mirilor, au fost sase).Nici noi nu am stiut ca, cei care tin lumanarile sunt considerati parinti spirituali. Eu sustin idea si traditia cu doua perechi de nasi, pentru ca intre timp cea de-a doua pereche de nasi de la nunta din Reghin, s-au despartit..... Noi, am avut o singura pereche de nasi la nunta si rau am facut, pentru ca nasa noastra, dupa 6 ani de prietenie si 7 de casatorie, i s-a pus "pata" pe un alt barbat si a divortat

Inregistrat
    18.11.2014

Din experienta va spun ca nu e bine ! Sigur una din perechile de nasi se va supara !

Inregistrat
    27.11.2014

Eu cred ca este mai Ok cu o singura perechi de nasi.

Pagina 37 din 37 PrimulPrimul ... 27353637

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us