Pagina 2 din 97 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 771

Subiect: Nasterea la Polizu

Implicit Re: nasterea la polizu

Citat Postat de gabelex Vezi mesajul
    si eu am nascut la Polizu. am avut noroc de un medic de nota 10! nu numai ca a venit in toiul noptii la spital pentru mine( in conditiile in care in urmatoarea noapte era de garda), dar a luat si cea mai buna decizie in ceea ce m-a privit:nasterea prin cezariana. daca nu venea la spital cine stie ce se putea intampla cu mine sau cu baietelul meu. este vorba de dl doctor Branescu Nicusor. il recomand tuturor, este medicul meu de vreo 5 ani.
    si mie imi place de dr Branescu si tot de vreo 5 ani il am si eu ca doctor; inca nu sunt insarcinata dar de cate ori am avut vreo problema gen dureri sau sangerari de la pastile sau mai stiu ce alte trasnai dc il sunam nu conta ca nu era de garda , dc credea el din ce ii explicam eu ca e destul de naspa si nu poate astepta o zi sau cateva ore venea la spital; cand voi fi insarcinata tot cu el am de gand sa nasc

<A href="http://www.TickerFactory.com/" target=_blank>
    <A href="http://www.TickerFactory.com/" target=_blank>

Roxi

http://2bsmart.wordpress.com/

eu am nascut la Polizu acum 2 ani cu dr Zorzan Georgeta si NU o recomand nimanui. si-a batut joc de mine. mi-a facut cezariana pt ca era de garda si nu-si pierdea timpul sa vina de acasa, iar la controalele la care am mers dupa nastere nu astepta decat sa-i dau spaga si iesea lasandu-ma pe masa, fara sa apuc macar sa ma imbrac,sa-i mai pun o intrebare , era foarte grabita mereu.
    si in afara de asta, mi s-a desfacut operatia de cezariana, iar cand am mers la spital si mi-a zis ca ma coase pe viu, fara anestezie. in momentul ala i-am spus ca daca nu-mi face anestezie locala merg la alt medic si abia atunci mi-a facut.
    si ce nu mi-a mai placut?in a doua noapte inca nu aveam lapte si am mers la camera asistentelor sa le rog sa-i dea copilului o seringa de lapte, la care, medicul care era de garda s-a uitat la mine si m-a intrebat: crezi ca aici este supermarket?va dati seama cum imi era cand vedeam copilul cum plange de foame, in brate abia il tineam din cauza operatiei de cezariana iar ele raspundeau asa?
    a fost mai mult decat bataie de joc.

Inregistrat
    05.09.2007

Citat Postat de fflori75 Vezi mesajul
    eu am nascut la Polizu acum 2 ani cu dr Zorzan Georgeta si NU o recomand nimanui. si-a batut joc de mine. mi-a facut cezariana pt ca era de garda si nu-si pierdea timpul sa vina de acasa, iar la controalele la care am mers dupa nastere nu astepta decat sa-i dau spaga si iesea lasandu-ma pe masa, fara sa apuc macar sa ma imbrac,sa-i mai pun o intrebare , era foarte grabita mereu.
    si in afara de asta, mi s-a desfacut operatia de cezariana, iar cand am mers la spital si mi-a zis ca ma coase pe viu, fara anestezie. in momentul ala i-am spus ca daca nu-mi face anestezie locala merg la alt medic si abia atunci mi-a facut.
    si ce nu mi-a mai placut?in a doua noapte inca nu aveam lapte si am mers la camera asistentelor sa le rog sa-i dea copilului o seringa de lapte, la care, medicul care era de garda s-a uitat la mine si m-a intrebat: crezi ca aici este supermarket?va dati seama cum imi era cand vedeam copilul cum plange de foame, in brate abia il tineam din cauza operatiei de cezariana iar ele raspundeau asa?
    a fost mai mult decat bataie de joc.
    am nascut la polizu pentru ca am mers dupa medic. daca dl doctor Branescu lucra in alt spital mergeam dupa el. insa cu privire la asistentele de la bebici am ramas cu o parere foarte proasta.... m-am chinuit cu Matei exact ca si tine, nu-i dadeau lapte la timp si copilul plangea jumatate de noapte, pana dimineata, si eu impreuna cu el. a fost foate greu, degeaba a mers dl Branescu si a vorbit cu asistentele de la copii, sa- i dea laptic mai mult,, si la 3 ore, nu la 4 sau, de la 23,00 ultima masa la ora 5,00. a fost foarte greu, operata a trebuit sa stau cu Matei in brate in fiecare noapte cat am stat acolo.plangea el, plangeam si eu, incat am ajuns acasa cu nervii intinsi la maxim si picioarele mai umflate decat le avusesem in sarcina.
    Noroc totusi ca avem in familie un pediatru care a vorbit cu sefa de sectie de la copii, si asa au devenit un pic mai amabile.am plecat din maternitate nu inainte de a ma rasti putin la pediatra care venea la vizita pentru ca nu vroia sa-mi dea bon pentru a merge la pompa electrica....deci acolo se merge cu bilet....i-am spus clar ca eu am nascut un copil sanatos si nu vreau ca, din cauza lor sa plec cu el bolnav de atata plans... o luna de zile dupa ce am nascut plangeam doar cand ma gandeam prin ce am trecut....acum insa suntem fericiti.. avem laptic la discretie, crestem mari si sanatosi...
    <TABLE class=mid cellSpacing=0 cellPadding=0 width=320 border=0><TBODY><TR><TD>

</TD></TR></TBODY></TABLE>

http://picasaweb.google.com/gabelex0
    http://gabelex.sunphoto.ro/

POZE NOI:
    http://picasaweb.google.com/mateideg...TEIAPRILIEMAI#

Inregistrat
    02.01.2009

Citat Postat de butterfly_ionela Vezi mesajul
    Buna

As dori sa stiu, daca a nascut cineva de curand la Polizu, cum decurge o nastere acolo... cum sunt asistentele, cum sunt saloanele/ rezervele, care au fost costurile si, nu in ultimul rand, daca a nascut cineva cu dna dr. Constantin Roxana (despre care am auzit ca este si la Euroclinic).

Multumesc
    Buna,

Eu am nascut la Euroclinic cu dr Constantin Roxana in aug 2008. Eram pacienta dr Herghelegiu, care era plecat in vacanta si am avut sansa de a o intalni pe dr Constantin Roxana. E un medic f devotat si o persoana f calda. In momentul in care eu am ajuns pt ecografie ( avand risc de nastere prematura) erau orele 19.00 si era sfarsitul programului, cand a decis sa imi faca cezariana in seara aceea. Nasterea a fost la ora 23.00, a venit apoi la terapie intensiva in jur de ora 01.00 noaptea si apoi a revenit de dimineatza sa ma vada, desi avusese o zi plina si era si insarcinata. O adevarata profesionista si o persoana extraordinara. Pot spune ca am avut noroc sa o intalnesc.

Inregistrat
    13.04.2008

Smile Pareri despre spitale

Buna ziua,

Sotia mea este gravida. Avem 11 saptamani. Avem in vedere doi medici: Tarpan (nu mai stiu cum, de la Giulesti) si Mogios (de la Polizu).
    As vrea cateva pareri despre aceste spitale si acesti doi doctori. A nascut careva cu ei?

Multumesc

Implicit Re: Pareri despre spitale

Citat Postat de bebe2008 Vezi mesajul
    Buna ziua,

Sotia mea este gravida. Avem 11 saptamani. Avem in vedere doi medici: Tarpan (nu mai stiu cum, de la Giulesti) si Mogios (de la Polizu).
    As vrea cateva pareri despre aceste spitale si acesti doi doctori. A nascut careva cu ei?

Multumesc
    Poti afla mai multe detalii la subiectele:
    http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15579 sau
    http://www.miresici.ro/showthread.php?t=12082
    sau tot la subiectul Nasterea cred ca este si un subiect Spitalele din Bucuresti.
    Sarcina usoara sotiei si mult noroc in continuare, sa aveti un bebelu sanatos, cuminte si mancacios

Inregistrat
    22.10.2007

Implicit Re: Pareri despre spitale

Citat Postat de bebe2008 Vezi mesajul
    Buna ziua,

Multumesc
    De Tarpan am auzit (si citit) lucruri bune. De Mogios nu am auzit. Din pacate, Giulestiul arata cam jalnic, la Polizu e mai bine.... depinde ce conteaza pentru ea mai mult...

Inregistrat
    13.04.2008

Daca mai citesc multe, aflu ca niciun spital nu e bun pt noi

Pagina 2 din 97 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us