Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 144

Subiect: Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Re: Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Citat Postat de tweety82
    Pana si o agrafa poti imprumuta .. iar ceva vechi ... eu de ex am purtat sutienul care o sa-l port la nunta ...asa ca e vechi
    Ceva albatsru , jartiera , iar ceva nou .. restul in frunte cu rochia
    hehehe nu ma stresez eu ca sa nu uit ceva si din astea, ca oricum nu prea o sa avem noi o nunta traditionala cu toate datinile respectate, ca mie nu-mi place..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andana
    hehehe nu ma stresez eu ca sa nu uit ceva si din astea, ca oricum nu prea o sa avem noi o nunta traditionala cu toate datinile respectate, ca mie nu-mi place..

Pai nici eu nu ma stresez cu asta .. dar asa s-a intamplat ... faza cu imprumutatul nu stiu daca o sa am .. nu de alta dar nu o sa ma apuc eu atunci de imprumutat lucruri
    Iar la restul asa s-a intamplat .. jartiera am luat-o bleu pt ca e culoarea mea preferata si am vrut sa am si ceva bleu daca tot imi place asa tare ..
    Mai mult am scris pt fetele care vor sa tina traditia asta cu orice pret si asa ar fi mai usor

P.S Am auzit ca totusi nu ar fi bine sa imprumutati batista de la cineva
    Tweety Jr.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de tweety82
    Pai nici eu nu ma stresez cu asta .. dar asa s-a intamplat ... faza cu imprumutatul nu stiu daca o sa am .. nu de alta dar nu o sa ma apuc eu atunci de imprumutat lucruri
    Iar la restul asa s-a intamplat .. jartiera am luat-o bleu pt ca e culoarea mea preferata si am vrut sa am si ceva bleu daca tot imi place asa tare ..
    Mai mult am scris pt fetele care vor sa tina traditia asta cu orice pret si asa ar fi mai usor

P.S Am auzit ca totusi nu ar fi bine sa imprumutati batista de la cineva
    Pe asta nu o stiam ;)

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de andana
    Pe asta nu o stiam ;)
    Nici eu, dar cu siguranta nu mi-ar fi trecut prin cap sa imprumut batista de la cineva
    Oricum eu si sotul am avut batistute din saten cu danteluta, cica anume de mire si mireasa ( noua ni le-a luat soacra, pt ca eu nu stiam ca trebuie sa ai asa ceva )

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de dana2006
    Nici eu, dar cu siguranta nu mi-ar fi trecut prin cap sa imprumut batista de la cineva
    Oricum eu si sotul am avut batistute din saten cu danteluta, cica anume de mire si mireasa ( noua ni le-a luat soacra, pt ca eu nu stiam ca trebuie sa ai asa ceva )
    Chiar trebuie? mie nu-mi plac batistele, numai servetelele ( batistute de hartie) mi se par mai igienice chiar daca cele de mire si mireasa sunt mai mult de forma
    chiar asa, daca ar fi sa ne luam dupa toate..apoi nu ne-ar ajunge clar un an de pregatiri la cate sunt de cumparat, de imprumutat si alea alea..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andana
    Chiar trebuie? mie nu-mi plac batistele, numai servetelele ( batistute de hartie) mi se par mai igienice chiar daca cele de mire si mireasa sunt mai mult de forma
    chiar asa, daca ar fi sa ne luam dupa toate..apoi nu ne-ar ajunge clar un an de pregatiri la cate sunt de cumparat, de imprumutat si alea alea..

Si eu tot cu batistutele de hartie sunt .. si clar nu voi avea batista normala la nunta
    Tweety Jr.

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de andana
    Normal ca nu trebuie obligatoriu, cand am fost in ultima saptamana pt ultimele cumparaturi cu mama si soacra, am fost la un magazin cu accesorii pt mirese pt ca imi mai trebuiau cateva agrafe cu pietricele, ca si diadema si acolo ne-a intrebat vanzatoarea daca avem si batistute si soacra a zis ca nu si ne-a cumparat. Altfel nici noi nu am fi avut. Oricum eu nu am scos-o deloc din poseta, stiu numai eu, sotul, soacra si mama ca am avut si asa ceva. Sotul si el a folosit servetele, nu a folosit batistuta lui speciala.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de dana2006
    Normal ca nu trebuie obligatoriu, cand am fost in ultima saptamana pt ultimele cumparaturi cu mama si soacra, am fost la un magazin cu accesorii pt mirese pt ca imi mai trebuiau cateva agrafe cu pietricele, ca si diadema si acolo ne-a intrebat vanzatoarea daca avem si batistute si soacra a zis ca nu si ne-a cumparat. Altfel nici noi nu am fi avut. Oricum eu nu am scos-o deloc din poseta, stiu numai eu, sotul, soacra si mama ca am avut si asa ceva. Sotul si el a folosit servetele, nu a folosit batistuta lui speciala.
    Intr-un fel e frumos sa le ai, iti raman amintire, si se poate coase pe ele data nuntii si numele mirilor, nu?;)

Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us