Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 267

Subiect: Restaurant Capitol

Inregistrat
    29.08.2006

Implicit Re: Restaurant Capitol

Citat Postat de bobitza Vezi mesajul
    woooow este superb in interior , multumesc pt informatii
    cu placere ce nu ai vazut in poze , dar iti pot spune eu : toaletele arata ft bine, chelnerii sunt bine instruiti, singurul minus - ringul de dans. cam mic pt capacitatea restaurantului (ma refer la sala de la parter, adica cea mare).

Inregistrat
    07.08.2008

Fetelor si eu am auzit de Capitol de la o colega ce are nunta la anul. Ea mi-a zis ca meniul anul asta ar fi cam 105-110 RON. Deci nu f mult, mai putin decat in centru. Mi se pare f frumoasa sala. Noi deja am dat arvuna si am vrut si ceva mai in centru pentru colegii din Bucuresti. Dar sincer, arata super si e nou facut. Nu poate sa fie decat fff frumos. Asa ca go for it.
    Per aspera ad astra

Citat Postat de bobitza Vezi mesajul
    Daca reusesti sa afli mai multe detalii gen capacitate sali, cost meniu m-ar interesa si pe mine si eu auzisem de el dar nu stiam exact unde se afla
    Eu am trecut pe acolo sambata si am vazut un aperitiv care arata foarte frumos - era aranjat cu foarte mult bun gust. De asemenea pe masa erau si niste platouri cu fructe foarte deosebit aranjate. Sincer din ce am mai vazut acolo am ramas placut impresionata de atmosfera si aranjamente.

Doamna care este patroana acestor locatii are foarte mult bun gust lucru vizibil de asemenea din amenajarea interioara a acestor locatii.

Sper sa aflu mai multe informatii si sa le impartasim.

Ar mai fi ceva, am vazut niste aparate proiectoare de luminite care erau utilizate pentru ringul de dans.

Pupici si sa aveti spor la pregatiri.

Eu sunt la cautarea formatiei si imi este foarte greu sa ma decid.

Inregistrat
    08.04.2008

buna
    eu tocmai mi-am facut rezervarea pentru acest restaurant sambata asta. mi-a placut asa de mult incat am schimbat data fixata initial pt marele eveniment, pentru ca nu era disponibila sala atunci.

am vazut doua sali - cea de la parter - care este decorata cu nuante de auriu, si era gata aranjata pt o nunta (cand am intrat au crezut ca suntem primii invitati si au dat drumul la muzica si cea pe care am rezervat-o - de la etajul trei.

despre cum arata nu mai comentez, s-a mai vorbit mai sus

pretul meniurilor era ok - varianta fara bauturi alcoolice (numai cafea, racoritoare & apa) costa 120RON iar cu bauturi (nu le mai stiu exact, dar erau destule) 150RON. Meniul parea destul de bogat, ceea ce m-a nemultumit este ca nu sunt mentionate cantitatile - dar am fost asigurati ca "nu au existat nemultumiri legate de acest aspect pana acum". Enfin...

presupun ca la cum arata restaurantul n-o sa se zgarceasca la mancare.

am mai stabilit cu ei ca daca vin invitati mai multi (in limite rezonabile - cam 10 pers, eu avand nunta mica, cam 80-90 de invitati) pot acoperi fara probleme, iar daca vin mai putini, nu platesc portiile neconsumate.

cam atat, deocamdata. revin cand am informnatii noi
    Ultima editare de anda_luiza : 15.10.2008 13:01:53

Inregistrat
    23.06.2008

Citat Postat de Madalyna_ro Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Cred ca ar trebui sa mai adaugam un restaurant in lista.
    Capitol care nu este doar un restaurant ci sunt 3 sali si in viitorul foarte apropiat 4 sali foarte frumoase.

Acest mesaj nu vreau sa fie privit ca o reclama. Eu sunt o viitoare mireasa de mai 2009 care sincer am fost foarte impresionanta de locatie. Eu mi-am schimbat restaurantul cand am vazut acesta locatie.- Aviz amatoarelor le pot ajuta cu rezervarea care am avut-o eu pentru mai 2009 la Regat.

Vedeti ca sa va convingeti. Este in trivale fostul club fitness GYM.

Va pup si astept cu nerabdare parerile voastre (mai ales cele negative).

Buna Madalyna ,

Si eu am nunta tot la Capitol pe 4 iulie 2009. La fel am facut si eu , am rezervat la Regat apoi am renuntat acolo si m-am mutat la Capitol.
    Eu am fost anul acesta la 2 nunti la Capitol ( la una in sala de jos , cea pe auriu , si la una in sala de la etajul 2 , cea pe visiniu).
    Eu am in sala visinie.Am rezervat din luna iulie , am inteles ca acum nu mai sunt locuri la nici una din cele 2 sali .
    Servirea, meniul si localul sunt extraordinare.Mie personal imi place mai mult decat la Castel sau la Regat.

Te pup si mai vb!!!

Inregistrat
    27.08.2007

Citat Postat de RUCU Vezi mesajul
    Buna Madalyna ,

Si eu am nunta tot la Capitol pe 4 iulie 2009. La fel am facut si eu , am rezervat la Regat apoi am renuntat acolo si m-am mutat la Capitol.
    Eu am fost anul acesta la 2 nunti la Capitol ( la una in sala de jos , cea pe auriu , si la una in sala de la etajul 2 , cea pe visiniu).
    Eu am in sala visinie.Am rezervat din luna iulie , am inteles ca acum nu mai sunt locuri la nici una din cele 2 sali .
    Servirea, meniul si localul sunt extraordinare.Mie personal imi place mai mult decat la Castel sau la Regat.

Te pup si mai vb!!!
    Am fost si eu azi si am vazut salile intradevar m-am minunat.Mi-a placut la nebunie sala de la et3 cu piscina...dar cand am ajuns acasa si am facut repede o lista"la sigur" am ajuns la concluzia k nu au loc acolo
    Am mai vazut sala de jos in care se intra prin fatza restaurantului si inca una la etaj(nu mai stiu sigur care).
    Sala visinie cate locuri are? Eu nu am vazut-o...la etajul 2 era usa inchisa si nu am incercat sa vad dk pot intra. Sala de la et1 mi-a spun doamna ca are capacitate de 200locuri....ceea ce pt noi e prea mare

Unde e restaurantul asta..ca eu nu stiu...

Inregistrat
    12.09.2008

Implicit Restaurant Capitol

Buna fetelor, am fost la restaurant capitol si mi-am facut rezervare pentru anul 2009 in luna mai pe data de 2...am avut noroc pot sa spun pentru ca restaurantul nu mai avea libere sambata pe toata perioada anului 2009 ... decat pe 2 mai si 27 noiembrie daca nu ma insel eu ..Meniul 1 costa 120 ron ... fara bauturi alcolice si tort iar cel cu tort si bauturi alcolice costa 150 ron ...
    Meniul traditional 1 consta in:
    Bufet Rece:
    -bulete cascava
    -giudem
    -salam sibiu
    -rulada pui
    -ardei cu branza
    -rulou sunca cu hrean
    -tartine cu somon
    -telemea oaie
    -cascaval cu strugure
    -cascaval schweizer
    -muschi porc afumat
    -muschiulet umplut cu carnat afumat
    -muschi medea
    -rulou cu sunca mascarponesi ardei copt dulce
    -nufar rosie umplat cu branza dulce
    -masline
    -tartine cu icre de menciuria
    -dobos din sunca si cascaval
    -castravete cu branza picanta
    -piciorus de crap pane

Peste:
    -salau in sos meuniere si legume mexicane
    sau
    -somon la gratar cu cartofii aurii sau legume mexicane

Sarmale
    -sarmalute cu mamaliguta infasurata in kaiser (2 in foi de vita si 2 in varza)

Mix grill
    -muschiulet porc
    -piept pui la gratar
    -carnat vanatoresc
    -ciuperca umpluta cu kaiser
    -cartofi taranesti,gratinati sau aurii
    -salata varza alba cu marar
    -paine

Bautura racoritoare , apa minerala sau plata ,cafea
    Toate astea in 120 de ron cu o marja de 10 % in caz de preturile explodeaza ..Eu zic ca am facut o alegere buna .. despre local ce sa va zic .. n-am cuvinte , este foarte elegant si cu foarte mult bun gust ..
    Pupici...I so happy

Pagina 2 din 34 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us