Pagina 1060 din 1060 PrimulPrimul ... 6056096010101050105810591060
Rezultate de la 8.473 la 8.478 din 8478

Subiect: Indemnizatie pentru cresterea bebelusului

Inregistrat
    27.08.2014

Implicit Re: Indemnizatie pentru cresterea bebelusului

Buna fetelor! Eu mi am depus in acelasi timp atat pt indemnizatie cat si pt alocatie in iulie. Azi am primit plic cu decizia pt aprobarea indemnizatiei specificand suma pe care o voi primi. Nelamurire. In suma aceasta intra si alocatia de 200 de lei sau asta vine separat? Si daca aceasta suma vine separat, de cand vine, din urmatoarea luna de dupa nastere? Am optat pentru card. Si din cate observ intra mai tarziu pe card decat prin posta din discutiile voastre. Mc. Astept raspuns

Inregistrat
    19.08.2008

Citat Postat de mir_ela Vezi mesajul
    Buna fetelor! Eu mi am depus in acelasi timp atat pt indemnizatie cat si pt alocatie in iulie. Azi am primit plic cu decizia pt aprobarea indemnizatiei specificand suma pe care o voi primi. Nelamurire. In suma aceasta intra si alocatia de 200 de lei sau asta vine separat? Si daca aceasta suma vine separat, de cand vine, din urmatoarea luna de dupa nastere? Am optat pentru card. Si din cate observ intra mai tarziu pe card decat prin posta din discutiile voastre. Mc. Astept raspuns
    respectiva suma reprezinta doar indemnizatia. pe langa aceasta vei primi si alocatia de 200 de lei (pentru alocatie eu nu am primit nicio comunicare acasa).
    In ceea ce priveste data la care intra indemnizatia, depinde de oras si de banca. Eu in general (la BCR, in Bucuresti), am primit in jurul datei de 14, iar la posta am inteles ca vin mai tarziu de aceasta data.

Inregistrat
    27.08.2014

Merci olgutza26.

Ieri am primit si eu niste bani, 3 luni de indemnizatie, dar banii de alocatie nu, si doar am depus in acelasi timp dosarul pentru ambele. Intra mai tarziu, nu intra cumulat?

Va salut cu drag fetelor,
    Din luna septembrie am intrat in concediul prenatal,am nascut pe 10.10 iar postnatal am pana pe 31.12.
    Din ce stiam eu pe pre/postnatal trebuia sa iau 85%din media ultimelor 6 luni sal brut minus impozit CAS.Ei bine asa s-a intamplat in prima luna,septembrie,apoi am luat din ce in ce mai putin.Pe nov am primit cu aprox 300 ron mai putin.am intrebat la resurse si mi-a trimis mail cu raspuns fiarte scurta,Scade.
    De ce scade nu mi-a spus.Salariul meu nu s-a modificat in ultimele luni si nici medical ju am avut.
    Stiti cumva daca este corect asa?indemnizatia scade?nu este fixa?nu mai inteleg nimic.
    Ma puteti ajuta cu un text de lege,ceva pe care sa-l trimit la resurse.

Inregistrat
    09.03.2008

Citat Postat de kri.2013 Vezi mesajul
    Va salut cu drag fetelor,
    Din luna septembrie am intrat in concediul prenatal,am nascut pe 10.10 iar postnatal am pana pe 31.12.
    Din ce stiam eu pe pre/postnatal trebuia sa iau 85%din media ultimelor 6 luni sal brut minus impozit CAS.Ei bine asa s-a intamplat in prima luna,septembrie,apoi am luat din ce in ce mai putin.Pe nov am primit cu aprox 300 ron mai putin.am intrebat la resurse si mi-a trimis mail cu raspuns fiarte scurta,Scade.
    De ce scade nu mi-a spus.Salariul meu nu s-a modificat in ultimele luni si nici medical ju am avut.
    Stiti cumva daca este corect asa?indemnizatia scade?nu este fixa?nu mai inteleg nimic.
    Ma puteti ajuta cu un text de lege,ceva pe care sa-l trimit la resurse.
    nu scade cu 300 lei..poate scadea pt ca se calculeaza in functie de nr zilelor lucrartoare din fiecare luna dar in nici un caz nu ajunge la 300 lei..sau poate doar daca ai avut un salariu foarte mare...atunci si suma pe zi e mare si se poate ajunge la 300 lei.hai ca o sa caut legea,ca si eu am avut problema asta
    http://www.drepturile-gravidelor.ro/...de-maternitate poate te ajuta
    Ultima editare de corry_biggy : 08.12.2014 17:55:46
    fii tu insuti,iar daca acest lucru nu e de ajuns pt cineva,atunci acel cineva nu e de ajuns pt tine...

Inregistrat
    12.01.2009

Mamici am si eu o nelamurire, am un apartament pe care intentione z sa-l inchiriez..aveti idee daca inregistrarea contractului la administratia financiara imi va afecta indemnizatia pt cresterea copilului? Sunt in cic pana in oct. Ms

Pagina 1060 din 1060 PrimulPrimul ... 6056096010101050105810591060

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us