Pagina 2 din 160 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1280

Subiect: Nasterea la Giulesti

Inregistrat
    10.08.2006

Implicit Re: Nasterea la Giulesti

Citat Postat de Angisor Vezi mesajul
    va pot spune eu cum arata sala de nasteri...absolut oribil...o incapere cu 5 paturi ptr fetele in travaliu...si alaturi, fara nici o usa despartitoare, 2 mese ne nasteri, evident fara nici un paravan macar intre cele 2 mese...ca la vite, la comun...din pacate si eu tot acolo am sa nasc cel mai probabil....
    Deci nu stiu ce imi iau in bagaj, dar MP3 playerul e MUSAI!

Cand o fi de expulzie sigur n-o sa ma intereseze ca alaturi e cineva, dar pana atunci as vrea sa imi protejez la maxim urechile si ochii, daca s-o putea.

am vb cu nasica de bani cui si cat a a dat; la doctor 10 mil pentru naturala, anestezist pt epidurala 3mil jumate (din care doar setul ar fi costat 3 mil) moasa 1 mil, neonatolog 1mil jumate, infirmiere cate 50000 de fiecare data cand avea nevoiede ceva gen spalat jos, etc, si cate 100 sau 200000 la asistentele care sunt la alaptat, plus daca vrei sa ii pui cercei fetitei dupa ce o nasti mai dai 500000si la aia de ii face gauri; asistentele de la alaptat sunt cate 2 pe tura si se shimba a doua zi; nasica mea mi-a spus ca a ajuns-o cam la 20 mil si ceva cu totul; moasa nu a vrut sa ii ia bani inainte si nici doctorul, anestezistul i-a luat inainte, si la neonatolog i-a dat nasul cand a iesit cu copilul; doctorului si moasei la fel dupa; dar mi-a spus ca depinde de fiecare, ca a vazut alta moasa care a luat bani inainte

<A href="http://www.TickerFactory.com/" target=_blank>
    <A href="http://www.TickerFactory.com/" target=_blank>

Roxi

http://2bsmart.wordpress.com/

Inregistrat
    15.11.2007

Citat Postat de Angisor Vezi mesajul
    va pot spune eu cum arata sala de nasteri...absolut oribil...o incapere cu 5 paturi ptr fetele in travaliu...si alaturi, fara nici o usa despartitoare, 2 mese ne nasteri, evident fara nici un paravan macar intre cele 2 mese...ca la vite, la comun...din pacate si eu tot acolo am sa nasc cel mai probabil....
    Eu sunt de principiul ca ma duc acolo sa nasc, nu ma mut la spital. Cu alte cuvinte, din punctul meu de vedere e mai important doctorul si echipa cu care lucreaza decat sa arate sala de nasteri precum camera de teleportare din Star Trek...
    Desigur, exista si asa ceva la clinicile private, dar si pretul este pe masura. Si sincer, nu stiu daca merita. Cu atat mai mult cu cat pregatirea doctorilor nu e intotdeauna dupa aceeasi masura.....

Inregistrat
    15.11.2007

Citat Postat de Ioana85 Vezi mesajul
    Ma bucur, mie chiar imi place de el si cum ne intelegem. Stiu ca nu lipseste la nasteri, ca unii medici... altceva ce poti sa-mi mai spui?
    Stiu ca e un medic care s-a format acolo, la Giulesti, e foarte bine pregatit, a muncit mereu foarte mult, a vrut sa invete meserie (ca nu toti vor) si a invatat. Acum este "pe val", ca sa zic asa, nu atat de mult in sensul de "la moda", cat in sensul ca se afla la apogeu dpdv al pregatirii, experientei, fortei de munca (fiindca si astea se uzeaza la un moment dat - de exemplu, mama are pb cu tensiunea si de vreo 2-3 ani nu mai face garzi si nu mai vine noaptea sa asiste - isi anunta pacientele de la inceput despre asta).
    Intr-adevar, dr Cristescu vine la nastere la orice ora din zi si din noapte
    Mai stiu ca trateaza gravidele la fel, indiferent de conditia lor materiala.
    Cam asta....o sa fie bine de tot, nu-ti face griji!

Inregistrat
    05.10.2008

si eu voi naste la Giulesti, ce bine Ioana85 ca ai deschis topicul .Exista niste rezerve in Giulesti care costa 10 euro /zi si stai singura cu bebelul.Atat.Ia sa intrebi sa vezi de pe acum ce si cum.Eu sigur imi platesc o asemenea rezerva mai cu seama ca nasc prin cezariana si daca am chef sa ma vait sa o pot face in voie fara a ma stresa ca deranjez alte doamne lauze.

Inregistrat
    05.10.2008

stiti cumva daca se fac la Giulesti cursuri prenatale? am scris bine?!? Ioana ai auzit de asa ceva inainte de nastere?

Inregistrat
    15.09.2006

Citat Postat de cristealinutza Vezi mesajul
    Eu sunt de principiul ca ma duc acolo sa nasc, nu ma mut la spital. Cu alte cuvinte, din punctul meu de vedere e mai important doctorul si echipa cu care lucreaza decat sa arate sala de nasteri precum camera de teleportare din Star Trek...
    Desigur, exista si asa ceva la clinicile private, dar si pretul este pe masura. Si sincer, nu stiu daca merita. Cu atat mai mult cu cat pregatirea doctorilor nu e intotdeauna dupa aceeasi masura.....
    Din punctul meu de vedere, nu este vorba sa arate ca in Star Trek, dar sa fie curata, septica, ca sa nu apara tot felul de complicatii, sa te simti omeneste si decent, nu sa-ti fie sila sa te uiti in jur.

Inregistrat
    05.10.2008

Citat Postat de calina Vezi mesajul
    Din punctul meu de vedere, nu este vorba sa arate ca in Star Trek, dar sa fie curata, septica, ca sa nu apara tot felul de complicatii, sa te simti omeneste si decent, nu sa-ti fie sila sa te uiti in jur.
    in general maternitatea Giulesti nu arata tocmai ok, nu e recent renovata, e plin de tot soiul de etnii si rase care mai de care mai ciudatele, este o imagine destul de deprimanta, dar daca acolo este medicul meu , acolo merg.Mi-ar fi placut sa nasc la Elias,spre exemplu, dar conteaza mai mult medicul si nu cum arata spitalul in definitiv.Iar septic cred ca este in orice sala de operatii in maternitatile mari din capitala.Cel putin asa cred eu.

Pagina 2 din 160 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us