Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 45

Subiect: nunta de argint

Inregistrat
    07.09.2007

Implicit Re: Nunta de argint: bani sau cadouri?

la nunta aia sunt cam 35-40 de invitati...Eu m-am gandit tot la un cadou frumos, insa cineva a zis ca a dat bani (la o alta nunta) ca nu stii ce au nevie, daca o sa le placa, bla bla...si ai nostri sunt in dubii..Si parintii mei si parintii lui au facut 25 de ani de casnicie anul trecut si au facut o petrecere in familie. noi le-am cumparat verighete din argint si o lenjerie super sa o incerce in "seara nuntii" ...Astia se respecta, restaurant, invitati...au pana si formatie...

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de anesya Vezi mesajul
    la nunta aia sunt cam 35-40 de invitati...Eu m-am gandit tot la un cadou frumos, insa cineva a zis ca a dat bani (la o alta nunta) ca nu stii ce au nevie, daca o sa le placa, bla bla...si ai nostri sunt in dubii..Si parintii mei si parintii lui au facut 25 de ani de casnicie anul trecut si au facut o petrecere in familie. noi le-am cumparat verighete din argint si o lenjerie super sa o incerce in "seara nuntii" ...Astia se respecta, restaurant, invitati...au pana si formatie...
    Tot cadou zic... eventual unul mai scump... o tava de argint, niste sfesnice...

Inregistrat
    04.10.2007

Ii intelg pe parintii tai, si eu as sta in cumpana, ce sa fac ... dar parca n-as da bani, ci un cadou ...
    Nu stiu ... e aiurea sa dai bani la o nunta de argint .. Cum zice si evenstar, nu mai trebuie sa ajuti sarbatoritii cu obiecte, ca la o nunta, deja au acumulat de toate in 25 de ani.

Deci sunt de parere ca e potrivit un cadou frumos, care sa aiba si ceva argint (sa fie in ton cu sarbatoarea lor)
    E alegerea lor sa faca petrecere la restaurant, sa cheltuie mult ...

Inregistrat
    07.09.2007

multumesc mult fetelor...sunteti niste scumpe!

Inregistrat
    25.01.2007

Acum doi ani am sarbatorit casnicia socrilor, 40 de ani de cand sunt casatoriti
    A fost o petrecere cu familia si prietenii la restaurant.
    Au fost organizate doua cadouri: unul din partea prietenilor, bani pentru lampi/veioze in casa cea noua S-au mutat de curand intr-o casa noua si aveau nevoie de un sistem nou de lampi. Considerand ca lampile sunt greu de ales, prietenii pur si simplu au strans banii si au fost oferiti cuplului cu o felicitare frumoasa
    Din partea familiei am oferit o cina la un restaurant de doua stele
    Ambele cadouri au fost apreciate de fericitul cuplu.

Eu cred ca se poate intreba direct daca se organizeaza un cadou anume

Inregistrat
    07.09.2007

Pai ai nostri nu-i stiu decat pe ei...restul familiilor nu le cunosc si nu au pe cine sa intrebe. Ar fi fost o idee excelenta. Iti multumesc oricum pt raspuns..

Inregistrat
    25.03.2008

Noi duminica ne ducem la nunta de argint a unchilor mei ...o vor face la restaurant, motiv pentru care le vom da banuti in plic .... asta pt ca stim cat de mult costa un eveniment la restaurant si oricum de banutii nostri isi pot cumpara ei ce doresc sau pot achita partea de restaurant

Inregistrat
    02.05.2007

cred ca depinde mult de situatia finanicara a celor 2 care sarbatoresc fericitul eveniment !!
    • daca se considera ca sunt destul de bine situati finanicar astfel incat sa isi perimita sa plateasca o masa de X persoane la un restaurant atunci as sugera un cadou mai consistent ( pe baza de "argint" ca sa fie in ton cu aniversarea )
    • daca nu stau stralucit la capitolul finante un mic cadou plus o suma de bani care sa acopere meniul..

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us