Pagina 1 din 18 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 144

Subiect: Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Miresicilor, am tot auzit ca la nunta e bine sa porti ceva imprumutat, ceva vechi si ceva albastru..este un obicei..o supertitie..nu stiu..Voi ce parere aveti?
    Hai, cu ceva albastru rezolv..ca orium nunta o sa fie pe tonuri de alb si albastru deschis..o jartiera..posetuta ceva..Dar ceva VECHI?..Ceva IMPRUMUTAT?..Poate o bijuterie ceva..dar..eu vreau ceva anume si ma indoiesc ca ma poate imprumuta cineva..

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Citat Postat de andana
    Miresicilor, am tot auzit ca la nunta e bine sa porti ceva imprumutat, ceva vechi si ceva albastru..este un obicei..o supertitie..nu stiu..Voi ce parere aveti?
    Hai, cu ceva albastru rezolv..ca orium nunta o sa fie pe tonuri de alb si albastru deschis..o jartiera..posetuta ceva..Dar ceva VECHI?..Ceva IMPRUMUTAT?..Poate o bijuterie ceva..dar..eu vreau ceva anume si ma indoiesc ca ma poate imprumuta cineva..
    e obiceiul americanesc, ceva vechi, ceva nou, ceva albastru, ceva de imprumutat si un penny in pantof! albastru eu am avut jartiera, nou cam tot :P..., imprumutat, am imprumutat de la mama ceva si vechi am avut bijuteriile..., poti imprumuta un lantisor de la mama ta, un medalion, orice, daca vrei neaparat sa tii si obiceiul acesta. te pup, mam

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Re: Ceva VECHI, ceva IMPRUMUTAT si ceva ALBASTRU?

Citat Postat de mam
    e obiceiul americanesc, ceva vechi, ceva nou, ceva albastru, ceva de imprumutat si un penny in pantof! albastru eu am avut jartiera, nou cam tot :P..., imprumutat, am imprumutat de la mama ceva si vechi am avut bijuteriile..., poti imprumuta un lantisor de la mama ta, un medalion, orice, daca vrei neaparat sa tii si obiceiul acesta. te pup, mam
    N-are mama ce vreau eu..
    oricum, nu tin neaparat sa respect obiceiul, doar eram curioasa sa vad cam ce se poate imprumuta si ce "vechi" poti avea?

Inregistrat
    12.07.2006

Nou am avut totul, vechi am avut un lantisor, dar pus in poseta, albastru jarteluta ( si eu am avut nunta tot pe alb si albastru ) , si imprumutat un inel de la o prietena. Am vrut si moneda, am avut-o pregatita dar am uitat sa o iau cand am plecat de acasa.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de dana2006
    Nou am avut totul, vechi am avut un lantisor, dar pus in poseta, albastru jarteluta ( si eu am avut nunta tot pe alb si albastru ) , si imprumutat un inel de la o prietena. Am vrut si moneda, am avut-o pregatita dar am uitat sa o iau cand am plecat de acasa.
    Hmm..buna idee cu lantisorul in poseta..asa mai merge! si cred ca si un inel as putea imprumuta daca ma hotarasc sa tin acest obicei

Inca ceva, am vazut multe mirese care poarta perle la nunta, iar eu de mica stiu ca aduc lacrimi..nu sunt superstitioasa din fire, dar de chestia asta chiar ma feresc, nu stiu dc..

Inregistrat
    02.06.2006

eu zic sa lasam obiceiurile, superstitiile si alte alea...sa facem cum vrem si cum ne e bine..sunt prea multe obiceiuri(bastinase sau imprumutate) ca sa le respecti pe toate..de aia zic eu sa alegem ce ne convine noua..important e ca in ziua aia sa ne simtim bine, nu sa stam cu teama ca vai am uitat nustiuce, vai n-o sa-mi mearga bine...pupicei

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de andana
    Hmm..buna idee cu lantisorul in poseta..asa mai merge! si cred ca si un inel as putea imprumuta daca ma hotarasc sa tin acest obicei

Inca ceva, am vazut multe mirese care poarta perle la nunta, iar eu de mica stiu ca aduc lacrimi..nu sunt superstitioasa din fire, dar de chestia asta chiar ma feresc, nu stiu dc..
    am auzit si eu de superstitia asta, dar la faza cu perlele nu m-am gandit pt ca mie nu prea imi plac.
    oricum am prietene care la nunta au purtat perlute si acuma sunt bine si au niste copilasi frumosi foc.
    depinde numai de tine, daca tie iti plac...

Inregistrat
    07.02.2005

Pana si o agrafa poti imprumuta .. iar ceva vechi ... eu de ex am purtat sutienul care o sa-l port la nunta ...asa ca e vechi
    Ceva albatsru , jartiera , iar ceva nou .. restul in frunte cu rochia
    Tweety Jr.

Pagina 1 din 18 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us