Pagina 2 din 43 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 337

Subiect: Cand isi baga altul coada mai mult decat e cazul!

Implicit Re: Cat se implica parintii?

Citat Postat de Raza_de_soare Vezi mesajul
    Da-mi un link si pun.M-am inspirat din lista postata de o miresica tot pe forumul asta, doar ca am extins-o cat am putut de mult, astfel incat sa cuprinda absolut totul privitor la nunta, prezent, trecut si viitor!
    Ai putea pune aici?!
    http://www.miresici.ro/showthread.php?t=51&page=46

Oricum o astept si eu cu interes . Multumim

Raza_de_soare Guest

Citat Postat de Hanu Vezi mesajul
    Ai putea pune aici?!
    http://www.miresici.ro/showthread.php?t=51&page=46

Oricum o astept si eu cu interes . Multumim
    Sigur...hai ca o postez la linkul de mai sus!

Inregistrat
    10.01.2007

Citat Postat de juliejolie Vezi mesajul
    Ideal e sa se implice cu bani, si fara prea multe idei si sugestii.
    Dar depinde de fiecare, unii sunt constienti ca e nunta copiilor, nu a lor, deci ii lasa sa se organizeze ei. Mi se pare ideal asa, dar nici sa fie pe post de musafiri la nunta...
    Daca nu se implica, inseamna ca asteapta sa le sugerati voi cu ce sa va ajute, de ce anume sa se ocupe!
    faceti o lista mare cu tot ce mai trebuie pus la punct si impartiti-va treburile/cheltuielile in asa fel incat sa le acoperiti pe toate!
    Spor la pregatiri!!
    Asa ar trebui dar de exemplu si parintii mei si parintii sotului meu nu se implica de nici un fel,doar ne streseaza.
    Nu exista vre-un leac pt asta?Ca le-as da cu placere

Inregistrat
    29.05.2007

Noi le-am zis de la inceput parintilor nostri ca nu acceptam de la nimeni niciun fel de ajutor material. Nu vrem sa auzim mai tarziu discutii sau reprosuri din partea nimanui (stiti cum e... ca parintii baiatului au dat mai mult, ca parintii fetei nu stiu ce-au facut.. bla bla) Vrem sa ne facem nunta noi doi chiar daca ne va fi foarte greu.
    Simplul fapt ca parintii nostri exista si ne sprijina moral, conteaza mai mult decat orice altceva. Se implica in tot ceea ce facem, ne sfatuiesc, ne ajuta... dar intotdeauna ne lasa pe noi sa luam deciziile.
    In plus am hotarat ca parintii sa nu plateasca meniul la restaurant.

Inregistrat
    10.01.2007

Citat Postat de Katy Vezi mesajul
    Noi le-am zis de la inceput parintilor nostri ca nu acceptam de la nimeni niciun fel de ajutor material. Nu vrem sa auzim mai tarziu discutii sau reprosuri din partea nimanui (stiti cum e... ca parintii baiatului au dat mai mult, ca parintii fetei nu stiu ce-au facut.. bla bla) Vrem sa ne facem nunta noi doi chiar daca ne va fi foarte greu.
    Simplul fapt ca parintii nostri exista si ne sprijina moral, conteaza mai mult decat orice altceva. Se implica in tot ceea ce facem, ne sfatuiesc, ne ajuta... dar intotdeauna ne lasa pe noi sa luam deciziile.
    In plus am hotarat ca parintii sa nu plateasca meniul la restaurant.
    Da e bine si asa,dar macar pe voi va sprijina moral

Raza_de_soare Guest

Citat Postat de Monny Vezi mesajul
    Asa ar trebui dar de exemplu si parintii mei si parintii sotului meu nu se implica de nici un fel,doar ne streseaza.
    Cianura, mercur, somnifere, vodca cu diazepam!Sau poate kiar sedinte la psihoterapeut:"dom'le ne stresam copiii excesiv"!

Inregistrat
    17.04.2007

Citat Postat de Monny Vezi mesajul
    Una dintre miresici spunea la un moment dat ca pentru chestii de genul asta exista doar recycle bin, delete! Cam asta vreau sa iti spun si eu. Incearca sa iti expui punctul de vedere... sa fie clar ca se va face asa cum vrei tu si ei daca nu vor sa va sprijine, macar sa nu va mai enerveze... te pup, sper sa decurga totul bine si spor la pregatiri.

Inregistrat
    15.11.2006

Citat Postat de Raza_de_soare Vezi mesajul
    Cianura, mercur, somnifere, vodca cu diazepam!Sau poate kiar sedinte la psihoterapeut:"dom'le ne stresam copiii excesiv"!

Ti-am mai spus ca nu esti sanatoasa nu ?!
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Pagina 2 din 43 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us