Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 10

Subiect: Agentii de voiaj in Buzau

Inregistrat
    15.09.2007

Implicit Agentii de voiaj in Buzau

Unde mergeti/ati mers in luna de miere?
    Prin ce agentie din buzau ati cumparat biletele/sejurul?
    Recomandari pentru destinatii.
    Recomandari pentru hoteluri.
    Acte necesare la achitarea sejurului/biletului.
    Fotografii din locurile vizitate si impresiile voastre, a celor care ati fost deja in luna de miere
    <A href="[/IMG]http://img.weddingcountdown.com/ticker/jz2ihvxn.png" alt="save the date" ?>

Inregistrat
    31.03.2007

Implicit Re: Luna de miere a miresicilor din Buzau

Citat Postat de ionela_oany Vezi mesajul
    Unde mergeti/ati mers in luna de miere?
    Prin ce agentie din buzau ati cumparat biletele/sejurul?
    Recomandari pentru destinatii.
    Recomandari pentru hoteluri.
    Acte necesare la achitarea sejurului/biletului.
    Fotografii din locurile vizitate si impresiile voastre, a celor care ati fost deja in luna de miere
    buna

noi plecam in Thasos in luna (saptamana) de miere.....am luat biletele printr-o agentie din bucuresti......am avut nevoie doar de copia dupa buletin.....iar poze atasez la intoarcere( o data cu cele de la nunta)

pup

Inregistrat
    15.09.2007

Citat Postat de raluca_vatcu Vezi mesajul
    buna

noi plecam in Thasos in luna (saptamana) de miere.....am luat biletele printr-o agentie din bucuresti......am avut nevoie doar de copia dupa buletin.....iar poze atasez la intoarcere( o data cu cele de la nunta)

pup
    Noi am reusit astazi sa vedem cateva oferte pentru Tunisia si a ramas sa ne decidem pana saptamana viitoare asupra hotelului .De exemplu am gasit la hotelul Sandra Club 4 * AI sejur de 7nopti,un pret de 36 milioane lei vechi cu tot cu asigurarea medicala,transportul si comisionul de agentie...este super ok,insa vrem sa strangem niste impresii de la cei care au fost acolo si vedem ce decidem.POOP
    <A href="[/IMG]http://img.weddingcountdown.com/ticker/jz2ihvxn.png" alt="save the date" ?>

Inregistrat
    14.08.2006

Implicit Re: Agentii de voiaj in Buzau

noi pt luna de miere, ca si pt celelalte vacante, cumparam biletele online, nu din agentii, cu atat mai putin din agentii din bz. cu cat sunt mai multe agentii, cu atat comisioanele se inmultesc si ele. cele mai multe vacante le-am rezervat prin orbitz.com ( e necesar insa un card emis in alta tara decat romania), plata am facut-o la check-out ( unless otherwise specified). sau am folosit orbitz.com pt informare doar si rezervarea am facut-o direct pe site-ul hotelului respectiv, la pret fara comision de agentie. pt cine vrea sa caute totusi prin agentii romanesti, ( noi folosim sursa asta ca info pt calatoriile in tara), f util e infoturism.ro, care are adunate ofertele mai tuturor agentiilor de la noi. caz concret: noi plecam acum in vacanta printr-o agentie turceasca, pe care am gasit-o acolo intr-o vacanta anterioara, dar care vine si la targurile de turism din ro. niste prieteni care prefera sa caute prin agentii si-au platit vacanta printr-o agentie locala bz, insa voucherele primite purtau antetul chiar agentiei turcesti cu care vom pleca noi.
    m-am intins. luna de miere a fost la viena, minunata locatie in care am revenit cu drag de altfel, si ne-au trebuit pasapoarte, asigurari de sanatate, actele masinii- carte verde, procura de la firma de leasing.

Inregistrat
    15.09.2007

Gata am decis...Tunisia venimmmmmmmm!

Inregistrat
    18.02.2007

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    noi pt luna de miere, ca si pt celelalte vacante, cumparam biletele online, nu din agentii, cu atat mai putin din agentii din bz. cu cat sunt mai multe agentii, cu atat comisioanele se inmultesc si ele. cele mai multe vacante le-am rezervat prin orbitz.com ( e necesar insa un card emis in alta tara decat romania), plata am facut-o la check-out ( unless otherwise specified). sau am folosit orbitz.com pt informare doar si rezervarea am facut-o direct pe site-ul hotelului respectiv, la pret fara comision de agentie. pt cine vrea sa caute totusi prin agentii romanesti, ( noi folosim sursa asta ca info pt calatoriile in tara), f util e infoturism.ro, care are adunate ofertele mai tuturor agentiilor de la noi. caz concret: noi plecam acum in vacanta printr-o agentie turceasca, pe care am gasit-o acolo intr-o vacanta anterioara, dar care vine si la targurile de turism din ro. niste prieteni care prefera sa caute prin agentii si-au platit vacanta printr-o agentie locala bz, insa voucherele primite purtau antetul chiar agentiei turcesti cu care vom pleca noi.
    m-am intins. luna de miere a fost la viena, minunata locatie in care am revenit cu drag de altfel, si ne-au trebuit pasapoarte, asigurari de sanatate, actele masinii- carte verde, procura de la firma de leasing.
    nu sunt de acord ca prin agentii e mai scump. de multe ori ni s-a intamplat sa luam mai ieftin ... cu mult mai ieftin uneori, pt ca agentiile au preturi deiferite la hoteluri/linii aeriene ... de exemplu, pt luna de miere am gasit biletele cu 250$ mai ieftine la agentie decat la airline. la fel si hotelul ... chiar si croaziera a am gasit-o la un pret mai bun prin agentie din bucurest idecat pe site-ul navei.
    trebuie cautat, depinde de situatie.

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de miresica_iuliana Vezi mesajul
    nu sunt de acord ca prin agentii e mai scump. de multe ori ni s-a intamplat sa luam mai ieftin ... cu mult mai ieftin uneori, pt ca agentiile au preturi deiferite la hoteluri/linii aeriene ... de exemplu, pt luna de miere am gasit biletele cu 250$ mai ieftine la agentie decat la airline. la fel si hotelul ... chiar si croaziera a am gasit-o la un pret mai bun prin agentie din bucurest idecat pe site-ul navei.
    trebuie cautat, depinde de situatie.
    asta pt ca agentiile mari au discounturi in timp in fct de contractul cu linia aeriana/hotelul respective. as mai adauga ca pt cazare in ro e mai probabil sa gasesti un pret mai bun prin agentie decat sa te duci direct la receptia hotelului. noi ne planificam mereu concediile din timp, asa ca preturile sunt oricum mai bune online sau la hotel. asta e experienta noastra.

Inregistrat
    15.09.2007

Citat Postat de raluca_vatcu Vezi mesajul
    buna

pup
    Tot spre insulele grecesti ne indreptasem si noi atentia dar am zis pana la urma ca vrem safari si ...safari a ramas.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us