Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 336

Subiect: cununia civila

Inregistrat
    29.09.2008

Implicit Re: cununia civila

Eu am vazut in Suceava la biserica si cununia civila si cea religioasa, foarte fain, rapid si fara imbulzeala cum e la Botosani ,cand se intalnesc miresele, dar am inteles ca te costa ceva in plus. Oricum eu ma interesez pt ca vreau tot la biserica si va spun.

Inregistrat
    29.09.2008

Totusi in Suceava se poate oficia cununia civila la biserica si diferenta e de 200 de lei in plus, in Botosani chiar nu se practica dat fiind ca nici parcare nu au acolo la casa cununiilor.

Inregistrat
    05.10.2006

la botosani e cea mai urata cladire posilbila cred, asta si din cauza amplasarii langa piata unde se stranga toti gura casca. oribil

Inregistrat
    29.09.2008

Citat Postat de aryanna Vezi mesajul
    la botosani e cea mai urata cladire posilbila cred, asta si din cauza amplasarii langa piata unde se stranga toti gura casca. oribil

Asta zic i eu si de asta vreau la biserica. Poate am sa reusesc totusi.

Inregistrat
    07.10.2008

Wink Re: cununia civila

Citat Postat de alezutza25 Vezi mesajul
    Asta zic i eu si de asta vreau la biserica. Poate am sa reusesc totusi.

cu putini banuti bagati in buzunar la of starii civile...sigur reusesti... dar in cladirea veche nu se mai tine? park am vazut o nunta iesind de acolo vara asta
    Viața este o poveste cu zâne care își pierd puterile magice atunci când creștem mari. - Robert Lalonde

Inregistrat
    29.09.2008

Cu cat timp inainte trebuie vorbit la cununia civila? Tot am zis ca merg dar nu stau in oras si numai nu am avut timp.

Inregistrat
    29.09.2008

Nu mai stie nimeni daca se poate face cununia civila la biserica sau nu? Eu chiar insist sa vreau totul la biserica si nu mi-a raspuns nimeni inca pozitiv.

Inregistrat
    17.06.2008

din cate stiu este putin cam greu, trebuie motive intemeiate, de genul imposibilitatii deplasarii la locul unde se oficiaza cununiile, din motive de sanatate, etc. poate daca cunosti pe cineva acolo unde trebuie s-ar putea rezolva...eu una nu am auzit (inca) situatii similare.

actele pentru cununie parca se depun cu 2 saptamani inainte si nu mai devreme. trebuie sa ne interesam exact ce acte si analize trebuie pregatite ca si alea la randul lor trebuie sa fie de actualitate, adica nu trebuie sa fie mai vechi de nu stiu cate saptamani sau zile chiar.

Citat Postat de alezutza25 Vezi mesajul
    Nu mai stie nimeni daca se poate face cununia civila la biserica sau nu? Eu chiar insist sa vreau totul la biserica si nu mi-a raspuns nimeni inca pozitiv.

Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us