Pagina 17 din 17 PrimulPrimul ... 7151617
Rezultate de la 129 la 131 din 131

Subiect: Biserici / manastiri din Vaslui

Inregistrat
    07.05.2010

Implicit Re: biserica sau manastire?

Citat Postat de Ralk Vezi mesajul
    Noi nu am intrebat direct preotul de bani si pe cineva care lucreaza la biserica respectiva. Nu stiu exact ce 'functie' avea pentru ca nu am vorbit eu personal. oricum Daca vine si cere nu cred sa fie prea mult. Tu cat ai dat? sau mai bine zis cat ti-a cerut?
    "Pentru sanatatea familiei ", nu mai stiu exact ca a dat nasu, oricum zic asa ca sunt si alte cheltieli la biserica decat plata la preot .

Inregistrat
    07.02.2012

Implicit Re: Biserici / manastiri din Vaslui

Buna!La ce Biserica din Vaslui imi sugerati sa ma cunun? va pup !

Implicit Re: Biserici / manastiri din Vaslui

Buna seara! Vin si eu cu o rugaminte la voi. Noi cand ne-am ales data pentru nunta, am consultat ca orice om, calendarul ortodox, de pe internet. Am ales data de 7 iunie 2014. Acum, dupa ce deja am dat avans pentru restaurant, muzica si foto (adica toate cele importante), am inteles ca nu se fac nunti atunci, ca este ajunul Rusaliilor. Logodnicul meu a vorbit cu preotul care am fi dorit sa ne cunune, i-a spus sa mearga la Episcopie pentru dezlegare. Doar ca dispensa costa 1000 lei (10 milioane vechi).

Rugamintea era, daca stiti vreun preot in Vaslui sau imprejurimi, mai indulgent, care ar vrea sa ne cunune atunci. Eventual, fara dispensa de 1000 lei, suma care mi se pare enorma.

Pagina 17 din 17 PrimulPrimul ... 7151617

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us