Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 175

Subiect: Totul despre cununie!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re:Colega de "suferinta"...

Si al meu tot englez e, tot ateu( e in gene) si tot la spiridon vrem. treci prin york, bem o cafea impreuna! hahahaa de unde iti iei rochia? am fost la 2 targuri de nunti aici si sar astia ca si cainii pe tine- unul la trafford centre cu o prezentare pe podium si unul in york. eu fac cunia civila aici( n-am sa inteleg vreodata de ce aici se poarta rochie de mireasa la cununia civila, dar i'm rebelling si port costum cu pantalon- vezi bianca jagger), dar cununia religioasa si nunta in romania. e bine ca merge cineva inaintea mea si testeaza terenul la sf spiridon cu o casatorie de religii mixte. al meu si-a pus in cap sa poarte morning wear ca a zis ca poarta costum simplu zilnic la serviciu, deci la nunta trebuie sa poarte ceva special. deci, fetelor, daca vedeti pe cineva imbracat caraghios cu pantaloni in dungi si palarie ca-n secolul 19, sa stiti ca suntem noi LOL. 8) asaaa, acuma referitor la "vows". nu cred ca ne lasa, poate cu o spaga mai consistenta. eu vreau sa mergem la nunta cuiva in romania in toamna asta, sa vada si el care sunt obiceiurile si ce trebuie sa faca si cand sa zica "da" LOL. bafta si kissy. tine-ma la curent. adresa mea e [email protected].

Implicit Re:Colega de "suferinta"...

Ryanaro, sa stii ca morningsuit este super la nunta . Sotul meu a avut ceva de tipul acesta, numai ca pe negru integral, deci sa stii ca nu este stupid sau ceva de genul acesta

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Ajutor! Intrebari despre cununia religioasa.

Auzi, dar poate ca nu ai fluturat destul de elocvent banii. eu sunt ortodoxa, doar pt ca am fost botezata cand eram mica LOL. asta nu ma face mai credincioasa decat un om botezat protestant. crezi ca daca becali( un exemplu!) era catolic si vroia sa se insoare la sf spiridon, ii spuneau aia "fugi de-aici!"?! banul e rege. bafta!

annabell Guest

Implicit

Da, poate asta a fost. Dar sincer, ma cam enerva atitudinea si ideea ca ar trebui sa-i mituiesc ca sa ma cunune. Dispare tot farmecul si toata frumusetea. Oricum taxele la biserici mi se par exorbitante (pt. cununia catolica nu trebui sa platim nici o taxa) si dau un iz de afacere unui eveniment cu o semnificatie mai profunda, decat portofelul.

Sunt naiva, nu?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

bine ca mi-ai zis ca ma speriasem si nu stiam ce sa fac.
    imi mai aduc aminte cate ceva si imi dau seama ca poate nu e bine si intru in tremurici; noroc cu voi ca putem sa ne consultam si sa ne dam cu parerea din ce stie fiecare.
    merci mult de tot.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Eu sunt ortodoxa dar as fi vrut sa ma duca tatal meu la altar ca la catolici. O sa vb. cu preotul, sper sa fie intelegator. Ca noi facem ceremonia in aer liber si sunt si bancutze si ar fi frumos sa ma plimb printre invitati cu tatal meu la brat si mirele meu sa ma astepte la altar...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Buna fetelor, eu imi doresc o slujba catolica la nunta. Stie cineva daca un preot catolic poate cununa 2 ortodocxi dupa religia catolica?
    In cel mai rau caz as trece la religia catolica, stie cineva oare ce ar trebui sa fac?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Nu cred ca te poti cununa la catolici, voi fiind ortodoxi. Daca vrei sa treci la catolicism ar fi bine sa discuti cu un preot, ma gandesc. Dar de ce vrei sa faci asta? Din cauza ceremoniei? Mie imi place mai mult ceremonia la catolici si faptul ca stau frumos invitatii pe bancutze si te duce la altar, dar nu m-am gandit sa-mi schimb religia pt. asta (decat pentru cateva minute ).

Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us