Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819
Rezultate de la 145 la 146 din 146

Subiect: Rochii de mireasa in Valcea

Inregistrat
    03.09.2013

Implicit Re: Rochii de mireasa in Valcea

Sfatul meu este sa cumperi mai intai rochia si apoi pantofii.
    Eu mi-am luat rochia din Bucuresti, dupa lungi cautari. Intrasem in panica fiindca nu imi gaseam nimic care sa-mi placa.
    Pe Lipscani erau prea incarcate si prea scumpe, in Europa si Dragonul Rosu erau prea ieftine si din materiale de proasta calitate (dar modele mult,mult mai frumoase decat cele de pe Lipscani), la targ de rochii de mirese mi s-a parut ca sunt multe aiureli.....
    Cand eram hotarata sa imi fac rochia pe comanda, am gasit un magazin mic, pitit, la Piata Sf Gheorghe, in Bucuresti, vis-a-vis de Lipscani. Magazinul se cheama Rafael si au foarte multe modele si materiale, pentru toate gusturile si buzunarele.
    De cand am intrat si am vazut rochia pe manechin am stiut ca a mea este! M-a costat doar 1170 lei, scurtatul ei intrand in pret.
    Pantofii i-am cumparat dupa ce am luat rochia, astfel incat sa pot sa dau rochia la scurtat in functie de pantof si de tocul acestora. Pe acestia i-am luat din magazinul Victoria, sunt din piele, romanesti, albi. Au costat 220 lei.
    Pentru cununia civila mi-am cumparat o rochita de in, rosie, cu o broderie discreta, alba, pe la poale, si un sacouas - blazer, tot rosu, tot din in, si cu aceeasi broderie discreta. M-au costat 440 lei si le-am cumparat din Magazinul Unirii.

Daca nu gasiti rochii de mirese frumoase sau ceva adecvat pentru cununia civila, nu stati pe ganduri. Sacrificati-va o zi si mergeti la Bucuresti sau la Craiova si cautati. Eu am cautat timp de o luna jumate pana am gasit ce am vrut, pe gustul meu si in concordanta cu banii alocati pentru asta.

Sper ca v-am fost de folos!
    Ultima editare de cont_inchis_110488 : 03.09.2013 10:55:12

Implicit Re: Rochii de mireasa in Valcea

In Valcea sunt foarte putine si foarte urate ! Eu mi-am luat rochita de la Bucuresti

Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us