Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 29

Subiect: Cum Suportam Cand Soacra Ne E Sefa La Serviciu?

Inregistrat
    10.06.2008

Implicit Re: Cum Suportam Cand Soacra Ne E Sefa La Serviciu?

Citat Postat de ANGELCORY Vezi mesajul
    Ai dreptate. Dar dupa cum am mai spus nici nu mi-am dat seama cum am intrat in asta. Sunt sigura k nu va fi de bine. Dar nu pot da inapoi. . dar incerc sa vad doar partile pozitive. daca nu mrege treaba o sa plec in alta parte.

Nu trebuie sa pleci pe premiza ca nu va veti intelege pt ca atunci sigur nu v-a iesi nimic constructiv.İncearca sa te comporti normal,tu iti faci treaba ta si numai in cazul in care chiar se poarta urat sau va razboiti atunci poti incepe sa iti cauti de lucru.Poate ca nu este asa cum ne-am dat noi cu parerea,poate ca femeia chiar vrea sa te ajute in cariera..cine stie..oricum va fi iti doresc mult noroc

Inregistrat
    02.04.2008

Citat Postat de cosicel Vezi mesajul
    Haide mai ca nu e asa tragic!
    Doar nu s-o apuca sa te barfeasca la serviciu!
    Si nici mizerii n-o sa-ti faca, ca pana la coada, conteaza si pt ea ca fii'su s-o duca bine, si apoi, banuiesc ca-i o femeie dezghetata la minte daca a ajuns in postul ala!
    Nu e tragic. Ai dreptate. Si vad partile pozitive. Dar.... am totusi o retinere.Bineinteles ca nu o sa-i spun ei, o sa fac sa fie totul normal. Sper doar sa gandeasca si ea normal si sa stie sa faca diferenta dintre relatia profesionala si cea de serviciu. Si va spun ca nu stie. Si fiul ei lucreaza in aceeasi firma , dar la alta agentie. Il suna la 5 minute dupa ce ajunge acasa de la servici, sambata, duminica, in concediu . Numai de munca vb. Intervenea in viata nostra privata intr-un mod obraznic. isi face impresia ca si acasa ii este sefa. Chiar si fiul ei a vrut sa plece din firma pe acest motiv. Incerc sa fac un plan sa nu o las sa -mi managerieze viata dupa ora 5 cand se inchide banca. Cam astea sunt nedumeririle mele. Dar asta e. Eu am ales pana la urma . Merg mai departe sa vedem ce ne rezerva viitorul. Pupici si ms de sfaturi.

Inregistrat
    02.04.2008

Citat Postat de Hanu Vezi mesajul
    Eu daca as fi in locul tau nu mi-as face atatea probleme. Mi-as face un plan in schimb. Poate ca soacra ta are niste cunostinte profesionale de care poti sa beneficiezi. Incearca sa stai o perioada de 6 luni, indiferent de atitudinea celor din jur. In timpul asta incearca sa acumulezi cat mai mult.
    Dupa care, in cazul ca e totul ok, nu ai decat sa ramai. Daca nu, parca altfel iti gasesti un nou job cu un bagaj de cunostinte mai mare si plecand de la un salariu foarte frumusel.

Asa ca bafta!
    Da ai dreptate. Asta este consolarea mea.Experienta pe care o voi acumula si posibilitatile pe care m-i le va oferi postul pe care o sa lucrez.

Citat Postat de ANGELCORY Vezi mesajul
    Da ai dreptate. Asta este consolarea mea.Experienta pe care o voi acumula si posibilitatile pe care m-i le va oferi postul pe care o sa lucrez.
    Bafta!

si de curiozitate, la ce banca lucrezi de se inchide la ora 5?

Inregistrat
    02.04.2008

Citat Postat de Hanu Vezi mesajul
    Bafta!

si de curiozitate, la ce banca lucrezi de se inchide la ora 5?
    La cec bank. Si eu sunt curioasa de ce ti se pare haios?

Inregistrat
    08.10.2006

nu mi se pare asa o tragedie sa lucrezi cu soacra,altele stau in casa cu soacra ani de zile....daca e un job bun de ce nu!eu as incerca...daca nu merge nu esti obligata sa stai!bafta

Inregistrat
    13.02.2009

asta mi-ar mai lipsi....sa-mi fie sefa, eu nici nu stau cu ea si e o nenorocita dar so mai vad in fiecare zi. dar pot sa stau linistita nu-mi va fi niciodata sefa pt ca in primul rand nu are pregatirea necesare pt a fi sef cuiva...ups....de fapt nu are nicio pregatire!...sa nu credeti ca sunt rea dar femeia asta nu merita nimic!
    Ultima editare de Larisa1982 : 01.06.2009 18:29:38

Mmmm...interesante subiecte pe aici
    Soacra mea nu mi-e sefa dar mama fostului logodnic (am fost 7 ani cu el si deci o pot considera o fosta soacra) mi-a fost si sefa la serviciu. Ne-am inteles bine si imi placea foarte mult sa o ajut. Pacat ca odata cu renuntarea la fiul ei am fost nevoita sa renunt si la serviciu. Asa cum va asteptati...urmatoarea nora...acelasi fiu si acelasi job (aproape acelasi, tot in acelasi birou)

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us