Pagina 1 din 64 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 512

Subiect: Programarea orei cununiei civile in iasi

Inregistrat
    23.07.2006

Implicit Programarea orei cununiei civile in iasi

Eu am fost acum cateva luni si am citit ca se duc actele cu 10- 14 zile inainte si acum cateva zile am aflat ca de fapt trebuia sa fac o programare. stie cineva daca se practica asa ceva si in iasi? Ajutor!!!!!!!!!! pentru ca eu vreau tot in aceeasi zi mai de dimineata, pe la 10.

Implicit Re: programare la cununia civila in iasi?

Citat Postat de activia2004
    Eu am fost acum cateva luni si am citit ca se duc actele cu 10- 14 zile inainte si acum cateva zile am aflat ca de fapt trebuia sa fac o programare. stie cineva daca se practica asa ceva si in iasi? Ajutor!!!!!!!!!! pentru ca eu vreau tot in aceeasi zi mai de dimineata, pe la 10.

of... nu trebuie nici o programare, duci actele alea ( fara dosar, doar hartiile ) cum stii si tu, cu 14 - 10 zile inainte... si gata. si iti alegi ora la care vrei sa va casatoreasca... iti da gardianul de acolo vreo trei formulare de completat, le scrii si stai la rand. eu cand am fost erau vreo 5 - 6 persoane in fata mea, era luni dimineata. programul pt depus actele il gasesti pe net la primaria iasi -- directia locala de evidenta a persoanelor , si tot acolo gasesti lista cu actele necesare . spor la treaba !

Inregistrat
    23.07.2006

Multumesc frumos, mi ai luat o piatra de pe inima. Casa de piatra si sa ai o nunta frumoasa, asa cum ti ai dorit.

Inregistrat
    20.03.2007

am o intrebare...eu stiu ca proogramul de oficiere a casatoriilor sambata este pana la ora 14. Dar daca eu vreau sa fie la ora 15 , as ptutea plati o taxa suplimentara? sunt dispusa sa o platesc numai sa fie cat mai tariu, 15-16..

Inregistrat
    13.09.2006

Cool Re: programare la cununia civila in iasi?

Citat Postat de biutzaxx Vezi mesajul
    am o intrebare...eu stiu ca proogramul de oficiere a casatoriilor sambata este pana la ora 14. Dar daca eu vreau sa fie la ora 15 , as ptutea plati o taxa suplimentara? sunt dispusa sa o platesc numai sa fie cat mai tariu, 15-16..
    din cate stiu eu in sezonul de nunti este program mai lung, nu trebuie sa platesti nici o taxa.

Inregistrat
    30.03.2007

Stiti cumva cum ar treb sa fac sa imi stabilesc data si ora nuntii cu mai mult de cele 14 zile inainte.Pt ca am nunta in iulie si am inteles ca fiind luna nuntilor sunt f incarcati in acea luna iar eu daca ma duc cu 10 -14 zile inainte pt depus acte ma pot trezi cu surpriza ca nu mai au loc in ziua aia datorita faptului ca multi altii au fost din timp.Ce stiti despre asta .Va rog din suflet sa ma ajutati in aceasta dilema.Sunt disperata si toti cei din jur "dau din umeri" referitor la aceasta procedura

Inregistrat
    13.09.2006

Cool Re: programare la cununia civila in iasi?

Citat Postat de matzuici Vezi mesajul
    Stiti cumva cum ar treb sa fac sa imi stabilesc data si ora nuntii cu mai mult de cele 14 zile inainte.Pt ca am nunta in iulie si am inteles ca fiind luna nuntilor sunt f incarcati in acea luna iar eu daca ma duc cu 10 -14 zile inainte pt depus acte ma pot trezi cu surpriza ca nu mai au loc in ziua aia datorita faptului ca multi altii au fost din timp.Ce stiti despre asta .Va rog din suflet sa ma ajutati in aceasta dilema.Sunt disperata si toti cei din jur "dau din umeri" referitor la aceasta procedura
    am inteles ca totusi cei de la starea civila vor prelungi programul si ca nu va ramane nimeni necununat, poti oricum sa te duci cu 14 zile inainte de nunta, adica in prima zi cand incep inscrierile pt data nuntii voaste, si sa faci programare, si sunt sigura ca vei obtine ora pe care o doresti

hai kl eu nu am inteles prea bine (scuzati poate nu am fost atenta) . 14 zile lucratoare sau 2 sapt .scuze inca o data

Pagina 1 din 64 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us