Pagina 27 din 27 PrimulPrimul ... 17252627
Rezultate de la 209 la 212 din 212

Subiect: Ingrasare rapida

Inregistrat
    23.08.2012

Implicit Re: Ingrasare rapida

Citat Postat de bianca02 Vezi mesajul
    ce bine areti asa slabuta
    multumesc

Inregistrat
    24.08.2010

Citat Postat de bianca02 Vezi mesajul
    Imi cer scuze, dar nu gasesc foaia cu dieta, sigur am aruncat-o. In fine va spun asa din amintiri cam ce era pe lista. Stiu ca erau 5 mese pe zi. Micul dejun undeva intre orele 7-si 9, apoi o gustare intre 10-12 pranzul intre 14-15, dupa o alta gustare (nu imi aduc aminte cam la ce ora era) si cina pe la 19 cred.
    Micul dejul stiu ca consta intr-o cafea simpla (sau cu lapte degresat, pt cine nu bea cafeaua fara lapte,asa ca mine ) sau un ceai, de preferat din plante cumparate de la plafar, nu cele instant de prin supermarketuri. Mai erau ceva cereale integrale, tot cu lapte degresat sau amestecate cu iaurt slab.
    Gustarile de dupa micul dejun si de dupa pranz, puteau fi cerealele cu iaurt slab, asta daca nu ati mancat la micul dejun, sau cele mai recomandate sunt fructele. Si dupa amiaza puteti bea iarasi o cafea sau un ceai, dupa preferinte.
    La pranz : peste, carne slaba in special de pui, curcan. toate facute la gratar sau cuptor (de preferat gratarul). langa ele pot fi legume tot pe gratar o salata niste orez doar fiert in apa cu sare nimic mai mult.
    La cina tot cam acelasi feluri ca la pranz, dar dupa cina (sau ora 19) sa nu mancam fructe deloc. pentru ca contin zahar.
    Cam asa ceva era dieta, stiu doar ca erau mai multe feluri de mancare care ti le puteai alege dar nu mi le amintesc pe celelalte, doar pe astea care imi placeau mie .
    Multumesc mult ca te-ai straduit sa imi scrii. Din ce vad eu, mi se pare mai mult o cura de slabit Adica, eu daca as maca doar atat in doua saptamani n-as mai trai. Ma gandeam ca ti-a dat un plan de mancare mai consistent.
    Acum sper sa nu te superi ca iti spun Dar mi se pare putin ce ti-a spus, mai ales ca vrei sa te ingrasi. Si stiam ca ceaiul verde, negru, cafeaua si tot ce e bogat in zahar nu prea sunt rezomandate. si nici mancaruri foarte grase, fast-food..etc. (asta in cazul ingrasarii sanatoase).

Cand am fost eu la nutritionist mi-a spus ca in primul rand sa fac o autoevaluare a obiceiurilor alimentare timp de o saptamana, sa cantaresc, sa calculez toate caloriile. In mod normal, pentru o cura de ingrasare ar trebui consumate cu 30% mai multe calorii. Dar din toata gama de alimente, pentru ca trebuie alimentatie variata. Si la fiecare masa trebuia, in mare, pastrate procentele nutrientilor cam in numar egal, carbohidrati doar putin mai mult. O dieta echilibrata e intre 1800-2000 calorii, dar pentru ingrasare trebuie 2500-3500 calorii, in functie de cat vrei sa te ingrasi si ce efort faci. Eu ajungeam si la 4000.
    Acum..ce ai spus tu, nu cred ca sunt nici cele 2000 calorii pentru o dieta normala.
    Totul se face treptat, nu incepi cu 4000 din prima, pentru ca trebuie sa se odihneasca organismul si mereu sa mananci putin mai mult decat poti Eu ma mai opream, ca puteam si mai mult.
    Si ingrasarea rapida, de azi pe maine oricum nu e sanatoasa, ca asa putem sta toata ziua in casa si sa mancam incontinuu. De exemplu, mai mult de 3 kg pe luna nu e sanatos
    Am gasit agenda imi care imi notam mai multe, o sa mai scriu cand o sa mai am timp.

Oricum, asta e ultima incercare la mine. Am vazut data trecuta cat am facut sport ca s-a cunoscut. Acum le dau dreptate medicilor, fara sport nu exista ingrasare(sanatoasa). Ca poti pune 2-3 kg si intr-o saptamana cu fast-food si prostii de bombe calorice, dar la fel de repede se dau jos. Si sportul e esential. Masa musculara nu dispare peste noapte
    Citat Postat de Anyka Vezi mesajul
    da, sa stii ca arati chiar bine, nustiu poate pe poze nu se vede ca suntem slabe si la mine la fel pe poze parca e normal,atasez si eu citeva poze, poate dupa ce am sa nasc un pic o sa ma ingras
    Multumesc La maini si la picioare se vede ca ceva lipseste
    Esti foarte frumoasa Se vede ca esti slabuta, dar nu exagerat(asa cum ma vad pe mine) Si iti sta foarte bine asa.
    Ultima editare de Asherit : 31.10.2012 13:53:21 Motiv: completare

Inregistrat
    13.09.2012

Eeee nu e cu suparare chiar deloc, prima data cand am vazut dieta sa sti ca am avut aceasi parere ca si tine si i-am spus lucrul acesta si mi-a zis ca nu e asa, nu slabesti ci te mentii pana arzi grasimile si facand sport o sa se rezolve problema si cand crede el ca e momentul o sa mi-o schimbe, dar dupa 4 luni, nu am mai avut posibilitatea sa merg. Si m-am uitat si pe dieta care i-a dat-o cumnatei mele ( pt ea era de slabit) si era foarte diferita. Si cum am mai spus nici nu i-am urmat sfatul cand a fost vb de alimentatie, macam la soacramea si nu puteam rezista tentatiei, pt ca face o mancare foarte gustoasa .
    Nu spun ca dieta e buna sau rea, cu atat mai putin ca nu am incercat-o, dar trebuie sa recunosc ca totusi e un instructor si nu un doctor nutritionist, chiar daca are el nu stiu ce curs de nutritie.

Inregistrat
    02.08.2011

Nu mai este nici o miresica care sa se fi confruntat cu problema kilogramelor in minus sa ne spuna ce si cum a facut sa se mai ingrase nitel? Tare m-as bucura macar 4 kg sa pun inapoi.. Sper poate,poate dupa sarbatori sa se cunoasca si la mine ceva Mai ales ca in ianuarie vreau sa-mi iau rochita...

Pagina 27 din 27 PrimulPrimul ... 17252627

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us