Pagina 104 din 104 PrimulPrimul ... 45494102103104
Rezultate de la 825 la 829 din 829

Subiect: De ce nu ma "cere"?

Inregistrat
    06.10.2012

Implicit Re: De ce nu ma "cere"?

obs ca multe dintre voi isi incep relatia de mici si nici gand de maritis ...asta pana la o anumita varsta cand se schimba totul . Ce dragutzzzzzzzzzzza e dragosteaaa :X:X:X:X:X

Inregistrat
    06.10.2012

Citat Postat de anaid.diana Vezi mesajul
    Ce greu este cand mirii nu se pun de acord cu cerutul ssau chiar cu casatoria in sine. Eu am vorbit cu El de la inceput si am stabilit ca atunci cand vom simti amandoi vom face pasul asta. Si s-a intamplat sa simta el primul iar eu sa ma conformez pentru ca mi-a vorbit prea frumos despre asta.
    auci si ce ai facut in privinta asta? nu vad graba asta de a se vb de nunta, toate la timpul lor daca e bine , daca nu nu...

Inregistrat
    29.10.2012

Noi eram impreuna de cinci ani si el nu dadea nici un semn ca ar vrea sa ne casatorim. Asa ca, atunci cand s-a ivit o ocazie ca eu sa plec din tara la un curs de specializare ptr 1 an am spus 'PLEC'. La 1 luna a venit dupa mine si m-a cerut, in cel mai romantic mod posibil.... Cred ca uneori e valabila replica aceea ''nu sti ce ai pana cand nu mai ai''...

Inregistrat
    21.11.2013

se face la momentul potrivit...at cand simte...nu e usor pt un barbat s fca asta

Inregistrat
    12.09.2013

Citat Postat de loredana2014 Vezi mesajul
    se face la momentul potrivit...at cand simte...nu e usor pt un barbat s fca asta
    La mine din pacate nu a fost chiar cum ma asteptam
    Adica noi inca din primele luni vorbeam de casatorie, si i-am zis de multe ori cam cum a-si vrea eu sa fie acel moment, in schimb inelul a venit dupa vreo 4 ani si un pic de relatie, dar si atunci m-a luat cu el la magazin sa imi aleg eu ce vreau si ce imi place. Deci nu a fost deloc romantic. Oricum cand am ajuns acasa l-am pus sa se aseze in genunchi si sa ma ceara, asa ca sa nu fie chiar asa se momentul :d
    De pregatiri ne-am apucat abia anul asta prin primavara, deci nu a fost problema ca a venit asa tarziu inelul :d

Pagina 104 din 104 PrimulPrimul ... 45494102103104

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us