Pagina 3 din 300 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 2393

Subiect: Nasterea la Filantropia

Inregistrat
    02.05.2007

Implicit Re: Naterea la Filantropia

Citat Postat de evenstar Vezi mesajul
    Uite, habar n-aveam de asta... si nici ca trebuie aprobata cezariana... M-ai pus pe ganduri...

peste tot din cate stiu eu trebuie sa ai un motiv intemeiat ca sa alegi cezariana..

cat despre preturi sunt nenumarate femei insarcinate din tara ( majoritatea din Bucuresti ) care vin si nasc la clinica unde am nascut eu..conditii aprope de lux si preturi muuult mai mici..

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    peste tot din cate stiu eu trebuie sa ai un motiv intemeiat ca sa alegi cezariana..

cat despre preturi sunt nenumarate femei insarcinate din tara ( majoritatea din Bucuresti ) care vin si nasc la clinica unde am nascut eu..conditii aprope de lux si preturi muuult mai mici..
    Eu nu vreau sa nasc in spital privat din motivele enuntate la alt topic (cele pe care le stiam eu, Medlife si Euroclinic, nu sunt echipate corespunzator pentru terapie intensiva nou-nascuti, il duc cu ambulanta la un spital de stat in caz de Doamne fereste!), dar faza cu discopatia si cu aprobarea m-a pus serios pe ganduri. Parca nu vreau nici sa ajung la operatie pe coloana dupa nastere.
    Din cate am citit CMU ar avea echipament ati la neonatologie, dar nu-s sigura...
    La Brasov au?

Inregistrat
    02.05.2007

Eu nu vreau sa nasc in spital privat din motivele enuntate la alt topic (cele pe care le stiam eu, Medlife si Euroclinic, nu sunt echipate corespunzator pentru terapie intensiva nou-nascuti, il duc cu ambulanta la un spital de stat in caz de Doamne fereste!), dar faza cu discopatia si cu aprobarea m-a pus serios pe ganduri. Parca nu vreau nici sa ajung la operatie pe coloana dupa nastere.
    Din cate am citit CMU ar avea echipament ati la neonatologie, dar nu-s sigura...
    La Brasov au?
    eu din cate stiu sunt foarte dotati..au nu stiu ce incubator de ultima generatie..bla-bla..dar also stiu ca daca sunt complicatii mari te trimit la maternitate..deci..e cu dus-intors
    eu eram sigura ca bebe e perfect sanatos si nu va fi nici o complicatie la nastere si de asta am nascut la Eva fara nici un dubiu !

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    eu din cate stiu sunt foarte dotati..au nu stiu ce incubator de ultima generatie..bla-bla..dar also stiu ca daca sunt complicatii mari te trimit la maternitate..deci..e cu dus-intors
    eu eram sigura ca bebe e perfect sanatos si nu va fi nici o complicatie la nastere si de asta am nascut la Eva fara nici un dubiu !
    Aha... deci e la fel...
    Eu am devenit mai panicoasa in ultima vreme, asa ca mi-ar fi teama... Mai ales la nastere naturala.... Dar sunt convinsa ca-s doar pitici pe creier, nu trebuie sa ma bagati in seama pe mine...

Inregistrat
    02.05.2007

Aha... deci e la fel...
    Eu am devenit mai panicoasa in ultima vreme, asa ca mi-ar fi teama... Mai ales la nastere naturala.... Dar sunt convinsa ca-s doar pitici pe creier, nu trebuie sa ma bagati in seama pe mine...
    si eu am fost asa panicoasa..prin saptamana 30 de sarcina..pe la 31 mi-a trecut.. ...
    am avut mare incredere in dr. meu cand mi-a spus ca totul merge bine..ca sarcina e perfecta iar la nastere o sa fie perfect..
    scuze de off-topic

Inregistrat
    10.03.2007

[QUOTE=evenstar;1305287]Uite, habar n-aveam de asta... si nici ca trebuie aprobata cezariana... M-ai pus pe ganduri... [/QUO

da, din pacate asa este.
    iar eu o am pe mama, care apatit acelasi lucru, a ajuns la operatie de coloana( hernie de disc) dupa ce a nascut-o pe sora mea.
    ea nu stia atunci ca sufera de discopatie, a aflat asta mai tarziu cand deja devenise hernie de disc.
    mai bine sa te interesezi din timp, daca poti, ca uite eu ce patesc acum.
    la inceput mi-au tot spus ca nu-i motiv de cezariana, apoi ca cezariana trebuie aprobata, bla...

Inregistrat
    10.03.2007

am vazut ca postul meu( raspunsul la intrebarea veveritei) a ajuns la cos.
    nu contest nimic, vreau doar sa-i raspund aici veveritei, pt ca acum am vazut raspunsul ei.
    draga mea, nu cred ca te-am deranjat cu ceva, prin faptul ca ti-am raspuns la ce ai intrebat, am argumentat de ce imi permit( cum ai spus tu--iti permiti nu gluma! de parca asta era problema ta) si de ce nu merg sa nasc in afara.
    eu cred ca afectata ai fost tu, pt ca ai intrebat ceva, ai primit un raspuns si tu te-ai mirat fff tare, de parca nasteam pe banii tai.
    eu cred ca te puteai multumii cu raspunsul meu, referitor la cat costa nasterea, fara sa faci alte comentarii.
    iar apoi, tot tu ma faci pe mine, afectata, certareata?
    CU CE DREPT?
    te-am deranjat eu cu ceva?

nu stiu ce ai spus tu ca ai citit la alte topicuri scris de mine, dar eu nu cred ca am zis altceva fata de ceea ce am zis aici.
    nu am chef de certuri pe site, am lucruri mai bune de facut, dar nu cred ca e drept sa te legi de mine, sa faci niste afirmatii, iar cand eu iti raspund, fara sa te jignesc, tot tu sa ai de comentat.
    te-ai gandit ca poate si pe mine ma deranjeaza comentariile facute de tine?
    tu te-ai apucat repede sa spui ce ai face tu, daca ai fi in locul meu, sfat pe care eu nu l-am cerut( respectiv sa nasc in strainatate)
    te rog sa mai citesti ce am scris eu si ce ai scris tu, si mai vorbim apoi.
    numai bine!

rog moderatorii sa ma scuze daca am incalcat vreo regula, dar am considerat ca pot sa-i raspund aici veveritei.

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de nina84 Vezi mesajul
    da, din pacate asa este.
    iar eu o am pe mama, care apatit acelasi lucru, a ajuns la operatie de coloana( hernie de disc) dupa ce a nascut-o pe sora mea.
    ea nu stia atunci ca sufera de discopatie, a aflat asta mai tarziu cand deja devenise hernie de disc.
    mai bine sa te interesezi din timp, daca poti, ca uite eu ce patesc acum.
    la inceput mi-au tot spus ca nu-i motiv de cezariana, apoi ca cezariana trebuie aprobata, bla...
    Iti dai seama ca acum, daca stiu, o sa fie primul lucru pe care il intreb pe medic cand o fi sa imi comfirme sarcina...
    Succes! Cred ca se va rezolva totul bine pana la urma!

Pagina 3 din 300 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us