Pagina 3 din 29 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 225

Subiect: Restaurante in Piatra Neamt

Inregistrat
    31.07.2009

Exclamation Sugestie local

Buna ziua tuturor mireselor si viitoarelor mirese

Va scriu in speranta de a gasi un ajutor cit de mic. Sunt abia la primii pasi mici de sondare a netului in vederea organizarii mariajului de anul viitor, in septembrie sper.

Ne'am gindit la judetul Neamt pentru ca ar cam fi cam la jumatatea drumului pentru mine si logodnicul meu. Ca fiecare mire, mireasa, visam inca la o nunta de basm.

Idealul nostru este o locatie mai aproape de natura, ferita de aglomeratia oraselor, terasa. Cireasa de pe tort: sa fie linga apa.

Cum tinem sa fie in afara orasului, eventual intr-un sat, padure etc, m-am gidit la un complex turistic (care fiind cunoscute ar putea fi aglomerte, indisponibile, scumpe) sau la o "Casa" turistica care are spatiu de organizare a nuntilor. Deocamdata numarul invitaiilor este neclar, intre 100-200 persoane.

Cunoasteti ceva care s-ar apropia cit de cit de ideea noastra? Orice sugestie este binevenita.

Multumesc.
    Adina

Inregistrat
    28.11.2008

Implicit Re: Nunta la restaurantul Cental, salon Mic dejun, Piatra Neamt

Am avut acum 2 luni nunta la Central, salonul mic. A iesit superb pentru ca ne-am zbatut f mult. Directorul este nou si-a schimbat toate regulile. Obliga mirii sa orneze cu firma Clipa, ceea ce nu e legal. Ei trebuie doar sa-ti sugereze. Mancarea, gramajul este foarte mic, comparativ cu anii precedenti. Nu ti se mai permite sa vii cu nimic, precum vin, tarie...etc. Pretzurile lor nu se justifica! Am fost la o nunta, la un hotel de 4 stele,saptamana trecuta, cu 4 feluri de mancare, farfuria pliina si fff bun meniul, 120 ron. La central meniu cu 3 feluri subtirele 150 ron ! ....

Va urez succes celor care aveti totusi nunta la Central.... personal n-as mai sfatui pe nimeni

Inregistrat
    04.07.2009

buna!!! eu inca nu am facut nunta,dar e planuita pt la anul....iubitul meu vrea la central insa eu am anumite suspiciuni..........ma gandesc ca nu va iesi bine.......nu imi place formatia de la central .........ma bucur ca gasesc persoane care au facut nunta la central si pot afla diferite informatii.........
    nu stiu.......eu nu prea vreau la central.........

Thumbs up Re: Nunta la restaurantul Cental, salon Mic dejun, Piatra Neamt

Buna!Off....Toata lumea din Piatra Neamt vrea la Central?Mie mi se pare nejustificat: preturi mari, pretentii mari....
    Parerea mea este ca ei se bazeaza foarte mult pe faptul ca eu, intr-adevar, spatiu mare pentru nunti mari , de peste 200 de persoane.....Dar nu cred ca mancarea este atat de grozava pe cat se lauda ei.Mai mult e faima ca ai facut sau faci la Central.Plus ca, hai sa fim seriosi, si invitatii se pot lasa "impresionati" (unii chiar se sperie de-a binelea) de costurile pe care le implica o nunta acolo.
    Am fost de curand la o nunta acolo si nu mi s-a parut extraordinar.Iar pentru nunta mea, de la anul nu am ales nici Central, nici Ceahlua.Voi face la Perla, o locatie foarte draguta, cu mancare buna si muzica antrenanta.Acolo patronii sunt de treaba si se poate discuta cu ei, te lasa sa aduci si tu cate ceva si nici meniurile, nici muzica nu costa o avere.
    Personal, chiar sunt incantata de ceea ce am ales, mai ales ca am fost si am "verificat" mai multe locatii inainte de a alege.
    NUnti frumoase si zile fericite va doresc!

Inregistrat
    28.11.2008

Citat Postat de irina_maria_mitrofan Vezi mesajul
    Buna!Off....Toata lumea din Piatra Neamt vrea la Central?Mie mi se pare nejustificat: preturi mari, pretentii mari....
    Parerea mea este ca ei se bazeaza foarte mult pe faptul ca eu, intr-adevar, spatiu mare pentru nunti mari , de peste 200 de persoane.....Dar nu cred ca mancarea este atat de grozava pe cat se lauda ei.Mai mult e faima ca ai facut sau faci la Central.Plus ca, hai sa fim seriosi, si invitatii se pot lasa "impresionati" (unii chiar se sperie de-a binelea) de costurile pe care le implica o nunta acolo.
    Am fost de curand la o nunta acolo si nu mi s-a parut extraordinar.Iar pentru nunta mea, de la anul nu am ales nici Central, nici Ceahlua.Voi face la Perla, o locatie foarte draguta, cu mancare buna si muzica antrenanta.Acolo patronii sunt de treaba si se poate discuta cu ei, te lasa sa aduci si tu cate ceva si nici meniurile, nici muzica nu costa o avere.
    Personal, chiar sunt incantata de ceea ce am ales, mai ales ca am fost si am "verificat" mai multe locatii inainte de a alege.
    NUnti frumoase si zile fericite va doresc!

Legat de Perla....gusturile nu se dicuta.. Personal spatiul pt dans mi se pare foarte mic din experientele. Iar formatia... tine sa cante multa populara si daca nu specifici fara manele mai ai surpriza placuta sau neplacuta sa-ti cante pe la orele diminetii melodii din genul asta. ...succes

Implicit Re: nunta in Piatra Neamt

Citat Postat de alinamanole_81 Vezi mesajul
    Buna . Eu am nunta in 2010 in piatra neamt? nu a facut nimeni de pe forum nunta in judetul neamt , pentru ca as dori niste informatii in ceea ce priveste restaurantul , biserica etc...
    Buna.Eu sunt din Piatra Neamt si voi AVEA nunta ca si tine, anul viitor, dar in septembrie.Ce te intereseaza mai exact?Eventual lasa-mi un mesaj privat si poate te pot ajuta.

Citat Postat de coraeu Vezi mesajul
    Legat de Perla....gusturile nu se dicuta.. Personal spatiul pt dans mi se pare foarte mic din experientele. Iar formatia... tine sa cante multa populara si daca nu specifici fara manele mai ai surpriza placuta sau neplacuta sa-ti cante pe la orele diminetii melodii din genul asta. ...succes
    Foarte adevarat, gusturile nu se discuta.Dar si ele pot fi bazate pe fapte reale.Sau nu.Depinde....
    Nu stiu care era situatia la nunta la care ai fost tu(daca asta era "experienta" despre care spuneai), dar sunt nunti si nunti.Adika mi s-a spus ca maximul capacitatii localului este undeva in jur de 180 de persoane, dar nu e neaparata nevoie sa fie atatia invitati.
    Ce imi poti spune despre meniu?Si despre decorarea salii, in cazul in care stii...
    Merci!

Citat Postat de alina_neamt Vezi mesajul
    buna!!! eu inca nu am facut nunta,dar e planuita pt la anul....iubitul meu vrea la central insa eu am anumite suspiciuni..........ma gandesc ca nu va iesi bine.......nu imi place formatia de la central .........ma bucur ca gasesc persoane care au facut nunta la central si pot afla diferite informatii.........
    nu stiu.......eu nu prea vreau la central.........
    Buna,

Si eu imi voi face nunta la Central in Piatra Neamt la anul. Nu stiu de unde ai tu informatii despre acest local, de unde stii ca nu iti place formatia sau de ce ai suspiciuni ca nu va iesi bine. Nunta TA iese asa cum vrei TU si punct. Eu sunt din Piatra dar locuiesc in Bucuresti, iar parte din joblul meu implica organizarea de evenimente deci am niste asteptari foarte foarte ridicate de la modul cum va iesi nunta mea deci am asteptari ridicate si de la furnizorii pe care ii aleg.
    • Incepem cu sala: Pot sa va spun ca m-am dus cu inima tare stransa sa vorbesc cu diversi " sefi / patroni" in Piatra. Eu urasc prostia si neprofesionalismul si de asta imi e cel mai frica, sunt 2 lucruri care iti pot face un eveminemt varza, de aceea ii apreciez pe cei de la Central. De la alte localuri am primit raspunsuri de genul " om vedea atunci, pai mai e un an, veniti voi cu avansul si ... apoi negociem ce si cum. Mai dati si voi ceva acolo .. si tot asa" la intrebarea daca in costul meniului intra si plata chelnerilor am primit cel mai tare raspuns ever " pai ce la restaurant cand mananci nu lasi si tu acolo o atentie, asa e si aici, noi ii platim dar grosul il asteapta de la voi, in plus sfatul meu ar fi sa il dati inainte ca sa fie si ei mai atenti" Suneti socate? imaginati-va fata mea si ... va rog sa luati in considerare faptul ca nu am mers la cine stie ce cazaturi de localuri.
    • Agentia: Ce-i drept Centralul iti trece in contract ca trebuie sa lucrezi cu Clipa, eu din start am respins ideea si asta din cauza ca incalca ori ce fel de reguli ale concurentei. I-am spus domnului de acolo ca eu voi cere 3 oferte de la 3 agentii si care oferta va fi cea mai buna atat la bani cat si la calitate va castiga. Domnul cu un profesionalism rar intalnit in randul "paronilor de neamt" a fost de acord dar ... m-a asigurat ca Clipa va castiga.
    • Meniul: nu l-am discutat pentru ca pana la anul mai e, insa am ridicat subiectul chestiilor aduse de noi si sa-u dovedit a fi destul de receptivi.
    As vrea sa revin putin la agentia Clipa pentru ca am tot auzit diverse.
    Ca sa intelegeti cam cat sunt de maniaca cu perfectiunea cu fix 1 an si 2 luni inainte de eveniment am contactat 3 agentii. Un mail politicos in care le-am dat un fel de brief cu toate informatiile despre mult-prea-minunata nunta si in care ii rugam sa ma ajute cu o lista de preturi si cu cateva poze de la nuntile pe care le-au organizat. De la mailul respectiv au trecut 3 saptamani, singura agentie care a raspuns a fost Clipa. Mi-a trimis fata de acolo niste poze care m-au lasat masca, sincer nu ma asteptam ca o agentie din Piatra Neamt sa poata face asa ceva. Ce-i drept eu am tot intrat pe site-urile agentiilor si m-am crucit de cate comunisme am vazut. Abia acum am inteles de ce Centralul ii recomanda pe ei, pentru ca sunt profesionisti si pentru ca in felul acesta isi pot pastra numele de " local select".

Asadar nu stiu de unde aveti acestei idei / informatii insa cred cu tarie ca daca vrei ceva cu adevarat se poate rezolva trebuie doar sa stii sa pui problema. Nu va mai luati numai dupa ce spune lumea si numai dupa zvonurile din targ, in anul crizei totul este negociabil absolut totul.

Ma bucur ca suntem mai multe pe forumul de Neamt ca deja incepusem sa ma simt aiurea

Pagina 3 din 29 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us