Pagina 945 din 945 PrimulPrimul ... 445845895935943944945
Rezultate de la 7.553 la 7.560 din 7560

Subiect: Progresele bebelusilor

Inregistrat
    16.07.2008

Implicit Re: Progresele bebelusilor

Citat Postat de claudiauk Vezi mesajul
    noi oricum mergem la un playgroup saptamanal, dar e asa normal, adica sunt moasele acolo daca ai intrebari, dar in rest e asa...liber la joaca au o gramada de chestii interesante. acum astept sa imi spuna daca e cazul sa il bage la un playgrup cum descriam ami sus...dar ieri parea incantata de progresele de saptamana asta...deci e posibil sa nu. intr timp vine o alta health visitor sa ma incerce sa ma ajute cu problemele de somn, ele sunt de parere ca el ar fi ceva mai activ si mai putin marait daca ar dormi mai bine, tind sa le dau dreptate dupa cate am citit legat de importanta somnului in dezvoltarea lor, atat motorie cat si psihica. doamne bine ca aici astea sunt fara bani, adica acest playgrou, visitele HV si timpul pe care ele il petrec incercand sa te ajute. ca altfel nu aveam nicio sansa. la noi exista asa ceva asigurat de primarii/stat?
    of scuze ca mai tastez si cu litere lipsa/in plus uneori. de obicei tastez cu el in brate si e foarte fascinat de pacanitul tastelor

Inregistrat
    19.05.2011

noi oricum mergem la un playgroup saptamanal, dar e asa normal, adica sunt moasele acolo daca ai intrebari, dar in rest e asa...liber la joaca au o gramada de chestii interesante. acum astept sa imi spuna daca e cazul sa il bage la un playgrup cum descriam ami sus...dar ieri parea incantata de progresele de saptamana asta...deci e posibil sa nu. intr timp vine o alta health visitor sa ma incerce sa ma ajute cu problemele de somn, ele sunt de parere ca el ar fi ceva mai activ si mai putin marait daca ar dormi mai bine, tind sa le dau dreptate dupa cate am citit legat de importanta somnului in dezvoltarea lor, atat motorie cat si psihica. doamne bine ca aici astea sunt fara bani, adica acest playgrou, visitele HV si timpul pe care ele il petrec incercand sa te ajute. ca altfel nu aveam nicio sansa. la noi exista asa ceva asigurat de primarii/stat?
    Ce bine ar fi sa existe... Nu! Din pacate nu stiu sa existe asa ceva la noi.
    In Romania e gratis doar la spitalul de stat si la pediatru, insa si acolo bagi bani in buzunarul doctorilor ca asa s-au obisnuit si exista riscul sa te intorci acasa cu un diagnostic gresit cum am patit eu cu Theo (am scris la topicul despre ortopedie).
    Iar playgroup-uri cum povestesti tu chiar nu exista Sa vina cineva acasa nici vorba.
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    19.05.2011

of scuze ca mai tastez si cu litere lipsa/in plus uneori. de obicei tastez cu el in brate si e foarte fascinat de pacanitul tastelor
    Claudia sa nu te superi pe mine dar te-as sfatui sa nu-l mai tii langa tine la calculator. Stiu ca e greu ca si eu am aceeasi problema cu Theo, si el e fascinat de imaginile de pe laptop si ar vrea sa tasteze si el insa stiu ca nu e deloc sanatos pentru ei cat sunt atat de mici sa priveasca ecranul tv/laptop.
    Uite un filmulet pe tema asta daca ai timp si rabdare sa-l vizionezi. Defapt nu trebuie decat sa asculti http://www.youtube.com/watch?v=BrmwC...&feature=share
    Si mai e un subiect fix pe tema asta unde au mai postat fetele multe informatii despre cat de nociv este pentru creierul bebelusilor privitul unui monitor cu imagini.
    Si noi il mai tinem pe Theo uneori in fata laptop-ului ca sa "vorbeasca" pe Skype cu fratiorul lui mai mare care e stabilit in Belgia insa mai mult il priveste fratele iar el se joaca cu alte lucruri in fata calculatorului, incerc sa-i distrag atentia sa nu priveasca monitorul.
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    04.02.2008

Intrebare: ce faceti cu beblusii cand nu mai vor sa stea culcati si tot dau sa se ridice? S a fost mai puturoasa si nu-mi amintesc sa fi avut ""probleme" din astea dar bebe O e viteaza rau ) Banuiam ca v-a fi mai precoce ca sora-sa inca de cand am venit acasa fiindca isi tinea super-bine caputul dar acum nu mai vrea sa stea deloc culcata..trage de caput cat poate; in scoica, in brate tot timpul e nervoasa si incepe sa planga fiindca nu se poate ridica...E mica rau si nici nu poate fi vorba de stat in fundulet(nu am de gand sa o pun intre perne sau mai stiu eu cum) de asta intreb ce sa-i fac? Probabil sa o distrag si sa astept sa creasca )
    . .

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de laura23 Vezi mesajul
    Intrebare: ce faceti cu beblusii cand nu mai vor sa stea culcati si tot dau sa se ridice? S a fost mai puturoasa si nu-mi amintesc sa fi avut ""probleme" din astea dar bebe O e viteaza rau ) Banuiam ca v-a fi mai precoce ca sora-sa inca de cand am venit acasa fiindca isi tinea super-bine caputul dar acum nu mai vrea sa stea deloc culcata..trage de caput cat poate; in scoica, in brate tot timpul e nervoasa si incepe sa planga fiindca nu se poate ridica...E mica rau si nici nu poate fi vorba de stat in fundulet(nu am de gand sa o pun intre perne sau mai stiu eu cum) de asta intreb ce sa-i fac? Probabil sa o distrag si sa astept sa creasca )
    Laura un sistem de purtare nu ai? Manduca sau boba sau luna?
    Eu l-am pus pe Theo de la 3 luni jumate in carutul sport inclinat la 45 de grade pentru ca altfel nju-l mai puteam scoate la plimbare ca nu mai accepta sa stea in landou deloc. Sipoi mi-am cumparat manduca.
    De asemenea, in casa il puneam pe o paturica de activitati cu jucarele atarnate deasupra capului si mai dadea din manute la ele. La patut ii agatam de barele patutului o sfoara de care atarnam tot felul de jucarele (de carusel se plictisise super repede).

Theodor 8 luni

Inregistrat
    04.02.2008

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    Laura un sistem de purtare nu ai? Manduca sau boba sau luna?
    Eu l-am pus pe Theo de la 3 luni jumate in carutul sport inclinat la 45 de grade pentru ca altfel nju-l mai puteam scoate la plimbare ca nu mai accepta sa stea in landou deloc. Sipoi mi-am cumparat manduca.

Am wrap elastic dar nu prea mai vrea sa stea in el...in carut inca iesim cu landoul, la partea sport probabil dupa 5 luni vom trece. Sper sa fie doar o etapa pana descopera altceva
    . .

Inregistrat
    21.09.2011

Citat Postat de laura23 Vezi mesajul
    Si Darius face la fel . Eu il mai las sa ma tina de un deget si sa se ridice pana poate el, fara sa-l trag. Sau il pun pe burtica sa se uite in jur, asta daca nu se intoarce el de unul singur. De multe ori il las in patut si il gasesc in cele mai diverse pozitii ca habar nu am cum a ajuns asa ). Afara de 2 zile iesim in manduca, pana acum foloseam wrapul.
    Eu ma bucur ca e energic si are vointa sa incerce, chiar daca inca nu reuseste eu il incurajez fara sa-l fortez. Progreseaza foarte frumos si ma gandesc cat mai e pana merge de-a busilea si va sta in fundulet sigur va fi inainte de 6 luni ca toata lumea ne zicea ca ce bine isi tine capul (asta pe la 6-7 saptamani), inclusiv pediatra.

Sunt printisorul lui Mami si Tati, bebe: Darius Victor !!!

Inregistrat
    08.07.2010

Cine spune ca nu a fost gelos niciodata, vrea de fapt sa spuna ca, nu a iubit niciodata!

Pagina 945 din 945 PrimulPrimul ... 445845895935943944945

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us