Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 90

Subiect: Caut nas/nasa pentru botez sau Vreau sa botez un copilas

Inregistrat
    15.05.2008

Implicit Re: Vreau Sa Botez Un Copil

Citat Postat de biutzaxx Vezi mesajul

Eu am botezat un baietel abandonat in spitalul din Roman (orasul unde sunt parintii mei si unde am crescut). Din pacate, dupa 3 luni, Ailn-Vasile (asa i-a pus prenumele mama lui, inainte de a-l abandona) nu a putut trai mai mult de 6 luni deoarece nu se putea dezvolta normal, nu manca suficient.. astea au fost explicatiile asistentelor din spital. Am suferit mult, m-am suparat foarte tare, am acceptat.
    Acu este un ingeras si priveste de sus pe mamica si pe nasica lui.

Ziua botezului lui, a fost cea mai fericita din vietzisoara lui, a avut parte de totata dragostea, de hainutze frumoase, de alint, de cineva care sa ii dea cu drag sa suga din biberon si pe urma a fost primit in ceruri atunci cand a plecat dintre noi...

Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Pacat ca s-a intamplat asa, dar..fii multumita ca ai facut o fapta buna...

Inregistrat
    20.03.2007

Citat Postat de Marmoset Vezi mesajul
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Pacat ca s-a intamplat asa, dar..fii multumita ca ai facut o fapta buna...

Multumesc.
    Sunt multumita, numai ca of-ul meu e ca nu am fost anuntata cand s-a simtit rau, cand a murit, ci cand s-a dus mama sa il viziteze, la leaganul de copii, el nu mai era..

Acu as boteza din nou un copilas care are nevoie mare de o nasica din toate punctele de vedere

Inregistrat
    20.03.2007

Citat Postat de calina Vezi mesajul
    Ce a trebuit sa faceti ca sa botezati copilul? ati fost pur si simplu la o casa de copii si ati hotarat sa/l botezati? trebuie facute niste demersuri deosebite?
    E o idee f buna!

Te duci la biserica din spital, o maternitate, ca si acolo se abandoneaza copiii, la parintele care ii boteaza de regula, si vb cu parintele, cand are copii de botezat care nu au nasa, sa va anunte ca sunteti dornici. Asa a facut mama, si cand a fost momentul, m-am nimerit si eu pe acasa si m-a pus pe mine nasa.
    Ca ei chiar daca sunt abandonati, grija de ei are tot personalul, inclusiv parintele care-si face datoria si ii boteaza.

sau mergeti la o casa de copii si vb cu administratora sau directoarea sa va sune cand au bebelusi la botezat ..

Inregistrat
    15.11.2008

Buna!

Sper ca nu vin prea tarziu cu rugamintea, suntem si noi in cautarea unui nas (sau unei perechi) pentru viitorul nostru copil...vreau sa spun ca acum el este in burtica mea si se va naste pe la sfarsitul lunii mai. Daca este cineva interesat si isi doreste a fi un nas din toate punctele de vedere aproape de finut, astept raspuns pentru a detalia mai mult despre noi. Locuim in Bucuresti si suntem cumintei, linistiti, de aceea ne dorim nasi asemenea pentru puiul nostru. Multumim!

Inregistrat
    17.11.2008

Buna,

Eu sunt noua aici si nu stiu sa iti recomand pe cineva de pe miresici.
    Dar o sa intreb pe un alt forum pe care sunt membra si am mai multe prietene daca doreste cineva sa fie nasica pentru bebe.
    Stiam pe cineva, dar este din Buzau. Nu este foarte departe, sa vedem.
    Eu sunt deja nasica pentru baietelul surorii mele si sunt foarte mandra de el. Particip in mod activ la cresterea si educatia lui, iar el ma iubeste foarte mult.
    Iti trimit mesaj daca am vesti.

Numai bine pentru tine si pentru bebe,

Inregistrat
    27.06.2008

Eu imi doresc sa fiu nasa ! Vb cu sotul si te anuntam...ce va fi? Baietel, fetita?

Citat Postat de Daleen Vezi mesajul
    Buna!

Sper ca nu vin prea tarziu cu rugamintea, suntem si noi in cautarea unui nas (sau unei perechi) pentru viitorul nostru copil...vreau sa spun ca acum el este in burtica mea si se va naste pe la sfarsitul lunii mai. Daca este cineva interesat si isi doreste a fi un nas din toate punctele de vedere aproape de finut, astept raspuns pentru a detalia mai mult despre noi. Locuim in Bucuresti si suntem cumintei, linistiti, de aceea ne dorim nasi asemenea pentru puiul nostru. Multumim!

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)

Inregistrat
    15.11.2008

Multumim pentru raspunsuri si urari! Nu stim inca daca va fi fetita sau baietel, e inca devreme pentru asta, dar speram sa aflam cat mai curand...
    Ultima editare de Daleen : 18.11.2008 09:40:32

Inregistrat
    15.11.2008

Implicit Caut nas/nasa pentru botez sau Vreau sa botez un copilas

Buna!

Suntem si noi in cautarea unui nas (sau unei perechi) pentru viitorul nostru copil...vreau sa spun ca acum el este in burtica mea si se va naste pe la sfarsitul lunii mai. Daca este cineva interesat si isi doreste a fi un nas din toate punctele de vedere aproape de finut, astept raspuns pentru a detalia mai mult despre noi. Locuim in Bucuresti si suntem cumintei, linistiti, de aceea ne dorim nasi asemenea pentru puiul nostru. Multumim!

Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us