Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122
Rezultate de la 169 la 174 din 174

Subiect: Totul despre cununie!

Inregistrat
    13.06.2007

Implicit Re: Totul despre cununie!

Normal ca in filme, la diferite religii, cununia religioasa tine 10 minute, ca doar filmul e despre altceva . Ar fi culmea ca dintr-o ora si jumatate de film, o ora sa fie cununia religioasa a alora - varianta "pe lung". De altfel, cine a fost la cununie protestante etc. a vazut ca nu tine 10 min.

Inregistrat
    07.10.2012

Sper ca totusi la cununia religioasa sa nu fie o predica in care preotul sa se lungeasca prea mult , pt ca am obs ca exista apoi o graba destul de mare catre restaurant.

Inregistrat
    26.02.2014

Oare poti sa-i dai de inteles preotului sa tina o versiune scurta

Inregistrat
    17.05.2014

Citat Postat de adelina.matei Vezi mesajul
    Oare poti sa-i dai de inteles preotului sa tina o versiune scurta
    Da, noi i-am cerut in mod expres (si ii vom mai aduce aminte si inainte de inceperea cununiei) ca dorim ca ceremonia sa nu tina mult si mai ales sa renunte la predica moralista de la final.
    I-am motivat ca mi se face rau de la fumul de lumanare )

Inregistrat
    20.06.2014

Salutari tuturor!

Am o problema destul de apasatoare apropo de cununie si dupa ce am pierdut aproape toata ziua cautandu-mi of-ul pe forum m-am lasat batuta si va scriu direct. Imi cer scuze, deci, daca s-a discutat deja subiectul si, daca este cazul, va rog sa fiti dragute si sa ma indrumati pe calea cea buna

Asadar: care ar fi parerea voastra despre sustinerea slujbei religioase separata de petrecere? Adica: azi mergem la Biserica, dar nunta o facem peste o saptamana/luna.

Ca si organizare mi se pare OK tinand cont ca in ziua cea mare trebuie sa te pregatesti si sa te foiesti doar pentru petrecere. Iar cununia religioasa sa fie similara cu cea civila: cateva persoane apropiate, o masa dupa, o rochie de zi, potrivita pentru eveniment dar nu cea de mireasa.

As vrea sa stiu care sunt de fapt motivele obiective pentru care petrecerea se leaga in marea majoritate a cazurilor de Biserica. Personal, nu stiu pe nimeni care sa le fi separat, dar sunt sigura ca nu sunt prima care s-a gandit la asta

Mersi frumos!

Inregistrat
    13.06.2007

Citat Postat de Cora_2 Vezi mesajul
    Salutari tuturor!

Am o problema destul de apasatoare apropo de cununie si dupa ce am pierdut aproape toata ziua cautandu-mi of-ul pe forum m-am lasat batuta si va scriu direct. Imi cer scuze, deci, daca s-a discutat deja subiectul si, daca este cazul, va rog sa fiti dragute si sa ma indrumati pe calea cea buna

Asadar: care ar fi parerea voastra despre sustinerea slujbei religioase separata de petrecere? Adica: azi mergem la Biserica, dar nunta o facem peste o saptamana/luna.

Ca si organizare mi se pare OK tinand cont ca in ziua cea mare trebuie sa te pregatesti si sa te foiesti doar pentru petrecere. Iar cununia religioasa sa fie similara cu cea civila: cateva persoane apropiate, o masa dupa, o rochie de zi, potrivita pentru eveniment dar nu cea de mireasa.

As vrea sa stiu care sunt de fapt motivele obiective pentru care petrecerea se leaga in marea majoritate a cazurilor de Biserica. Personal, nu stiu pe nimeni care sa le fi separat, dar sunt sigura ca nu sunt prima care s-a gandit la asta

Mersi frumos!
    Buna,

stiu sigur ca a fost o mireasa care a facut asa, dar din pacate nu mai retin numele de utilizator. Poate mai e activa pe aici si vede mesajul tau. Stiu doar ca a fost in acelasi an cand am avut si eu nunta - 2012.
    Ca idee, se poate. Se poate orce vrei tu Nu te obliga nimeni si nimic sa le faci pe toate intr-o zi sau petrecerea neaparat dupa cununie etc. Fa asa cum iti doresti tu

Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us