Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122
Rezultate de la 169 la 176 din 176

Subiect: Dobrun

Inregistrat
    23.05.2010

Implicit Re: Dobrun

Buna fetelor

Sunt si eu o miresuca care va avea nunta la Dobrun anul acesta. Din cate am citit pe forum pana acum...nu e de bine. O prima concluzie a mea ar fi ca, daca se depaseste nr de invitati cu mult fata de cati programeaza fiecare (sa zic eu anunt 150 si vin 180) automat e necesar inca 1 chelner (cam asa e, unul la 20 de persoane) si atunci e de inteles ca trebuie si platit. Sper sa nu gresesc. Eu am dat deocamdata o suma mai mica drept acont pt ca pana la data respectiva sa achitam intreaga suma....pe factura scrie doar" rezervat sala". Sper sa ajung in curand cu restul de bani si voi scrie apoi tot ce tratez cu ei. UUUffff am emotii dupa cate am citit pe aici.
    Va doresc spor in toate si bani multi...ca e nevoie

Inregistrat
    12.07.2008

Implicit Re: Nunta la Dobrun

Citat Postat de Deiu Vezi mesajul
    pai asa zic si eu - dar uite miresicile au postat anterior ca li s-au mai cerut bani in plus - de asemenea chestii am mai auzit si din alte surse si eu ii spun nesimtire sau mai bine zis o buna modalitate de ciupeala spre marea parvenire ...
    Nici eu nu am platit nimic suplimetar pentru ospatari in afara de acont. Tot in acont au fost incluse si arcada, stalpisorii de la intrare, vazele, oglinzile si husele(pe astea nu le-am vrut).

Inregistrat
    12.07.2008

Citat Postat de andreea_adi Vezi mesajul
    Buna fetelor

Sunt si eu o miresuca care va avea nunta la Dobrun anul acesta. Din cate am citit pe forum pana acum...nu e de bine. O prima concluzie a mea ar fi ca, daca se depaseste nr de invitati cu mult fata de cati programeaza fiecare (sa zic eu anunt 150 si vin 180) automat e necesar inca 1 chelner (cam asa e, unul la 20 de persoane) si atunci e de inteles ca trebuie si platit. Sper sa nu gresesc. Eu am dat deocamdata o suma mai mica drept acont pt ca pana la data respectiva sa achitam intreaga suma....pe factura scrie doar" rezervat sala". Sper sa ajung in curand cu restul de bani si voi scrie apoi tot ce tratez cu ei. UUUffff am emotii dupa cate am citit pe aici.
    Eu zic ca poti sa stai linistita. Trebuie sa discuti clar cu cei de la restaurant sa vezi dinainte in ce conditii trebuie sa mai platesti in plus pentru ospatari. In mod normal acontul se plateste in functie de numarul de persoane pe care estimezi ca o sa le ai la nunta.
    In ceea ce priveste sala:e mare, nu se simte miros de fum de tigara,nu se incalzeste exagerat de tare vara, este loc suficient pentru dans, acustica e foarte buna, mancarea la fel, personalul a fost tot timpul pe faza.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andreea_adi Vezi mesajul
    Buna fetelor

La bugetul unei nunti, cred ca ultima problema ar fi nr de chelneri

buna sunt o viitoare miresica pe 2010 .
    o sa avem nunta la anul in vara si logodnicul meu vrea sa face la dobrun
    ce ziceti este o sala buna? toate privintele ?
    sper ca nu deranjez ca sunt miresica in 2012

Inregistrat
    12.07.2008

Citat Postat de ioana_laura24 Vezi mesajul
    buna sunt o viitoare miresica pe 2010 .
    o sa avem nunta la anul in vara si logodnicul meu vrea sa face la dobrun
    ce ziceti este o sala buna? toate privintele ?
    sper ca nu deranjez ca sunt miresica in 2012
    Nu deranjezi! Eu am scris cu 2 posturi inainte parerea mea despre sala, nu o mai repet.
    Nu ai fost la nicio nunta la dobrun? Asa e cel mai simplu sa iti dai seama daca iti place sau nu sala.

Am vazut ceea ce ai scris si cred ca la sfarsitul lunii mergem si noi sa vorbim sa vedem despre ce este vorba. Acontul trebuie dat tot atunci ?credeti ca o sa mai gasesc liber pe 30.06.2012? Ptr ca inainte este post si numai din 30.06 se poate.
    La nunta la dobrun nu am fost din pacate dar am auzit ca este o sala destul de maricica si ai vizibilitate la toti invitatii si au rig de dans mare acum cred ca mai ramane sa mergem si sa vedem cum sta treaba

buna fetelor
    am fost la dobrun si am ramas uitmit de felul cum au vb doamnele de acolo cu noi nici nu ma ast sa vb asa de indiferent cu noi
    dar ...........cred ca deja stiu ca la oamneni le place si se culca pe o ureche.
    noua ne-au spus de acont 2000 ron si acolo se include arcada de la intrare si imbarcatul meselor
    de ospatari nu ne-au zis ca cica nu e treaba ca se ocupa ei...
    daca mai vreti sa stit ceva eu va raspund am fost la dobrun de o saptamana asa ca va raspund cu drag
    o zi buna

Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us