Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 26

Subiect: Machiajul si coafura in Urziceni

Inregistrat
    01.03.2009

Implicit Re: Miresici din Slobozia, jud Ialomita

Eu o sa ma coafez si machiez la Slobozia ptr ca alta varianta nu prea exista...
    Mi-ar fi placut la Bucuresti, dar este prea departe si intr-o zi calduroasa de vara s-ar putea sa fie destul de greu, avand in vedere si traficul spre mare.
    Ii poti spune nasei tale sa intrebe despre coaforul din centrul orasului...
    Eu m-am coafat acolo la diferite ev. si am fost multumita. Mai greu este cu machiajul...nu vreau sa fie prea incarcat si fetele de acolo din cate am inteles au obiceiul de a incarca.
    Spor la pregatiri miresici de Slobozia.

Inregistrat
    20.02.2009

Si eu tot in Slobozia fac nunta...la Zahana. E cineva care a mai avut nunta acolo de curand?

In privinta machiajului v-o recomand calduros pe Luiza Stere, are un salon de cosmetica si intretinere in blocul K1, cel de langa actuala Piata mica. Ma rog, se pricepe extraordinar de bine, a facut si o gramada de cursuri.
    In ceea ce priveste coafura, sunt tare dezamagita...nu am fost niciodata multumita de ceea ce am obtinut de la vreuna din coafezele din Slobozia. Nu pretind ca le-am testat pe toate, dar ce am incercat a fost un mare esec. Drept urmare, am vorbit cu un tip..."hairstylist" din Bucuresti si va veni sa ma coafeze la Slobozia in ziua nuntii.

Inregistrat
    01.05.2008

Buna fetelor. Noi o sa avem nunta in septembrie in slobozia. Norocul nostru este ca amandoi suntem din slobozia (de fapt noi acum locuim in bucuresti).

In privinta coaforului eu am fost anul trecut la doua nunti in slobozia si am fost la coafor (tot acolo merg si la nunta) undeva pe langa tribunal (pe la sanepid - in spatele magazinului avicola).

P.S. Masina din poza trei din pacate nu e a mea
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    10.03.2009

Buna miresici din Slobozia!
    Tot acolo imi voi aranja si eu parul pentru nunta!
    Am facut deja rezervarea!
    Mai e putin timp pana la nunta, dar mai am foarte multe lucruri de pus la punct!!

Inregistrat
    20.11.2008

Citat Postat de fragolita Vezi mesajul
    Buna miresici din Slobozia!
    Tot acolo imi voi aranja si eu parul pentru nunta!
    Am facut deja rezervarea!
    Mai e putin timp pana la nunta, dar mai am foarte multe lucruri de pus la punct!!
    Unde, la coaforul de langa tribunal? si machiajul? Mergi si la proba inainte? Astept pozici cu coafura. Eu am nunta la 2 sapt dupa tine (si vad ca si la aceeasi biserica) si inca nu stiu unde sa ma coafez

Inregistrat
    10.03.2009

Citat Postat de nicora Vezi mesajul
    Unde, la coaforul de langa tribunal? si machiajul? Mergi si la proba inainte? Astept pozici cu coafura. Eu am nunta la 2 sapt dupa tine (si vad ca si la aceeasi biserica) si inca nu stiu unde sa ma coafez

Da, eu merg la coaforul de langa tribunal (de fapt, in spate la avicola - vizavii de sanepid).... De machiat nu stiu exact daca ma voi machia tot acolo ptr ca nu suport sa ma machieze cineva.... dar o sa vad cand merg sa-mi fac coafura de proba (pe la inceputul lunii mai). Eu am mai fost acolo si am fost foarte multumita de fata care m-a coafat (mi-a recomandat-o si mie cineva anul trecut). Mai vorbim! Pa pa! Si spor la pregatiri in cazul in care te-ai apucat de ele... (cred ca da)

Inregistrat
    13.07.2009

Implicit Re: Machiajul si coafura in Urziceni

Buna,

As vrea sa va intreb, la coaforul de langa Sanepid.. Avicola.. la cine v-ati coafat? si felicitari Danei pentru nunta frumoasa pe care a avut-o si mai ales pt bebe !! , sau la cine va duceti sa va coafati? v-a fost recomandat cineva anume?
    Eu nu m-am mai coafat de f mult timp in Slobozia pentru ca prefer sa ma fac singura acasa si arata mult mai frumos si mai natural.. insa pentru nunta ma gandesc ca este mai bine sa apelez la o coafeza .

Eu as vrea sa am parul desprins si cat mai natural.. insa nu stiu la cine sa apelez, in afara de coaforul acesta de langa Sanepid, de Carmen de la Elisse ce parere aveti? sau de Ionela de pe Cuza Voda, Free Style parca se numeste.. ?

Mersi mult!

Inregistrat
    13.07.2009

Implicit Re: Machiajul si coafura in Urziceni

Nu mai zice nimeni nimic despre coafezele din Slobozia?
    Need some help.. cu pareri si opinii proaspete.
    Tks!
    Ultima editare de oanlp : 11.03.2010 13:56:26 Motiv: nu am scris corect un cuvant :)

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us