Pagina 417 din 417 PrimulPrimul ... 317367407415416417
Rezultate de la 3.329 la 3.332 din 3332

Subiect: Cum sa fac singura invitatiile?

Inregistrat
    19.01.2015

Implicit Re: Cum sa fac singura invitatiile?

Noi vom face cununia civila in septembrie, unde vor veni doar parintii, surorile si colegii de la munca (deci majoritatea invitatilor sunt relativ tineri). Asa ca am facut invitatiile pe net, trimise ca mail. Au foarte multe modele, textul l-am scris noi, nu am avut nici o problema, toti au fost placut surprinsi, invitatii pot confirma doar dand un click. Stim si noi cine vine, cu cine, si a fost si mult mai ieftin decat 'Save the Date'-urile pe care le pregatim pentru cununia religioasa din 2016 (alea sunt superbe dar si scumpe). Puteti sa incercati: eventkingdom.com

Daca ai rabdare si indemanare, poti face invitatii quilling. Gasesti pe youtube o groaza de tutoriale. Am o prietena care asa a procedat, dar a stat vreo 3-4 zile sa faca 100 de invitatii.

Inregistrat
    14.03.2015

Eu am decis sa mi le fac singura. Voi avea tema "glamour", iar combinatia de culori va fi auriu-rosu, asa ca invitatiile vor fi in ton cu tema. Am gasit un model care mi-a placut foarte mult, asa ca am incercat sa il reproduc. Din pacate, la librarie nu am gasit hartie cartonata aurie, dar pentru modelul de proba am luat hartie crem (se vede prea deschis). Hartia cartonata mi-o voi comanda de pe internet (e mai ieftina si mai variata). Mi-a placut rezultatul pentru prima incercare, iar cu hartia speciala pentru invitatii vor iesi, cu siguranta, foarte frumoase.
    Imagini atasate Imagini atasate

Arata foarte bine, felicitari!
    Imi poti spune de unde ai luat dantela cu care ai imbracat invitatia?

Pagina 417 din 417 PrimulPrimul ... 317367407415416417

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us