Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 105

Subiect: Televizorul - Hobby No 1 in Romania

Inregistrat
    28.08.2008

Implicit Re: Televizorul - Hobby No 1 in Romania

Citat Postat de lavinuta Vezi mesajul
    am incercat orice ca sa-l determin sa renunte la tv...........mai trebuie sa-l arunc pe geam si gata........................
    replica lui '' trebuie sa fiu informat, nu stiu cum poti trai tu fara tv''
    sa nu mai spun ca de cand a aparut gsp-ul........... .e singurul canal accesat de el

Te inteleg perfect...Si noi ''ne relaxam'' pe talk-show-uri de pe realitatea....din acelasi motiv, ca trebuie sa fie informat, sa fie la curent cu ce se intampla in tara asta.... Mereu ii explic ca pe el nu-l ajuta cu nimic ca X vine la o dezbatere politica pt ca si-asa ne minte pe fata si il doare pe el undeva de tara asta.....
    Si eu ma mai uit la Tv dupa ce-mi termin treburile prin casa si vreau sa ma linistesc un pic, insa cand vine el acasa as prefera sa ne petrecem timp impreuna, sa mai vorbim si noi.....Din punctul meu de vedere, decat sa stam in pat amandoi sa ne uitam la tv fara sa vorbim nimic, e ca si cum nu am fi impreuna....Pt ca daca vreau sa-l intreb ceva imi face semn sa tac ca nu aude
    Fac si eu crize, multe si galagioase, insa el imi toaca mereu ca asa se relaxeaza... Ce sa mai fac?
    Avem tv il living(o plasma imensa pe care am dat o gramada de bani ), in dormitor si in cealalta camera.... In week-end am fost la cumparaturi si ma plimba pe la plasme de 20 mil, sa punem in dormitor. Din nou am cedat nervos.....
    Daca gasiti o solutie, anuntati-ma si pe mine...
    Eu acum ma gandeam ca as putea face asa: de cate ori el se pune seara sa se uite la tv, eu sa plec de acasa. O sa-i spun ca prefer sa am o discutie cu un om seara, sa nu stau ca muta in pat cu ochii la povesti de adormit poporul, si ca duc sa ma vad cu prietenele.Ar fi o chestie interesanta....
    Sa vedem cum reactioneaza...

Inregistrat
    19.10.2007

Citat Postat de miti Vezi mesajul
    eu cred ca compara stirile.....sunt diferente uneori
    da probabil ca ai dreptate! dar mie una mi se pare o pierdere totala de timp sa urmaresti aproape acelasi lucru dar spus in moduri diferit pe zeci de canale.
    Lui,in schimb ii se pare aproape vital

Inregistrat
    31.10.2006

Citat Postat de dalayla Vezi mesajul
    da probabil ca ai dreptate! dar mie una mi se pare o pierdere totala de timp sa urmaresti aproape acelasi lucru dar spus in moduri diferit pe zeci de canale.
    Lui,in schimb ii se pare aproape vital
    eu pot sa inteleg
    al meu nu....si se tot plange....
    dar macar am hoarat fara tv in dormitor!!!

Inregistrat
    19.10.2007

eu pot sa inteleg
    al meu nu....si se tot plange....
    dar macar am hoarat fara tv in dormitor!!!
    buna decizie!!asa am hotarat si eu,dar din pacate avem o singura camera,care e si dormitor si living asa ca n-am ce face

Inregistrat
    31.10.2006

Citat Postat de dalayla Vezi mesajul
    buna decizie!!asa am hotarat si eu,dar din pacate avem o singura camera,care e si dormitor si living asa ca n-am ce face
    noi momentan nu avem nici un tv in casa....
    vrem sa cumparam unul pt bucatarie...
    insa nu i o prioritate

Inregistrat
    23.07.2008

Citat Postat de mirrella81 Vezi mesajul
    Am prietene care tin TV deschis cand sunt singure acasa. Chiar daca nu se uita....face ceva galagie in casa.
    Cat despre carti....da, exista biblioteci, dar e cam greu sa gasesti cartile pe care le vrei, multe sunt foarte vechi si foarte murdare. Si eu am tot inchiriat carti cativa ani buni, pana am putut s aimi permit sa le cumpar. De atunci nu mai calc la biblioteca.
    In plus, cartile pe care le vreau eu sunt noi deci este exclus sa existe in biblioteci!

la TV nu ma uit, ptr ca eu sunt ahtiata dupa carti, dar prietenul meu e dependent. LA noi in casa se aude fluireul arbitrului mai desc decat vorbesc eu (si eu vorbesc mult!!!). Ptr el e relaxare. Asa zice!

la fel si eu ..ajung acasa si primul lucru pe care il fac ..este sa dau drumul televizor...face galagie ...cand ajung nu-i nimeni acasa...probabil ma face sa nu ma mai simt singura ...

Inregistrat
    30.03.2008

noi momentan nu avem nici un tv in casa....
    vrem sa cumparam unul pt bucatarie...
    insa nu i o prioritate
    Nici noi nu avem televizor, si nici nu-i ducem lipsa As duce lipsa calculatorului in schimb

Inregistrat
    09.01.2007

eu ma mai uit la filmele de pe hallmark, cred ca n-am scris corect, si mai imi plac filmele indiene de pe national tv, astea sunt duminica seara.........si atunci sotulica face spumele marii ca nu suporta cantecele indiene
    panoramio
    picasa

[URL="http://www.weddingcountdown.com"]

Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us