Pagina 2 din 784 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 6268

Subiect: Drepturi de gravidutza (legislatie in munca, CAS, etc).

Implicit Re: cand ati trecut la program redus (6h)?

http://mamici.blogspot.com/ legislatie pentru viitoarele mamici

Inregistrat
    15.09.2006

Program redus de lucru se da inainte de nastere daca este o sarcina cu probleme, si daca exista un dosar medical care sa ateste acest lucru (adeverinta de la ginecolog, medic de familie, insotite de documente doveditoare). Nu merge asa usor, asa ca eu personal am renuntat. Mi-am bagat in schimb medical cu diverse boli de 100% cand nu am avut chef sa ma duc

Citat Postat de calina Vezi mesajul
    Program redus de lucru se da inainte de nastere daca este o sarcina cu probleme, si daca exista un dosar medical care sa ateste acest lucru (adeverinta de la ginecolog, medic de familie, insotite de documente doveditoare). Nu merge asa usor, asa ca eu personal am renuntat. Mi-am bagat in schimb medical cu diverse boli de 100% cand nu am avut chef sa ma duc
    da, am inteles ca daca iti iei concediu medical pe baza ca esti insarcinata, iti scad la sfarsit din cele 126 de zile.

Inregistrat
    15.09.2006

Citat Postat de Yonika Vezi mesajul
    da, am inteles ca daca iti iei concediu medical pe baza ca esti insarcinata, iti scad la sfarsit din cele 126 de zile.
    Nu stiu exact, oricum acum cu noua lege nu mai conteaza, ca luam tot 85% si din prenatal si din CIC. Eu mi-am bagat medical pentru dureri de spate, etc.

Inregistrat
    18.12.2006

eu sunt un pic mai norocoasa: muncesc 6 ore... pe saptamana !
    stati linistite ca imi ies pe ochi, ca sunt profesor !

Inregistrat
    27.02.2007

Citat Postat de Yonika Vezi mesajul
    Nu iti scad din cele 126 zile (ca alea is altfel de medicale, cu alt cod si alt procent de calcul). Poti sa te joci cu tot felul de concedii medicale:dureri de spate,de stomac, infectii....... etc.

Inregistrat
    27.02.2007

Citat Postat de calina Vezi mesajul
    Eronat. Programul redus de lucru se poate da din clipa in care afli ca esti insarcinata si nu e complicat deloc.

Inregistrat
    15.09.2006

Citat Postat de zizitop Vezi mesajul
    Eronat. Programul redus de lucru se poate da din clipa in care afli ca esti insarcinata si nu e complicat deloc.
    Imi dai si mie detalii?

Pagina 2 din 784 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us