Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 62

Subiect: Florarii care ne-au dezamagit

Implicit Re: Florarii care ne-au dezamagit

si eu m.am gandit la floraria asta pt k am vzt k este d\foarte selecta
    imi pare rau k te.,au dezamagit..deci..imi mut gandul de la ea..
    Citat Postat de falcute Vezi mesajul
    Pentru miresicile care locuiesc in bucuresti, mare atentie la cei car ecomanda buchetele si lumanarile de la Floraria Cristina din Crangasi.Buchetele noastre au iesit ca in poza si pot spune ca am fost multumite, in schimb pentru lumanari, cocarde si aranjamentul de masina cu trandafiri am fost f dezamagiti.Desi doamna de acolo ne a asigurat ca trandafirii vor fi proaspeti, in ziua cu pricina trandafirii din lumanari aratau de parca trecusera iarna prin ger.Petalele erau arse pe margine toate.La fel s-a intamplat si cu cocardele si cu aranjamentul de masina.Unde mai pui ca am cerut un buchet simplu din trandafiri pentru cununie si doamna de acolo fiind in pana de idei de aranjare, mi a tras o foaie de invelit buchetul la fel cum invelesti mararul la piata.M-am cam suparat pentru ca am platit o suma consistenta de bani pentru toate si ma asteptam sa fie mai putin neglijenti.
    Deci doamnelor care comandati la Cristina, avertizati-le din start pe cele de acolo ca dak aveti neplaceri in ziua in care ridicati aranjamentele florale, veti scadea din sumele ce le revin, altfel nu vad cum s-ar corija.Mie imi pare rau ca am platit cam tot in prima transa.Ia-s fi luat o parte din bani inapoi cu sigurantza.

Inregistrat
    11.09.2008

Dragi miresici din Galati!
    Cu parere de rau vreau sa aduc la cunostinta k si eu am fost dezamagita de o florarie din Galati, una din cele mai mari florarii cu clienti de renume, avand in vedere k am lucrat la aceea florarie si stiam cum se lucreaza acolo dar nu ma asteptam ca tocmai la nunta mea sa am o mare dezamagire. Am avut nunta anul trecut in vara si ca orice mireasa am vrut ca totul sa iasa impecabil, in limita bugetului pentru k acest eveniment unic in viata fiecareia a fost organizat de mine si de sotul meu fara ajutorul si sprijinul nimanui. Am adunat poze de pe diferite site-uri, de la mai multi prieteni si din reviste si intr-un final am cazut de comun acord impreuna cu nasii asupra unor buchete si lumanari deosebite. Am fost impreuna cu nasa la acea florarie la sfarsitul lunii iulie(nunta a fost la jumatatea lunii august) si am dat comanda, nasa a preferat un buchet simplu din cale grena, eu am vrut un buchet din 9 trandafiri rosii pe rotund cu putina gipsophila iar perechea de lumanari am vrut sa fie din trandafiri rosii, la fel ca buchetul meu pe rotund cu organtza. Sa va spun ce-a iesit?
    Buchetul nasii a fost din 11 cale fff mici si portocalii nicidecum grena si nu arata deloc cu poza care am lasat-o acolo, in buchetul meu trandafirii rosii erau foarte infloriti, lumanarile erau cu trandafiri albi si rosii nicidecum cu trandafiri rosiii cum am comandat si fara organtza, cocardele pt cei apropiati nu au avut agrafe cum am comandat, salonul a fost aranjat cu 80 de huse si capisoane nu cu 85 cat comandasem initial si aranjamentele care mi le-au facut cu florile de la starea civila au ajuns seara tarziu dupa ce toti invitatii erau deja veniti. Am fost fff dezamagita de acest rezultat si nu ma asteptam ca sa patesc asa ceva tocmai de la o persoana de la care am invatat ff multe si pe care am ajutat-o cand a fost nevoie si cat am putut. Foarte urat din partea lor ca s-au razbunat pe mine cand pentru mine acea zi a fost cea mai importanta.

Inregistrat
    19.01.2009

Inscriu aici floraria Cristina. Partea buna e ca inca mai apelez la ei pentru buchete luate pe loc, unde pot supraveghea procesul. Partea negativa este ca mi-au stricat tocmai buchetul de cununie civila . Am mers la ei, am rasfoit cataloagele, am ales un buchet de trandafiri roz pal, ba chiar le-am aratat in magazin florile si am insistat sa-si noteze ca il doresc exact ca in catalog : FARA VERDEATA! Am primit trandafirii ceruti innecati intr-o balarie verde care reprezenta cam 60% din buchet si legati cu un soi de plasa rigida in loc de panglica finuta pe care o cerusem. Evident ca era mult mai mare si mai greu si mai...urat . Desi toti au crezut ca buchetul e reusit, mie nu mi-a placut deloc, pentru ca nu era ceea ce am cerut si asta m-a deranjat, ca nu mi-au respectat dorinta. In concluzie, nu ii recomand pentru aranjamente pe care nu le puteti supraveghea.

Inregistrat
    05.08.2007

Adaug si aici experienta mea neplacuta cu IRIS:
    http://www.miresici.ro/showpost.php?...&postcount=135

Inregistrat
    14.03.2009

Question Re: Florarii care ne-au dezamagit

[quote=ariana27;1457240]Dragi miresici din Galati!
    Cu parere de rau vreau sa aduc la cunostinta k si eu am fost dezamagita de o florarie din Galati, una din cele mai mari florarii cu clienti de renume, avand in vedere k am lucrat la aceea florarie si stiam cum se lucreaza acolo dar nu ma asteptam ca tocmai la nunta mea sa am o mare dezamagire.

Imi pare rau de experientza prin care ai trecut in cea mai importanta zi. Imi poti spune cum se numeste floraria sau adresa exacta?
    Sau macar un PM, insa e bine sa afle toate miresicile sa nu pateasca la fel. Am vazut ca se poate spune numele florariei.
    Ultima editare de Fulguletz_ : 02.04.2009 00:53:58
    Date miresici septembrie 2009
    http://docs.google.com/Doc?id=djbn3mz_198q6vwcvq

Pe 27.09.2011 a venit minunea noastra

Gandeste-te la TOT ce ai, nu la singurul lucru care-ti lipseste!

Inregistrat
    11.03.2009

Vad ca nimeni nu mai scrie pe acest topic! Sa inteleg ca toate miresicile sunt multumite de florariile unde si-au facut buchetele?
    Daca sunt multumite e foarte bine!

Inregistrat
    27.10.2008

de floraria ioana a fost careva dezzamagita? multumesc mult!

Inregistrat
    04.08.2007

Implicit Re: Unde facem buchetul in Bucuresti

Cu parerea de rau trebuie sa spun ca nu am avut o experienta prea placuta cu floraria la care am facut buchetele ( nu stiu daca pot scrie numele, este vorba de floraria din partea stanga cum cobori Podul Grant spre Crangasi , la parterul unui bloc). Am ales aceasta florarie la sfatul unei foste miresici care a fost foarte multumita de serviciile lor, dar se pare ca eu am fost mai ghinionista.
    In dimineata nuntii, cand eram cu bigudiurile in cap , ma suna de la florarie sa-mi spuna ca nu au irisii pentru buchetul nasei( nasa a vrut buchetul din irisi albastri cu lisiantus alb, curgator)...ok, trecem peste, inlocuim cu altceva albastru.....in timp ce eu eram inca la coafor, merge cumnatul meu sa ia buchetul nasei ( am ales sa nu mai plimbam si lumanarile la nasi fiind foarte cald in ziua respectiva si fiindu-ne teama ca se vor inmuia); el nestiind ce s-a comandat a luat ce i s-a dat. Ajung eu acasa pe la ora 14 si cand vad buchetul sa lesin: un smoc de flori legate cu funda, buchetul curgator al nasei i-al de unde nu-i! Asa ca ma vedeti pe mine cu voalul in cap ducandu-ma la florarie sa ma cert cu doamnele de acolo. Bineninteles ca nu prea au avut ce sa comenteze, din moment ce era model comandat din catalogul lor de prezentare si am stat 30 min sa-i refaca buchetul si sa-l puna pe suport de burete, sa fie curgator, cum era comanda initiala de fapt.
    Buchetul meu- nu a fost cum l-am comandat , dar a fost ok in cele din urma.
    Aranjamentele pentru masini- erau din acelea care se leaga de oglinda sau se lipesc cu ventuze; nu au avut nici ventuze, nu au avut nici esarfa din voal sa le poti lega la oglinzile masinilor, asa ca a trebuit sa improvizam
    Lumanarile- au iesit superbe; cu asta si-au mai spalat din pacate.

Sfatul meu: cand mergeti sa comandati buchetele si lumarile sa va insoteasca o persoana de incredere( sora, verisoara, prietena) care sa mearga sa le ridice, astfel in cazul in care nu este ce ati comandat sa se poata modifica ceva.

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us